Arama

Deniz Gezmiş'in Avukatı Öldü

Güncelleme: 1 Hafta Önce Gösterim: 206 Cevap: 0
Ferşat - avatarı
Ferşat
Kayıtlı Üye
1 Hafta Önce       Mesaj #1
Ferşat - avatarı
Kayıtlı Üye
55eb07a7f018fbb8f8a66ec5DENİZ GEZMİŞ'İN AVUKATI ÖLDÜ
Deniz Gezmiş’in avukatı Erdoğan Gençel 81 yaşında hayatını kaybetti. Gençel 1 Ocak 2015'te İstanbul'da belediyenin barınma merkezlerinde görülmüştü. Daha sonra CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile kendisine ev sağlanmıştı.
Sponsorlu Bağlantılar
Yıllarca önemli davalara bakan, aynı zamanda Deniz Gezmiş’in de avukatı olan ve geçen sene sokakta yaşadığı ortaya çıkan ünlü avukat Erdoğan Gençel hayatını kaybetti. Gençel’in ölüm haberini Twitter’da Türk sanat müziğinin sanatçısı Onur Akay duyurdu ve Kılıçdaroğlu’na yazdı. Deniz Gezmiş'in avukatı evsizlerin arasından çıktı. Akay, ‘Erdoğan Gençel gençliğinde Deniz Gezmiş’in avukatlarından biriydi. Deniz Gezmiş gibi devrimciydi! Ünlü avukatı kaybettik. Geçen sene 3 yıl sokaklarda yaşadığı ortaya çıkmış ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile kendisine ev sağlanmıştı. Mekanı cennet olsun.’ yazarak ünlü avukatın hastanede çekilen fotoğrafını paylaştı. Geçen sene evsizleri sokaklardan toplayarak barınma merkezlerine götüren belediye ekipleri tarafından sokaktan alınanlardan biri de emekli Avukat Erdoğan Gençel’di.
Deniz Gezmiş’in de avukatlığını yapan Erdoğan Gençel’in bir bakımevinde olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte CHP harekete geçmiş ve konuyu öğrenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Sayın Gençel’in bu sıkıntılı durumdan kurtulması için derhal devreye girin. Kendisine yakışır bir konukevine nakledilmesini sağlayın ‘ demişti. Kılıçdaroğlu’nun bu talimatı üzerine ise, Ataşehir Belediyesi’nin konukevinde misafir edileceği, daha sonra ise kendisine bir ev sağlanacağı öğrenilmişti. Gençel, hiç evlenmemiş ve emekli olduktan sonra ise ev alamayan, ancak siyasi tarihe ilişkin çok kitap satın alan avukat Erdoğan Gençel, ‘Amacım Kadıköy’de bir halk kitaplığı tesisi yapmaktı. Gerçekleştiremedim. Geçmişte senelerce gençlerin davalarına ücretsiz baktım" demişti.
Deniz Gezmiş'in Avukatı Öldü

Biyografi Konusu: Deniz Gezmiş'in Avukatı Öldü nereli hayatı kimdir.
GENÇ_ATATÜRKÇÜLER

Benzer Konular

8 Ocak 2013 / Misafir Siyaset tr
31 Ağustos 2018 / Misafir Cevaplanmış
29 Ocak 2010 / Ziyaretçi Cevaplanmış
23 Nisan 2011 / Jumong Deniz Bilimleri
18 Haziran 2010 / _Yağmur_ Taslak Konular