Arama

Windows Şifresini Unuttuysanız

Güncelleme: 1 Temmuz 2013 Gösterim: 22.234 Cevap: 1
bloodbower - avatarı
bloodbower
Ziyaretçi
6 Mayıs 2007       Mesaj #1
bloodbower - avatarı
Ziyaretçi
Windows şifresini unuttum, ne yapabilirim?
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Windowsu başlattık ve şifre ekranı geldi ve şifremizi unuttuk...

1) "ctrl ve alt" tuşlarına parmaklarımızı koyalım ve bir parmağımızla da "delete" tuşuna farklı bir ekran gelene kadar basalım ("ctrl ve alt" tuşlarından parmaklarınızı çekmeden "delete" ye sürekli basın).

2) Farklı kullanıcı ismi isteyen ekran geldiğinde şimdi kullanıcı ismi yerine "Administrator" yazalım ve tamam tuşuna basalım evet windowsumuz açılmış oldu...

Ekstra bilgiler:
Alıntı
Teknixs adlı kullanıcıdan alıntı

Evet Windows kurulurken Administrator şifresi ister burayı boş bıraktıysanız oturumun şifresi olmadığından bu şekilde açılır. Güzel bir yaklaşım ama benim tavsiyem Admistrator oturumuna mutlaka kendi şifrenizi girmenizdir... (Diğer oturumdan farklı özel bir şifre...)

Alıntı
tolgabztn adlı kullanıcıdan alıntı

sürekli restart atmak yerine bios ekranında f8 tuşuna basarak o ekranı getirebilirsin msn happy

Alıntı
JackSparrow adlı kullanıcıdan alıntı

Tabi Administrator hesabı ile oturum açtıktan sonra Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları yolunu izleyip şifresi unutulan kullanıcı hesabını seçip Parola Kaldır seçeneğine tıklayarak parolayı iptal etmeyi unutmayalım arkadaşlar msn wink

bloodbower teşekkürler bilgi için...

JackSparrow

Alıntı
tiko adlı kullanıcıdan alıntı

bi diskete yükleyeceğiniz bir programla
dos ortamında tüm kullanıcı parolaları ( windows açılmadan önceki parola ) resetleyip yeni parola yazabilme imkanı var.
böylece administrator parolasını bile resetleyip yeni parola yazabilirsiniz.

Son düzenleyen _VICTORY_; 1 Temmuz 2013 16:11 Sebep: Düzenlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

YA BİLGİSAYARA PAROLA KOYDUM BABAM KALDIR DEDİ AMA NASIL KALDIRCAĞIMI BİLMİORUM

Arkadaş parolayı kaldırmak için sırayla başlat-denetim masasi-kullanıcı hesapları diyorsun oradan kaldırıyorsun.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen _VICTORY_; 1 Temmuz 2013 16:14