Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Mesaja Puan Verin

Evliliğin 13 seçkin kuralı

HANDSOME 16 Ocak 2012 23:43

damat 1da


Evlilik terapistlerine göre, evlilik bir sanat ve çiftlerin de son derece özenli olması gerekiyor. Uzmanlara göre mutlu bir evlilik için, her iki tarafın da altın kurallara uyması gerekli. Mutlu evliliğin reçetesi ise şöyle şekilleniyor:


1 Daima neşeli, bakımlı, pozitif olun. Güzel kokun, temiz olun ve en baştan çıkarıcı kıyafetleri kocanız için giyin.

2 Tartışmalarınızda yapıcı, alttan alıcı olabilirsiniz ama asla ısrar etmeyin. Sakın eşinizin erkekliğini aşağılayıcı bir şey söylemeyin.

3 Seksi asla bir ceza olarak uygulamayın. Yatak ayırmak yapılacak en büyük hatadır.

4 Birbirinizle daima flört edin. Elinize geçen her anı dokunarak, öperek, el ele tutuşarak veya uzaktan dahi olsa bakışarak değerlendirin.

5 Münakaşalarda 1-2 dakika sonra başka odaya geçin ve daha ileri gitmesini önleyin. Kızgınlık veya küfürlerinizi kendinize saklayın. Karşı taraf bunları duymasın.

6 Romantik ortamlar yaratmaya çalışın. Çocuklar olmadan başbaşa kalabilmenin yollarını arayın.

7 İletişim evlilikte esastır. Aranızda halledemeyeceğiniz hiçbir şey olmamalı.

8 Birbirini sevmeyen kişiler belki çocukları için dayanırlar. Ancak giden; gençlikleri, huzurları ve sıhhatleri olur. Panik ataklar, korkular, psikosomatik rahatsızlıklar hep böyle evliliklerin yıllar içinde getirdikleridir.

9 Tenkitlerinizde önce iyi tarafları ön plana çıkarın. Sonra değişmesini istediğiniz konuları belirtin.

10 Açken, yorgunken, kızgınken, arabada, yemek sofrasında, başkalarının yanında tartışmayın.

11 Alttan alırken kendinizi ezilen, taviz veren, kendisine haksızlık yapılan taraf diye görmeyin. Tartışmadan birkaç gün sonra her şey yolunda iken kırgınlığınızı yumuşak ifadelerle dile getirin ve bir daha olmamasını dileyin, isteyin.

12 İyi bir evlilik ortada ne kadar birleştiğimizdir. DNA ve yetiştirilme farklılıkları değişmez. Ancak hangi konularda ne kadar eğilebiliyor, birbirimize ne kadar değebiliyorsak, o kadar başarılı bir evliliğimiz var demektir.

13 Birlikte hareket ederek, çocuğunuza karşı tek ses olun ve tek terbiye verin.

Bu Kategoride: Bu Günlük ..
Gösterim 2295  Yorum 0  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 0

Yorumlar