Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Mesaja Puan Verin

Tüketim Hastalığı - İktisat

HANDSOME 18 Aralık 2011 14:48

tktm
Bende arada tüketim hastalığına yakalanacak gibi olurken hemen bir kendine gel bakalım diyorum, İktisat sana neler sağlayacak bir düşün. smile

Özellikle içinde yaşadığımız zaman diliminde iktisat etmeyen kimselerin sefalete düşmeleri kaçınılmaz hale gelmiştir.Bugün israf, toplumun her kesiminde büyük bir felaket halini almış.Çünkü lüks sayılabilecek pek çok eşya artık zorunlu ihtiyaç maddesi görüş açısını içermektedir.

İnsan el emeği,alın teriyle kazanıp helal çizgide yaşamayaz hale getirilmiş.Büyük şehirlerde yaşayan insanların orta halli bir gelirle geçimini karşılayabilmesi neredeyse imkansız.İhtiyaç kabul edilen maddelerin listesini yapacak olsak o kadar çok ki uzayıp gider..İktisadı norm almayan kimseler çoluk/çocuklarını memnun edebilmek için çalmaktan,adil olmayan yollardan işler yapmaya ve başka çareler aramaya kalkışıyor ki kendince çaresiz kaldığını düşünüyor..

Örnek olarak Reklam aracılığı tehlikeli tüketim hastalığına ve dar gelirli kimselerin de hayatına sıçramış ve artık çeşitli hırsızlıklar,rüşvetler,spekülasyonlar,iğfaller,kaç akcılıklar, aldatmalar ortalığı kasıp kavurur olmuş.Bu zamanda lüks ve israfı besleyen para birinci sınıf hayatı yaşama düşüncesindeki kimseler için haksız ve eziyetsiz çok kazanç elde etme adına haysiyet ve şereflerini rüşvet olarak sunmaktadır.

Tüketim hastalığına yakalanmamanız dileğimle...
Bu Kategoride: Bu Günlük ..
Gösterim 561  Yorum 0  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 0

Yorumlar