Arama

Limitli ADSL Kolay Kota Takibi

Güncelleme: 6 Mart 2009 Gösterim: 35.425 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2005       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgilendirme : Sophos'un haberine göre limitli adsl kullanmakta olan kullanıcılar tehlike altında! Yeni yeni yayılmakta olan bir spy (wwwcool-webfun) bulaştığı bilgisayarın internet arabirimini kullanarak sürekli veri gönderiyor ve alıyor. Bu da limitin aşılmasına ve dolayısıyla yüklü fatura gelmesine sebep oluyor. Bilginize..

Sponsorlu Bağlantılar
Bunun için hergün buraya girmenizi tavsiye ederim burda upload bedava sınırsız bilgi alınması için....

http://adslkota.ttnet.net.tr/

Bu adrese girdiğinizde ADLS kullanıcı adınızla ve şifrenizle giriş yapın.
Son düzenleyen Blue Blood; 26 Ocak 2007 11:42
kürtahmet - avatarı
kürtahmet
Ziyaretçi
19 Nisan 2007       Mesaj #2
kürtahmet - avatarı
Ziyaretçi
çok iyi oldu sağolun
Sponsorlu Bağlantılar
ladre - avatarı
ladre
Ziyaretçi
10 Temmuz 2007       Mesaj #3
ladre - avatarı
Ziyaretçi
teşekkürler güzel ve yararlı bir bilgi Msn Happy
gadget - avatarı
gadget
Ziyaretçi
10 Ekim 2007       Mesaj #4
gadget - avatarı
Ziyaretçi
Gercekten cok teşekkürler,

Google dan ne arasam sonucların arasında msx gecen birsey görmek sevindiriyor.

"ben bu siteyi biliyorum, kesin tam işime yarayacak bilgidir" diyorum
ua_salih - avatarı
ua_salih
Ziyaretçi
21 Ekim 2007       Mesaj #5
ua_salih - avatarı
Ziyaretçi
isin rast gelsin kardes
yalniz62 - avatarı
yalniz62
Ziyaretçi
20 Aralık 2007       Mesaj #6
yalniz62 - avatarı
Ziyaretçi
tesekkurler cok guzel aydinlattin
unknownxboy - avatarı
unknownxboy
Ziyaretçi
6 Mart 2009       Mesaj #7
unknownxboy - avatarı
Ziyaretçi
Hergün bi kaç konu açılıyor bilgi edinmek amacıyla. Bildiklerimizi paylaşalım istedim. Bu tür sorularıda tek başlıkta yanıtlamış oluruz.

// Kota Aşımı ve Faturalandırma //

Kotayı aşan her kullanıcı soluğu bu forumda alıyor ve aynı soruyu soruyor Msn Happy Şu kadar aştım ne kadar gelir? TTNet sitesinde konuyu açıklamış. Verdiği bilgiyi paylaşalım dedim. Tekrar tekrar sorulmaz en azından Msn Happy

** Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz. Yani 1024 Kbps 4 GB ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 TL'yi ve 2048 Kbps 6GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 86,25 TL'yi geçemez.**

Yani 1mbit 4gb kotalı kullanıcının maximum ödeyeceği fatura ne kadar
kotayı aşarsa aşsın 61.25 TL.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aynı şekilde her
ay kotayı ne kadar aştıysanız mb başına düşen aşım bedelide faturaya yansıtılır.

// Tarife Değişikliği ve Faturalandırma //

Genel olarak sorulan değişikliğe istinaden yazalım bunuda;

1 Mbit Hız ve 4GB kotalı kullanıcılar aylık 29TL ödemekteler bildiğimiz gibi. Sınırsıza geçmek istediklerinde 1Mbit Hızve Limitsiz kullanıcı olarak 49TL ödenmekte. Gelelim tarife değişikliği tarihi ve ücretlendirmeye...

Diyelim ki ayın 15 inde 1mbit 4gb kotalı kullanıcı, müşteri hizmetlerini arayarak limitsiz olmak istediğini belirtiyor. Müşteri hizmetleri (444 0 375) işlemi tama
mladıktan sonra "Modemi Kapatıp Açın" dediğinde sınırsıza geçmiş olursunuz. Bi tarih beklemeye gerek yok. O andan itibaren limitsiz kullanıcısınız.

Asıl sorun bi sonraki ay fatura nasıl gelicek?

Limitli kullanıcı olarak kullandığını gün sayısına göre kullanılan güne ait ücretlendirme hesaplanır. Aynı şekilde limitsiz kullandığınız gün kadarına düşen ücretlendirmede hesaplanarak bi sonraki ay faturanız oluşturulur. Bu hesaplama ise şu şekilde yapılmakta;

(29(aylık tutar) / 31(Aylık gün sayısı) ) * Kullandığınız gün sayısı = İlk Miktar
(49(aylık tutar) / 31(Aylık gün sayısı) ) * Kullandığınız gün sayısı = İkinci Miktar
(4GB(kota) / 31(gün sayısı)) -> Güne düşen kota miktarı bulunur. Kotalı geçen gün sayısı ile çarpılır o güne kadarki kota hakkı bulunur. O güne kadarki kotada bu kotayı aşan miktar varsa belirtilen şekilde hesaplanır kota aşım = Üçüncü Miktar

Bu Üç Miktar toplanarak bi sonraki ayın fatura tutarı oluşturulur.

Sizlerinde varsa eklemek istediği bilgi ilk mesaja ekleyelim. Benim yanlışlarım varsa söyleyin doğrusunu yazalım. Herkes istediği bilgiyi burda bulabilsin Msn Happy