Arama

XP Hoş Geldiniz Yazısını Değiştirmek İsteyen Var mı?

Güncelleme: 6 Nisan 2014 Gösterim: 51.015 Cevap: 3
...::AYAZ::... - avatarı
...::AYAZ::...
Ziyaretçi
24 Mart 2006       Mesaj #1
...::AYAZ::... - avatarı
Ziyaretçi
XP hoş geldiniz yazısını değiştirme nasıl yapılır?
Hoş geldiniz yazısı nasıl değiştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar
MsXLabs.org

2. Aşağıda verdiğim programı çalıştırın açılan ekranda Files tuşuna ardından open tuşuna basın ve C:/WINDOWS/system32/logonui.exe dosyasını açın.

3. Burada String Table, 1 ve 1055 sekmesine tiklayin ve burdaki ''Hoşgeldiniz'' yazısnı istediğiniz gibi değiştirin.

NOT: Hoşgeldiniz Yazısı kaç karakter ise yazacağınız yazıda o kadar olmalıdır yani 11 karakterlik bi yazı yazın.

4. 'Compile script' tuşuna basın ve files dan save as seçin ve ''mylogonui.exe'' olarak C:/WINDOWS/system32/ altına kaydedin.

5. Programı kapatın.

6. Başlat/çalıştır/ regedit yazın ve enter diyin sora sırası ile.

7. HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon altındaki 'UIHOST' değerine çift tıklayın ve burdaki 'logonui.exe' yi 'mylogonui.exe' olarak değiştirin.

8. Registry'i kapatın ve bilgisayarınzız yeniden başatın.

Ekstra bilgiler:
Alıntı
ghost1555 adlı kullanıcıdan alıntı

Paylaşım için sağol arkadaşım Resource Tuner ilede hazırlaya bilirsin tabi devamı aynı. başlat/çalıştır/ regedit yazın ve enter diyin sora sırası ile.

HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon altındaki 'UIHOST' değerine çift tıklayın ve burdaki 'logonui.exe' yi 'mylogonui.exe' olarak değiştirin.
registry'i kapatın ve bilgisayarınzız yeniden başatın.

Alıntı
SeRCaX.TR adlı kullanıcıdan alıntı

1- İlk önce bu programı indirin: http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip
2- yukarda verdiğim programı çalıştırın açılan ekranda Files tuşuna ardından open tuşuna basın ve C:/WINDOWS/system32/logonui.exe dosyasını açın.
3. resimdeki yola gidin

sdfw3

ve burdaki ''Hoşgeldiniz'' yazısnı istediğiniz gibi değiştirin.

NOT: Hoşgeldiniz Yazsıs kaç karakter ise yazacağınız yazıda o kadar olmalıdır yani 11 karakterlik bi yazı yazın.

4. 'Compile script' tuşuna basın ve files dan save as seçin ve ''mylogonui.exe'' olarak C:/WINDOWS/system32/ altına kaydedin.

5. programı kapatın.

6. başlat/çalıştır/ regedit yazın ve enter diyin sora sırası ile.

7. HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon altındaki 'UIHOST' değerine çift tıklayın ve burdaki 'logonui.exe' yi 'mylogonui.exe' olarak değiştirin.

8. registry'i kapatın ve bilgisayarınzız yeniden başatın.

Son düzenleyen _VICTORY_; 1 Temmuz 2013 22:24 Sebep: Düzenlendi.
yasin001 - avatarı
yasin001
Ziyaretçi
16 Eylül 2008       Mesaj #2
yasin001 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
volture adlı kullanıcıdan alıntı

Windows XP i başlattığınızda oturum açılma ekranı gelmeden önce bir selam ya da uyarı penceresinin görüntülenmesi sağlanabiliyor arkadaşlar...aynı cep telefonlarındaki gibi yanimsn grin

Sponsorlu Bağlantılar
şöyle ki;

Çalıştır > regedit > HKEY_LOCAL_MACHİNE > Software > Microsoft > WindowsNT > CurrentVersion > Winlogon. (buraya kadar olan bölümlerin hepsi sol tarafta açılan küçük sayfada.)
daha sonra sağ tarafta açılan normal pencerede bulunan (Winlogon u tıkladıktan sonra açılıyor.) "LegalNoticeCaption" kısmına yazacağınız değer metni menü çubuğunda başlık olarak görüntülenecektir. "LegalNoticeText" olan bölüme de ekrandaki mesaj kutusunda ne görünmesini istiyorsanız;bilgi,selam,uyarı onu yazıyorsunuz.
(arkadaşlar ben vista kullandığım için deneme fırsatı bulamadım,bilginize.)

saygılar...

arkadasım ben bunu wıstada denedım oldu benım kendı pcım xp ama laptopta vısta kuruluydu denedım oldu bılgıne sende yapabılırsın hıc korkma bısey olmuyorMsn Wink
Son düzenleyen _VICTORY_; 8 Temmuz 2013 12:51
ChaosXL - avatarı
ChaosXL
Ziyaretçi
18 Mart 2014       Mesaj #3
ChaosXL - avatarı
Ziyaretçi
Yandaki komşuya yaptım onu çocuk 5 TL para verdi Msn Happy
Teşekkürler...
emily - avatarı
emily
Ziyaretçi