Arama

Windows 8 Kurulumu (Resimli Anlatım)

Güncelleme: 22 Ekim 2018 Gösterim: 7.585 Cevap: 0
HANDSOME - avatarı
HANDSOME
VIP ☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє
30 Ocak 2012       Mesaj #1
HANDSOME - avatarı
VIP ☪ ɴє мυтŁυ тürĸüм đἶყєɴє

Windows 8 nasıl kurulur?


MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8
in geliştiriciler için yayınlanan “Developer Preview” sürümü resmi olarak microsoft.com server’larından indirmeye başlandı. Sanal bilgisayar kullanarak kurulum adımlarını sizler için resimledik. Burada önemli nokta kullanacağınız sanal pc nin VMware olması. VirtualBox’ta mavi ekran ve ilginç hatalarla karşılaştıktan sonra Vmware 8 Workstation sürümü ile kurulumu başarıyla sonuçlandırabildik. Kurulum aşamaları Windows 7 kurulumu ile farksız durumda fakat kurulum sonrasındaki kullanıcı ayarları ve bilgilerini içeren giriş ekranı alışılagelmişin dışında farklılık gösteriyor. Bu farklılıklar sadece görsel farklılıkdır mantık olarak yine windows 7 kulanıcı ayarları ile aynıdır. İşte “Windows 8′ in adım adım resimli kurulumu”

1. Her işletim sistemikurulumundaki gibi windows 8 yüklerken de kurulum dvd’sini bilgisayara takın ve bilgisayarı DVD rom dan boot edin. İlk kurulum ekranı aşağıdaki gibidir.


Ad: w1.JPG
Gösterim: 56
Boyut: 17.5 KB

2. Dil ve Klavye seçeneklerini ayarlayın.
Ad: w2.JPG
Gösterim: 32
Boyut: 34.1 KB

3. Install Now butonunu tıklayın.
Ad: w3.JPG
Gösterim: 26
Boyut: 23.0 KB

4. Yükleme işlemine devam edebilmek için lisans koşullarını kabul etmeniz gerekiyor kutucuğu işaretleyin ve next butonunu tıklayın.
Ad: w4.JPG
Gösterim: 27
Boyut: 45.9 KB

5.Bu bölümde disk bölümleme işlemi yapabimek için custom (advanced) tabını seçin.
Ad: w5.JPG
Gösterim: 33
Boyut: 43.2 KB

6. Eğer yeni bir harddiske yükleme yapacaksanız diskinizi silip temiz bir yükleme yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak sadece C sürücünüzü windows 8 yükleme işlemi için ayırmak istiyorsanız bu sefer sadece C’yi silip ve işaretleyip next’ i tıklayın. (Her türlü probleme karşın içinde bilgiler olan bir harddiske kurulum yapacaksanız yükleme işlemi öncesi sağlam bir yedek almayı ihmal etmeyin.)
Ad: w6.JPG
Gösterim: 26
Boyut: 31.6 KB

7.Yükleme işlemi başladı bir sonraki ekran gelene dek küçük bir mola verebilirsiniz.
Ad: w7.JPG
Gösterim: 27
Boyut: 28.7 KB

8.Bu ekranda bilgisayarınıza bir isim vermelisiniz. Bir ad yazın ve Next e tıklayın. (Kullanıcı adı ve bilgisayar adı aynı olamaz)
Ad: w8.JPG
Gösterim: 31
Boyut: 25.2 KB

9.Kurulum sırasında çok fazla detaya girmemek için hızlı (Express) ayarları seçin ve next i tıklayın.
Ad: w9.JPG
Gösterim: 28
Boyut: 56.9 KB

10.Bu ekranda kullanıcı adınızı girin ve istiyorsanız parolanızı belirleyin.
Ad: w10.JPG
Gösterim: 27
Boyut: 29.5 KB

11.Kurulum tamamlandı. Windows 8 bu şekilde karşılıyor bizi.
Ad: w11.JPG
Gösterim: 22
Boyut: 43.9 KB

Eğer klasik windows görünümüne geçmek isterseniz ayarlardan kolayca geçebilirsiniz. Bu arayüzde klasik start menü bulunmuyor start menü içerisindeki tüm öğeler start a tıklandığı anda masaüstüne büyük simgeler olarak genişliyor. Bu arayüz tamamen dokunmatik cihazlara hitaben uygulanmış gibi görünüyor zaten olması gerekende bu. ARM (Acorn RISC Machine) işlemcilere de destek verecek olan yeni işletim sistemini artık intel ve amd harici mobil işlemcili cihazlarda da görmeye başlayacağız. Hazır yeri gelmişken ARM işlemcinin ne anlama geldiğini de kısa bir bilgiyle özetleyelim; ARM mimarisi (orijinal adı Acorn RISC Machine) pek çok gömülü tasarımda kullanılan 32-bit RISC işlemci mimarisidir. Güç tasarruf özelliklerinden dolayı, ARM işlemciler mobil elektronik gibi düşük güç tüketiminin kritik bir parametre olduğu pazarda en fazla tercih edilen CPU’ dur. İddiaya göre Windows 7 den en büyük farkı da ARM işlemcilere verilen destek.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2018 16:37
Adam Olmak; Cinsiyet Meselesi DeğiL.! Şahsiyet Meselesidir!..
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

14 Nisan 2014 / UnknowN Bilgisayar
5 Temmuz 2013 / DrAm3vLH Bilgisayar
13 Ekim 2008 / Misafir Bilgisayar
9 Ocak 2014 / asla_asla_deme Bilgisayar
19 Mayıs 2012 / maXLaBs Bilgisayar