Arama

Kendime güvenim yok, ne yapmalıyım?

Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Gösterim: 10.147 Cevap: 12
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mayıs 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kendime güvenim hiç yok ne yapmalıyım
Sponsorlu Bağlantılar
DreT45 - avatarı
DreT45
Ziyaretçi
18 Mayıs 2011       Mesaj #2
DreT45 - avatarı
Ziyaretçi
ßi psikoloğa görün bence
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
fatsalı - avatarı
fatsalı
Ziyaretçi
2 Haziran 2011       Mesaj #3
fatsalı - avatarı
Ziyaretçi
bende de güven sorunu ve cesaretsizlik var çekinirim her zaman ve nedense başkalarına ayak uydururum bilyorum kötü bir durum niye ben başkalarına uyuyorum da başkaları bana uymasın ki dimi ama işte ben o kadar keskin ve dominat olamıyorum bunun için neler yapmalıyım ve kendimden çok başkalarını düşünüyorum sanki onlar beni düşünüyormuş gibi aman kırmıyim aman öyle olsun vs ve bir türlü aşamıyorum sözde kendime güvenim var diyorum ama slında hiç kendime güvenim yokMsn Sad
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
2 Haziran 2011       Mesaj #4
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
fatsalı adlı kullanıcıdan alıntı

bende de güven sorunu ve cesaretsizlik var çekinirim her zaman ve nedense başkalarına ayak uydururum bilyorum kötü bir durum niye ben başkalarına uyuyorum da başkaları bana uymasın ki dimi ama işte ben o kadar keskin ve dominat olamıyorum bunun için neler yapmalıyım ve kendimden çok başkalarını düşünüyorum sanki onlar beni düşünüyormuş gibi aman kırmıyim aman öyle olsun vs ve bir türlü aşamıyorum sözde kendime güvenim var diyorum ama slında hiç kendime güvenim yokMsn Sad

Uzman bir psikolog'dan yardım almalısınız. Sağlıklı günler..
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba fatsalı, . İnsan dünya karşısında kendini her zaman çaresiz hisseder. Bence güvensizlik probleminin en büyük sebebi budur. Herhangi bir boyutta kendini sana büyük görünen şeylerle karşılaştırdığın zaman; kendini hep küçükmüş gibi hissedersin. Mesela bir fil sana kocamanmış gibi görünebilir, bir filin yanındayken zihninin sana düşündürdüğü ilk cümle şu olur, "Ona göre ne kadar küçüğüm!".. Bu biraz 80 sonrası kuşağın problemidir. Karşılaştırmalarla büyüdüğümüzden ve kendimizi sürekli belli bir standart için başka insanlarla savaş içinde bulduğumuzdan. Şöyle de düşünülebilir ki o fil bir mavi balinanın yanında minicik kalır. Yani kendimizi dünya karşısında bir büyüklük ispatı savaşından kurtarıp görerek, farkederek, düşünerek ve severek yaşayıp gitmeliyiz bence. Aşırı özgüven bana göre başka bir rahatsızlıktır. Etrafında sürekli kendinden bahsedip, neler başardığını başarabileceğini söyleyen tipler aslında senin karşılaştığın zorluklarda aynı ümitsizlik ve kaygıya kapılırlar. Kısaca özgüven rolü adı gibi bir rolden ibarettir. Çoğu insanın dünya karşısındaki çaresizliğini bastırmak için böyle bir yola başvurduğunu düşünüyorum. Bunlar benim şahsi görüşlerim elbette yanılıyor da olabilirim. Fakat bana göre bu şekilde düşünmek: psikologların peşinden koşmaktansa seni çok dah afazla rahatlatacaktır. Mutlu günler dilerim.. EMRE
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende kendime güvenmezdim ama öz güvenimi arttırmak için cesarete ihtiyacım olduğunun farkına vardım korktuğum her şeyle yüzleştim ve öz güvenimi arttırdım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Haziran 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde kendime pek güvenim yok.. inisanların benim için ne düşündüğüne fazla önem veriyorum... bu hiç güzel bi şey değil bi kere saçma sen kendinsin ve kendi hayatını yaşıyosun başka bi insan senin hayatını yaşamıyo ... o yüzden kendine bak neyi başarmak istiyosan ona yoğunlaş güven eksikliği insanda sadece vakit kaybı yapıyo ben bunu anladım... kendine güven , çalıştığın ve emek verdiğin her şeyi başarabileceğene inan kimin ne dediğine ve ne yaptığına fazla önem verme ...
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
26 Haziran 2011       Mesaj #8
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim kendime güvenim hiç yok ne yapmalıyım

kendinizi küçümsemeyin ve kimin ne dediği veya çevrenin etkisinde kalmamaya çalışmalısınız, her insanın yapabildikleri ve yapamadıkları şeyler vardır eğer siz ben bunu yapamam ne derler fikrinde giderseniz hiçbir şeyde başarılı olamazsınız, önce kendinizi kabullenmeli ve yapabildiklerinizi , yapamadıklarınızı bir güzel yazın ve düşünün siz bir birey olarak neler yapabiliyorsunuz ve şu açıdan bakın ben eğer insan olarak bu dünyada isem bunu başarabilirim ve kim ne derse desin fikrim önemli benim için başkalarının dediği değil diye düşünün eğer herkes beni beğensin veya hoşlansın diye düşünürseniz ve bu mantıkla yola çıkarsanız güvensizliğiniz dahada artar bazı şeyleri ise oluruna bırak ve bu ne dedi gibisinden düşünme bence

http://www.hayatimdegisti.com/forum/genel-kisisel-gelisim-cdleri/761-kendine-guven-nedir.html

Linki inceleyiniz umarım yararlı olur.Msn Happy
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var arkadaşlarımla aram cok kötü beni hep üzücek ve kıracak seyler söylüolar moralimi bozuyorlar her türlü konuda beni assalıyım güvenimi yokediyorlar yaptıgım espirilere bazı insanlar gülüyor die yapıyorum ama onların yanında yapınca hemen beni assalayıp dalga geciyorlar bazende küfrediyorlar biraz gücsüz ve kısa oldugum için hic bisi yapamıyorum sizce napmalıyım lütfen cevap verin ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var arkadaşlarımla aram cok kötü beni hep üzücek ve kıracak seyler söylüolar moralimi bozuyorlar her türlü konuda beni assalıyım güvenimi yokediyorlar yaptıgım espirilere bazı insanlar gülüyor die yapıyorum ama onların yanında yapınca hemen beni assalayıp dalga geciyorlar bazende küfrediyorlar biraz gücsüz ve kısa oldugum için hic bisi yapamıyorum sizce napmalıyım lütfen cevap verin ...

takma ya cekemiyorlar seni belli ki seni kücuk dusurmeye clsyolar ıse sen onlardan büyüksündür.