Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Uçan Sınıf kitabının ana fikri nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda dark_angel tarafından 12 Şubat 2012 (14:57) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
13015 kez görüntülenmiş, 30 cevap yazılmış ve son mesaj 20 Nisan 2014 (21:52) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.13  |  Oy Veren: 16      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 12 Şubat 2012, 14:57

#1 (link)
dark_angel
Ziyaretçi
dark_angel - avatarı
Arkadaşlar lütfen yardım edin! Lütfen Uçan Sınıf kitabının ana fikrini söyleyin ÇOK acilll!!
En iyi cevap Rower tarafından gönderildi

Uçan Sınıf (Erich Kastner)

Erich Kästner, çocuklar için de, büyükler için de yazan Almanya’nın ünlü yazarlarından biri. Uçan Sınıf’ın kahramanları, yatılı bir okulun çocukları. Yılbaşına az bir zaman kalmıştır. Çocuklar, Uçan Sınıf adında bir oyun hazırlamaya karar verirler. Ne var ki çalışmaları yarım kalır. Çünkü bir başka okulun öğrencileri, hem oyunda rol alan oyunculardan birini, hem de çocukların alıştırma kitaplarını kaçırmışlardır. Kästner’in ‘Yazdığım en iyi kitap’ dediği Uçan Sınıf, ince bir hüzün ve bolca mizahla kaleme alınmış bir başyapıt. Bu kitapta yazar, çocuklar arasındaki dayanışmanın, sıkı bir arkadaşlığın gücüyle yaşamın zorluklarını alt etmenin güzel bir örneğini veriyor.SİT
Benzer Konular: Etiketler:
  • ana fikir ve konu nedir
  • ucan sinif ana fikri
  • ucan sinif kitabinin ana fikri
  • ucan sinif konusu ve anafikri
  • ucan sinifin ana fikri
Rapor Et
Reklam
Eski 12 Şubat 2012, 22:30

#2 (link)
MazessezaM
Rower - avatarı
Uçan Sınıf (Erich Kastner)

Erich Kästner, çocuklar için de, büyükler için de yazan Almanya’nın ünlü yazarlarından biri. Uçan Sınıf’ın kahramanları, yatılı bir okulun çocukları. Yılbaşına az bir zaman kalmıştır. Çocuklar, Uçan Sınıf adında bir oyun hazırlamaya karar verirler. Ne var ki çalışmaları yarım kalır. Çünkü bir başka okulun öğrencileri, hem oyunda rol alan oyunculardan birini, hem de çocukların alıştırma kitaplarını kaçırmışlardır. Kästner’in ‘Yazdığım en iyi kitap’ dediği Uçan Sınıf, ince bir hüzün ve bolca mizahla kaleme alınmış bir başyapıt. Bu kitapta yazar, çocuklar arasındaki dayanışmanın, sıkı bir arkadaşlığın gücüyle yaşamın zorluklarını alt etmenin güzel bir örneğini veriyor.SİT
Rapor Et
Eski 24 Nisan 2012, 16:42

Cvp: Uçan Sınıf kitabının ana fikri nedir?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bu bilgiler için teşekkür ama bana kahramanları lazım neden kimse anlamıyor
Rapor Et
Eski 24 Nisan 2012, 16:56

#4 (link)
Özel Üye-VIP
bekirr - avatarı
UÇAN SINIF

Rıfat İlgaz’ın “Hababam Sınıfı”na çok benzeyen bir sınıf anlatılmaktadır. Çocuklar, tüm yaramazlıklarına rağmen, temiz ve dürüsttürler. Onları da ancak, aynı sıralardan geçmiş olanlar anlayabilirler.
Yer yatılı bir lisedir. Kahramanlarımız edebiyat meraklısı Johnny Trotz, sınıf birincisi Martin Thaler ve karnı her zaman aç olan Matthias Selbmann, Fridolin, Uli ve daha birçokları… Kah­ramanlarımızdan Matthias ne kadar iri ise, Uli de o kadar ufak tefekti… Her an bir şamata, her an bir gırgır yapmak için fırsat kollayanlar çoğunlukta olduğundan, gülmek ve kendine gül-dürtmemek için sürekli dikkat göstermek gerektiğinin bilincinde (!) olan öğrencilerin çokluğundan; kavgasız, şamatasız, gürültü­süz nerede ise bir dakika bile geçtiği görülmemiştir. Hemen her okulda olduğu gibi, üst sınıflar İle alt sınıflar arasındaki çekişme­lerden doğan kavgalar ve hır-gürler de İşin cabası…
Rapor Et
Eski 29 Ekim 2012, 23:02

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
çok güzel teşekkürler ama bana ana fikri lazım yani ne mesaj vermek istiyor konu değil
Rapor Et
Eski 30 Ekim 2012, 20:00

Uçan Sınıf hikayesinin ana fikri nedir?

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ben 8. sınıfım yarın türkçe sınavımız var. Bana Uçan Sınıfın ana fikrini söyler misiniz ?
Rapor Et
Eski 31 Ekim 2012, 13:01

#7 (link)
Admin
ThinkerBeLL - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

çok güzel teşekkürler ama bana ana fikri lazım yani ne mesaj vermek istiyor konu değil
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Ben 8. sınıfım yarın türkçe sınavımız var. Bana Uçan Sınıfın ana fikrini söyler misiniz ?
Kitabın ana fikri: Çocuklarımıza doğruluk, dürüstlük ve arkadaşlığı aşılarsak bunu asla unutmazlar ve yaşamlarını bu ilkeler üzerine kurarlar.
Rapor Et
Eski 1 Kasım 2012, 19:38

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anafikir nedir
Rapor Et
Eski 19 Kasım 2012, 09:43

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kitabın ana fikri: Çocuklarımıza doğruluk, dürüstlük ve arkadaşlığı aşılarsak bunu asla unutmazlar ve yaşamlarını bu ilkeler üzerine kurarlar.
Rapor Et
Eski 22 Aralık 2012, 12:31

uçan sınıf kahramanları fiziki ruhi tanıtımı

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ne olur acil uçan sınıf baş kahramanı fiziki ruhi tanıtımı ve yardımcı kahramanların fiziki ruhi tanıtımı
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.157 saniyede (70.38% PHP - 29.62% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:47
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi