Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Mesaja Puan Verin

Hatıra (anı)larımız..

HANDSOME 16 Aralık 2011 20:50
17 Aralık 2011 01:09 HANDSOME tarafından güncellendi

mazi

Hatıra (anı)larımız...

Hatıra (anı)lar.. Mazi dediğimiz yıllar öncesini bizlere an, an yaşatan geçmiş zaman birimi değil mi?..
Hepimizin acı + tatlı hatıraları olmuştur.. Ben kendim bazı anlar düşünürüm hatıraları, hatırlamak'ta niye acılar daha baskın, oluyor? Niye acı hatıralar ileri ki yaşantımızı daha çok etkiliyor?
Hatıralar aslında geçmişte ki yaşantımızdan, bilincimizde yer edinmiş bir hayal - kurgu ürünü.

''Gibi'' Örnek:Olumsuz.
Hatıra (anı)lar; Bizlerin kişisel, psikolojik - karakteristik yapısında, güncel etkinlikler yaratabiliyormu?
Örneğin - Şöyle; Bir düşünce tarzını ben sunuyorum.
Bu gün, parkta, iki sevgili gördüm el, ele.. Göz, göze sevgi ile sarmaş, dolaş derler yaa ''O'' durum, önce biraz sevinçle izledim. Az ilerleyince arkalarından onlara tekrar, tekrar baktım. Buruk - hafif bir kıskançlıkta hissetmedim değil, niye mi? Onlar bana ''O''an geçmişi hatırlattı, ''O'' saate kadar mutluydum oysa. Sevinçle başladığım günüm berbat bitti, hatıra (anı)larla!.

''Gibi'' Örnek:Olumlu.
Bu gün galerileri gezdim, arabalara baktık arkadaşla, hepsi güzel ve oldukça fiyatlıydı.. Birden ilk babamın bana yapmış olduğu süprizi anımsadım.. İlk mezun olduğum gün Okul kapısına gelmişti, beni bekliyordu, biliyordum.
Babam- Bu akşam evde, bir konuğumuz var seninle tanışmak istiyor, ne dersin?
Mavi bir gömlek'te giymiş senin için, Sen Mavi seversin ya! illa bizi tanıştır diye tutturdu. Çok''ta ısrar ediyor.. (tabi gülerek) diyor.
Ben- Eve gidelim düşünürüz; Diye yanıt veriyorum.
Mavi gömlekli benim ilk araba aşkımdı..
Hatırladıkça mutlu olduğum, mutlu oldukça.. yaşama daha bir çok sarıldığımı hissettiğim.. Hatıra(anı)larım dan dır!..

Hatıra (anı)lar (ınızın) hakkında olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi benim ile bu sayfa da paylaşırsanız sevineceğim..
Bu Kategoride: Aşk'a DaiR
Gösterim 493  Yorum 0  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 0

Yorumlar