Arama

.dll Dosyaları Nasıl Açılır? - Sayfa 2

Güncelleme: 19 Haziran 2014 Gösterim: 56.937 Cevap: 16
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlarım

Sponsorlu Bağlantılar
Windows7 kullanıyorum fakat mowie maker açılmıyor dll dosya uzantı hgatası diyor ne yapmam lazım benı bilgilendirirseniz çok mutlu olurum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dosya Türü: Dynamic Link Library Program Dosyası

Sponsorlu Bağlantılar
Dosya Bilgisi: Birçok programın fonksiyonlarını yerine getirmesi için gereken ek dosyalardır. bazı DLL dosyaları özel programlarla açılıp düzenleme yapılabilir. Dependency Walker programı hangi EXE dosyasının hangi DLL dosyalarına gerek duyduğunu veya hangi fonksiyonları çağırdığını görmeyi sağlar. eğer bu program işinize yaramazsa google ile “DLL dependency” diye aratarak başka programlar deneyebilirsiniz.

Resource Hacker programı exe veya DLL dosyalarını açıp değiştirmeye olanak verir.

Kullanılan Programlar: Resource Hacker

Not:Bu dosyaları sadece iyi kod bilgisi olan kişiler değiştirsin aksi halde kodlarda eksiklik veya yanlışlık olursa dosyanın kullanıldığı yere göre hatalar çeşitlendirilebilir iyi forumlar Msn Wink
İNTERNET ADMİNİ - avatarı
İNTERNET ADMİNİ
Ziyaretçi
17 Aralık 2011       Mesaj #13
İNTERNET ADMİNİ - avatarı
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar dll dosyaları dynamic link library anlamına gelir bunlar adından belli olduğu gibi dinamik bağlantı kütüphanesi demektir dll dosyaları programlar tarafından gerektiğinde kullanılabilir ayrıca exe gibi tek başınada çalışabilirler bu dosyalar çok hızlıdır zaman kazandırır ayrıca istendiğinde çalıştığı için gereksiz kod yükü yapmaz ayrıca dll dosyaları birçok program tarafından aynı amaç için kullanılabilir dll dosyalarını açmak ve değiştirmek için ileri düzey programcılık bilmek gerekir bence bu dosyaları kurcalamayın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaaa benimde sorunum var call of duty blacks ops ta oyun açılmıyo dll istiyo dll de açılmıyo...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
DLL yi bir kere değiştirince eski haline asla grlmiyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2014       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar gerçekten bir pc hocası denk gelirde anlatırsa çok sevinirim.DLL uzantısını ben system32 içerisinde yani pc mizi ayakta tutan dosyalar içinde görüyorum ama ne işe yarıyor anlamıyorum...bildigim tek bir şey var pc nin %90 ı bu dosyalar kapsıyor ve bu dosyalalarla ayakta duruyor Msn Happy

BİLDİGİM BİR ŞEY VAR O DA HİÇ BİR ŞEY BİLMEDİGİMDİR...

dll ler bir programın mesela bir oyunun bilgilerini içerir. o olmassa programın çalışmayacağını biliyorum. o yüzden sana bir zararı yok. O DOSYA TÜRLERİNİ KESİNLİKLE SİLMEMENİZ GEREKİR.oneminiz için teşekkürler