Arama

Annem ve babam beni sürekli dövüyor, ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Haziran 2018 Gösterim: 23.474 Cevap: 25
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Annem ve babam beni sürekli dövüyor, ne yapmalıyım?
EN İYİ CEVABI perlina verdi
Aile içi şiddet, ülkemizde çok yaygın bir şekilde yaşanan bir durumdur. Aile içi şiddetten dolayı en başta kadınlar ve çocuklar zarar görmektedir. Aile içi şiddete maruz kalanların, içinde bulundukları durumdan nasıl kurtulacaklarını, ne gibi haklarının olduğunun bilincine varmalarının önemi çok büyüktür.
Aile içi şiddete maruz kalanlar, aşağıda kurum ve kuruluşlardan yardım alabilirler:
Sponsorlu Bağlantılar

-İl Sosyal Hizmetler Müdürlükleri
-Alo 183 Aile, Kadın, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı
-Sağlık Kuruluşları
-Polis Merkezleri, Jandarma Karakolları
-Cumhuriyet Savcılığı

Alo 183

Aile, Kadın, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı:
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na başlı olarak çalışan Alo 183 hattı, şiddete uğrayan ya da uğrama riski taşıyan ve desteğe ihtiyacı olan kadınlara ve çocuklara psikolojik, hukuki ve ekonomik alanda danışmanlık hizmetleri sunmakta ve yararlanabilecekleri hizmet kuruluşları konusunda bilgi vermektedir.
Alo 183 ücretsiz bir danışma hattıdır. Türkiye’nin her yerinden 7 gün 24 saat herhangi bir telefondan 183 numarasını çevirerek aile içi şiddeti durdurmak için gerekli destek ve korumaya nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi alabilirsiniz.
Son düzenleyen Safi; 5 Haziran 2018 03:16
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynen kardeşim benide sürekli dövüyorlar bizim sanırım bir piskoloğa gitmemiz gerek..!!! Matematik'im ve Sosyal'im kötü ve o ikisi yüzünden karne hafif kötü gelince yani teşekkür takdir filan alamayınca düz geçince o karneyi aldığımız gün evde kıyamet kopuyor En büyük abim beni dövmeye kalkıyor babam bir yandan. Bi yandanda annem bağırıyor bana... Her şeyi sınırlıyorlar. Onlar sınırlayınca benim derslerim dahada kötü oluyor. Ne yapabilirim lütfen banada yardım edin...!!!! 5 aileyiz. 2 Abim var.Ortancı abim sakin idare eder ama oda kızarsa darılıyor anca. Ama en büyük abim çok aşırı derecede sertt,kavgacı,küfürbaz biri illa birilerini dövecek bağıracak,biri ona bağırsın yeri yerinden oynatıyor. Lütfennn banada yardım edinn....:'(
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2013       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle onları uyarın gene tekrarlıyorlarsa 155 i arayın geceyi nezarette geçirince bidaha yapmazlar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2013       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşim bidaha karıştıklarında git polise soyle. Artık bişey yapamazlar. Bende gittim söyledim. Şimdi eve bile gitmiyorum ağızlarını açamıyolar. 6 sene hapis yerler çünkü
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sen hakkını ara gerekirse gizlice polisi ara yardım isteeeeee kendini savun yavrum savunn başka şiddet görenlerde kendilerini savunsun
ChaosXL - avatarı
ChaosXL
Ziyaretçi
9 Aralık 2013       Mesaj #6
ChaosXL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bunun için ne istiyosalar onu yapın ve ona gurur verici şeyler söleyin (seni seviyorum sınıf 1.si olmak için çalışıyorum vb.)

Boyun eğme Msn Up
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2014       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Msn Sad üzgünüm tatlım... onların sözlerini dinlemessen dayak yemekten ölürsün... yada piskopatın yeki olur çıkarsın... anneni üzecek bişey yapmamalısın. senden bişey istedilermi anında yapmalısın. annene kötü kelimeler kullanmamalısın. hepimiz senin geçtiğin yollardan geçtik... üzgünüm ama aklın varsa beni dinle...
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
17 Ocak 2014       Mesaj #8
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
handan adlı kullanıcıdan alıntı

benim derslerim kötü diye annem babam hep bana kızıyor ve dövüyorlar abim ise ben ona ne kadar iyi davransam o beni hep aşağılıyor ne yapmalıyım kardeşime kızdığım zaman babam gelip beni dövüyor kendimi üvey gibi hissediyorum ne olr bna yatdm edinnnnnnnnnnnnnnnnnnn Msn Sad

ayy kıyamam sana canım bak bizde çok dayak yediğimiz oldu hep kızdık anne babamıza sonra anladıkki büyünce onlarda suç değil bizde imiş şimdi sen şunu yap bi gün otur ve anne babanla konuş deki siz beni dövünce bende inat ediyorum ve kendimide kötü hissediorum beni sevmiyormusunuz de ve derslerini düzelteceğini söyle onlara derslerine çalış canım çünkü ilerde onlara değil bu dersler sana yarayacak eğer çalışsanda anlamıyorsan ve unutuyorsan bunu ailene de bir doktora götürsünler sen bu kötü birşey değil belkide anlama zorluğu çekiyor olabilirsinde en iyi yol onlarla konuşmak birde kendi hatalarını azcık düşün belki sana göre hata değil onlara göre hatada yapıyor olabilirsin sen ailene hatalarını sor ve düzeltmeye çalış anlaştıkmıMsn HappyTenderRose
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
17 Ocak 2014       Mesaj #9
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kardeşim bidaha karıştıklarında git polise soyle. Artık bişey yapamazlar. Bende gittim söyledim. Şimdi eve bile gitmiyorum ağızlarını açamıyolar. 6 sene hapis yerler çünkü

bu dediğin bence hiç doğru bir davranış değil bunu zamanla anlarsın sende anne baba olunca tabiki hiçbir anne baba evladı kötü olsun istemez en iyi yol biraz onları anlamak karşı gelmemek sorunları konuşarak halletmek eve bile gitmiyorum diyorsun bu doğru değil bence
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Nisan 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Beni de çok dövüyor hatta şu an dışarıda ama eve gelince beni dövecek bazen ağzımı burnumu kanatıyorlar çok kötü durumdayım ama onlara karşılık veremem. piskoloğa gidemem ya da polisi arayamam o zaman annem hapse girer annemi seviyorum ama beni dövsün istemiyorum bıktım artık yeterr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!