PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Ülkemizde sel felaketinin en sık görüldüğü bölge hangisidir?
123
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir14:06, 10 Ocak 2012 
sel en çok karadeniz bölgesinde görülür.iklimi nedeniyle en çok sel olayına bu bölge ev sahipliği yapar
Cevap
Misafir17:02, 6 Şubat 2013 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
lütfen bölgeler ve o bölgede en çok yaşanan şehirler!!!!!!!!!!ÇOK ACİLLLL!!!!!!!!!!!!!!
sakarya tokat çorum artvin ordu edirne hatay tekirdağ ben bu kadar biliyorum
Cevap
Misafir14:19, 18 Şubat 2013 
ürkiyede Sel Olayının En Fazla Görüldüğü Bölge Hangisidir,Ülkemizde Sel Olayının En Fazla Görüldüğü Bölge Neresidir,Türkiyede Sel Olayının En Fazla Görüldüğü Bölge

Türkiye’de çok sık görülen doğal tehlikelerin başında, sel olayları gelmektedir Önemli can ve mal kaybına neden olan ve değişik nedenlerle oluşan sel, ülkemizin hızla değişen ve gelişensosyal ve ekonomik yapısı içinde daha da etkili olmakta, büyük ekonomik kayıpların ve acıların yaşandığı afete dönüşmektedir

Ülkemizde ise en fazla sel felaketi, Karadeniz Bölgesi’nde ve büyük ırmakların vadilerindeki ovalarda yaşanır

Alıntı

Kaynak: Türkiyede Sel Olayının En Fazla Görüldüğü Bölge Hangisidir,Ülkemizde Sel Olayının En
Cevap
serhatkose8915:06, 18 Şubat 2013 
Antalya
Cevap
serhatkose8915:42, 18 Şubat 2013 
İzmir, Bartın, Hatay, Gaziantep, Trabzon, Diyarbakır ve Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Elazığ ve Batman, Mersin ve İstanbul

Alıntıdır
Cevap
Misafir10:48, 12 Aralık 2013 
anladık ödevim var ödev bölgeyi sormadım ili sordum
Cevap
Misafir16:33, 12 Aralık 2013 
Karadeniz bölgesinde ve Ege bölgesinde daha fazla sel felaketi görülür.
Cevap
Misafir......10:08, 12 Aralık 2014 
karadeniz ve marmara bölgesi
Cevap
Misafi09:33, 12 Ocak 2015 
Selin en çok görüldüğü bölgeler karadeniz ve Marmara Bölgesi dir karadenizde yağmurların fazla akıp göllerin taşması nedeniyle meydana sel çıkar marmara Bölgesinde ise havanın soğukluğu ile yagmur yağdiginda göller ve çay lar taşar **inşallah beyenirsiniz *
Cevap
123
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama