PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > "Dağ ne kadar sarp olsa da yol üstünden aşar" sözü neyi anlatır?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
misafir08:57, 20 Kasım 2011 
en geç yarın lazım lütfen yardım edin
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

Her büyük kişiden daha yetkili kişi , en önemli makamın bir denetleme yöntemi vardır . / yenilmesi imkansız gibigörünen zorluklarında çözüm yolu vardır dağın yüceliği insanın gözünü korkutmadığı gibi , işlerin çeşitliğinde insanın ümidini kırmamalıdır.
Benzer Konular:
Cevap
Misafir15:34, 21 Kasım 2011 
aslında doğrusu= dağ ne kadar uzak ve yüksek olsada üzerinden yol gider o yüzden yollar ne kadar uzun olursa olsun gidilerek biter . budur.
Cevap
Misafir18:21, 21 Kasım 2011 
İMKANSIZ OLMAYANDIR HER ŞEYİN BİR ÇÖZÜM YOLU VARDIR NİTEKİM GÜNÜMÜZDE ÖLÜMSÜZLÜK KAVRAMI BİLE MEVCUT HALE GETİRİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR
Cevap
Misafir20:08, 21 Kasım 2011 
dağ ne kadar sarp olsada yol üstünden aşar .anlamını dermisiniz
Cevap
sewgi_yaren13:26, 22 Kasım 2011 
Ana fikir: Üstün insanlardan da üstünü vardır. Bir insan, kendisini her şeyin üstünde görmemelidir. Üstesinden gelinemeyecek iş yoktur.
En yüksek dağ bile olsa, insanlar onu aşmak için üzerine yol yapmayı başarmışlar, dağı aşmışlardır. Yüksek makamlarda bulunan kişileri denetleyen, onlardan hesap soran daha üst makamlar, kişiler vardır. İnsanlar hiçbir zaman kendilerini başkalarından üstün görmemeli, başkalarını küçümsememelidir. Çünkü ondan da üstünü vardır. Onun yaptıklarından daha iyisini yapan bulunur.
Bir iş ne kadar zor ve yapılması olanaksız görünürse görünsün o işin bir çözüm yolu vardır, insan, var oluşundan bu yana sürekli gelişme göstermiş; en zor işlerin altından kolayca, çalışarak kalkmasını bilmiştir.Bir güçlükle karşılaştığımızda, “Bu işi yapamam.” deyip umutsuzluğa düşmemeli, işi bırakmamalıyız, insan dilerse, azmederse her güçlüğün üstesinden gelebilecek akıl ve yetenektedir.
bu kadar
Cevap
Misafir13:38, 25 Kasım 2011 
of yaaaa nasıl yazcam hikaayeee de lazım abiler yardım edin
Cevap
Misafir16:01, 26 Kasım 2011 
hepiniz 5. sınıfamı gidiyorsunuz türkçe çalışma kitabı syafa 55 te var değilmi ebnde kaldım yardım edin hikayede veririseniz makbule geçer nolurrr
Cevap
Misafir17:14, 28 Kasım 2011 
asıl şekerim budur:>gerçekten isteyen ve bu uğurdaözveriyle çalışan bir insanın,başaramayacağı iş yoktur!

Cevap
Misafir22:19, 30 Kasım 2011 
nolurrrrrr söyleyin anlamını
Cevap
Misafir17:50, 1 Aralık 2011 
YA ARKADAŞLAR ASLINDA DAĞ NE KADAR SARP OLSADA YOL ÜSTÜNDA AŞAR ATSÖZÜ BÖYLE DEĞİLDİR DAĞ NE KADAR YÜCE OLSADA YOL (ONUN) ÜSTÜNDE AŞAR BÖYLEDİR
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama