MsXLabs
2005-2016
TV Dizileri forumunda yer alan Finn and Jake tarafından açılmış Köstebekgiller konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: Köstebekgiller Vikipedi, özgür ansiklopedi Köstebekgiller , 26 Mart 2012'de TRT Çocuk'ta yayına başlayan gerçek ve ...

Köstebekgiller

Gösterim: 4.155 | Cevap: 0
9 Ağustos 2013 11:16   |   Mesaj #1   |   
Finn and Jake - avatarı
VIP Adventure Time
İzmir

9.552
10.316 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 23-11-2010
Köstebekgiller
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Köstebekgiller, 26 Mart 2012'de TRT Çocuk'ta yayına başlayan gerçek ve animasyon karakterlerin bir arada olduğu, Türkiye'deki ilk dizi projesi.

250px KC3B6stebekgillerAfiC59F


Konu

Pelin güzel mi güzel şirin mi şirin bir kız çocuğudur. Her şeyi öğrenmek için çok meraklıdır. Özellikle hayvanlar ve onların gizemli yaşamlarını öğrenmek için sürekli kitaplar okur, internet üzerinden çeşitli bilgiler edinir.

Yeni taşındıkları ev, Pelin için yeni bir maceranın başlangıcıdır aynı zamanda. Pelin daha ilk günden taşındıkları evi ve çevresini keşfe çıkar. Bu arada kendi bahçesinde yaşayan Köstebekgillerden habersizdir. Köstebekgiller, Dede köstebek, Baba köstebek, Anne köstebek, Boyo, Süslü ve Bebi’den oluşan sevimli bir ailedir. Pelin ilk olarak komşusu Caner’le tanışır. Caner yaramaz ve huysuz bir çocuktur. Daha ilk andan itibaren Caner ve Pelin hiç anlaşamazlar. Caner, kendi bahçesine Pelin’in geçmesini istememektedir.

Yeryüzünde olan bu telaş Köstebekgiller’e de yansır. Maalesef insanların toprak üstünde gezinmeleri yüzünden Köstebekgillerin evi yıkılır. Bir süre sonra Pelin’in bahçesindeki yıkılan yuvalarını, Caner’in bahçesindeki bir ağacı altına taşımak zorunda kalırlar. Bu esnada Pelin Köstebekgillerle tanışmış olur ve onlara yardım eder.
Yeni ev, güzel bir macerayla başlamıştır Pelin için. Caner ise Pelin’in bir şeyler saklandığından emindir. Ne sakladığını öğrenmek için çalışmalara başlar.

Prodüksiyon

Dizinin senaryosu Arzu Yurtseven ve Murat Ferhat tarafından yazılıyor. Yönetmen koltuğunda Birkan Uz oturuyor. Dizinin yapım şirketi AAC Yapım ve animasyon yapım şirketi Arzum Film'dir.

Bölümler

Her bölümün uzunluğu 15 dakikadır. Tek bir bölümün gerçek karakterlerle çekimi 1 ay, animasyon karakterlerle olan yapımı ise 1,5 ay sürmektedir. 1 bölüm toplam 1,5 ayda tamamlanabilmektedir.

Müzik

Dizinin ama tema ve bölüm müzikleri Seçil Akın ve Murat Yelken tarafından yapılıyor.

Karekterler

Gerçek karakterler

Asena Keskinci: Pelin Köstebekgiller'in en sadık dostu ve Koruyucusu. Onlarla yeni evlerine taşındıklarında tanışmıştır.

Yiğit Ege Yazar: Caner Pelin'lerin yan komşusu ve Pelin'in en yakın arkadaşı. İlk etapta Köstebekgiller'e kötü davranmış olsa da kısa sürede hatasını anlayarak o da bu dostluk zincirinde yerini almıştır.

İnci Türkay: Ceyda Pelin'in Annesi.iyi huylu, sevecen ve cana yakın bir kadındır. Çoğu kez Köstebekgiller ile burun buruna gelir ancak onları hep fare sanır.Ama yeni sezonda köstebekgilleri öğrenir ve onlara yardım eder.

Orhan Aydın: Salih Pelin'in Babası. Anne Ceyda kadar neşeli ve konuşkan bir tip değildir. Çoğu olaya karşı soğukkanlı ve umursamaz davranır.

Oğuz Oktay: Aslan Amca Caner'in Dedesi. Anne ve babası yurt dışında çalışmak zorunda olan Caner'i gözü gibi korur ve onunla ilgilenir.Köstar onun küçüklğünden beri arkadaşıdır.

Ali Nuri Türkoğlu: Gölge Azılı bir hırsız ve suçlu. Pelin'lerin evine bekçi olarak sızmayı ve evi soymayı düşünmüştür. Ancak daha sonra o da Köstebekgiller'i fark ederek onların peşine düşmeye karar vermiştir. Bu hırsı yüzünden başına gelmeyen kalmamıştır.

Emel Çölgeçen: Eda Pelin'in teyzesi, Ceyda'nın kız kardeşi. Köstebekgiller'i en son tanıyan kişidir. İlk etapta onlardan sürekli korkmuşsa da daha sonraki maceralarında en az Pelin ve Caner kadar onlara yardımcı olmuş ve onları korumuştur.

Jess Molho: Profesör Fikri Güzel Üniversitede öğretim görevlisi ve bilim adamı. Köstebekgiller'in Köstebekya yolculuğunda en çok yardımı dokunacak kişidir.

Gözde Kısa: Müjde Ceyda'nın Yeni açtığı kafede önce aşçı, sonra garson olarak çalışmaktadır. Aşırı derecede sakar ve patavatsızdır. Sakarlığı yüzünden Ceyda'nın kafesinde işe başlamadan önce tek seferde üç işten birden çıkarılmıştır.

Can Bartu Aslan: Volkan Pelin ve Caner'in sınıf arkadaşları. Biraz aksi ve ters bir çocuk. İstedikleri gerçekleşmediğinde herkesle kavga çıkarabilir.

Animasyon karakterler

Köstebek Anne, (seslendiren, Ezel Kalkan) Köstebekgiller'in Annesi. Onun için tipik Türk annesi de diyebiliriz. Çocukları ve ailesine bağlılığı ve Koruyucu yapısı dikkat çeker.

Köstebek Baba, (seslendiren, Hakan Akın) Ailenin reisi. Her baba ve eş gibi o da eşini ve çocuklarını şefkatle koruyup kollar.

Köstebek Dede, (seslendiren, Hüseyin Özay) Köstebekgiller'in en yaşlısı ve Büyüğü. Gününün yarısı Uyumakla geçer. En Çok da torunlarına masal anlattığı sırada uyuyakalır.

Boyo, (seslendiren, Mustafa Oral) Ailenin erkek çocuğu. Hiperaktif denilebilecek bir Yapısı vardır. Sürekli aç dolaşır ve gördüğü her şeyi yemek ister. Özellikle de Armuda bayılır.Kahraman olmayı çok ister.Bazı bölümlerde Boyocan yani tam adını söylüyordur.

Süslü, (seslendiren, Gizem Gülen) Köstebek aleminin en süslü kızı. Adının hakkını sonuna kadar veriyor. En ufak bir olayda ya saçı bozuluyor ya da elbisesi kırışıyor... Kadın olgusunun Köstebekgiller'e yansıması denilebilir.

Bebi, (seslendiren, Gizem Gülen) En küçük Köstebek. Abi ve ablası kadar olmasa da o da hareketli ve neşelidir.(2013-08-09T11:16:06+03:00)
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj: