PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Gözün görevleri nelerdir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
S_e_n_a19:03, 25 Aralık 2010 
benim acilen görevlerine de ihtiyacım var !!!!!!!!!!!
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

S_e_n_a adlı kullanıcıdan alıntı:
benim acilen görevlerine de ihtiyacım var !!!!!!!!!!! :bilmem:
Gözün şeffaf ön yüzeyi olan korneanın sinirlerinin tahriş olmasını engellemek ve gözün net, rahat görüşünü sağlamaktır. Gözün ön tabakasını kaplayarak pürüzsüz hale getiren gözyaşı, gözün oksijen almasını ve beslenmesini sağlar. Dışarıdan gelen hastalıklara karşı gözün savunma bariyeri konumundadır ve yabancı maddelerin göze teması durumunda gözü yıkayıp, temizler.

kaynak
Benzer Konular:
Etiketler:
  • goz gorevleri
  • gozun gorevi
  • gozun gorevleri
Cevap
ener19:16, 25 Aralık 2010 
S_e_n_a adlı kullanıcıdan alıntı:
benim acilen görevlerine de ihtiyacım var !!!!!!!!!!!
Gözün şeffaf ön yüzeyi olan korneanın sinirlerinin tahriş olmasını engellemek ve gözün net, rahat görüşünü sağlamaktır. Gözün ön tabakasını kaplayarak pürüzsüz hale getiren gözyaşı, gözün oksijen almasını ve beslenmesini sağlar. Dışarıdan gelen hastalıklara karşı gözün savunma bariyeri konumundadır ve yabancı maddelerin göze teması durumunda gözü yıkayıp, temizler.

kaynak
Cevap
Misafir19:43, 10 Ocak 2012 

Bana görevi lazım...
Cevap
Misafir13:59, 4 Ekim 2012 
gözün görevleri nelerdir
Cevap
Misafir16:30, 22 Ekim 2012 
bna acilen gozn resmı ve organlarnın gorevlri lazımm lütfen yarna kadarr.................
Cevap
Misafir10:08, 11 Kasım 2012 
Gözün şeffaf ön yüzeyi olan korneanın sinirlerinin tahriş olmasını engellemek ve gözün net, rahat görüşünü sağlamaktır. Gözün ön tabakasını kaplayarak pürüzsüz hale getiren gözyaşı, gözün oksijen almasını ve beslenmesini sağlar. Dışarıdan gelen hastalıklara karşı gözün savunma bariyeri konumundadır ve yabancı maddelerin göze teması durumunda gözü yıkayıp, temizleyin lan !!!
Cevap
Misafir15:03, 28 Kasım 2012 

göz yapısı
Cevap
Misafir15:05, 28 Kasım 2012 
gözün görevi lazım aama kısa hem de acele yardımcı olabilirmisiniz?????????
Cevap
Misafir13:13, 28 Mart 2013 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:

göz yapısı
Göz sağlığımız için;
• Gözlerimizi temiz tutmalıyız. Başkalarına ait havlu ve gözlükleri kullanmamalıyız.
• Televizyonu uzun süre ve yakından izlememeliyiz.
• Okuma sırasında gözlerimiz ile kitap arasındaki uzaklığın
20–35 cm olmasına dikkat etmeliyiz.
• Gözlerimizi aşırı ışıktan korumalıyız.
• Gözlerimizin görme yeteneğini artırmak için A vitamini içeren besinler yemeliyiz.
Cevap
Misafir18:27, 14 Nisan 2013 
ener adlı kullanıcıdan alıntı:

kaynak
BANA GÖRE İ LAZIM
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama