Arama
Günlük Kontrol Paneli
5.00 puan, 2 oy. 5.00 puan, 2 oy.

Bermuda Şeytan Üçgeni - MsxLaBs

The Unique 15 Şubat 2008 22:44
Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Çözülmüş
Bermuda Şeytan Ücgeni Atlas Okyanusu'ndaki bu bölgede, özellikle son 60 yılda birçok gemi ve uçak kaybolmuş ve bunlardan geriye tek bir iz bile kalmamıştı. Kimsenin açıklama getiremediği bu esrarengiz fenomen, içinde bilimadamlarının da bulunduğu pek çok insan tarafindan "doğaüstü bir takım güçlerin yaptırımı" olarak algılandı ve oyle lanse edildi.
1B13D bermuda seytan ucgeni

Ancak, uzun yıllardır devam eden arastırmalar birkac yıl once bir sonuc verdi ve bu gizemli olayların aslında basit bir "dogalgaz cilvesi" olduğu acıklandı.
Yer altından fıskıran dogal gazlar, sadece yuksek kara parçalarından değil,deniz ve okyanus tabanlarından da çıkarlar. çunku deniz tabanları da ustu suyla kaplanmıs alçak kara parçalarıdır.

Ancak, okyanuslar çok derin altındaki bölgelerden çıkmak isteyen doğal gazlar, oradaki çok düşük ısının da etkisiyle katı hale donüsürler ve "hidrat" denilen beyaz ve tebesirimsi bir madde haline gelirler. çok derinlere dalabilen robot kameralarının bu bölgedeki karbeyaz okyanus tabanını ve bazı gemi enkazlarını resimlemesinden sonra konuya şu bilimsel açıklama getirilmistir:
Bu bölge, Gulf Stream denilen sıcak su akıntısının da gectigi yerdir. Tabanın bazen ısınması yüzünden, bu "tebeşir gazlar" erir ve sudan hafif oldukları için yüzeye doğru yükselirler. O anda, tabandan yüzeye kadar bir boşluk (vakum-girdap) oluşur ve okyanus adeta delinir. O sırada oradan geçen yüzer ne varsa, derin bir kuyuya düser gibi hızla okyanusun dibini boylar. çünkü, gazın kaldırma kuvveti gemileri taşıyacak güce sahip değildir.
Gaz yükselmesi sona erince boşluk tekrar suyla dolar ve geriye hiçbir iz kalmadan kocaman gemiler kilometrelerce derine gömülmüş olurlar. Uçakların düşerek kaybolması ise gene aynı sebeptendir. Yüzeye çıkan doğal gazlar , havadan da hafif oldukları için yükselmeye devam ederler.
Bu kez vakum , bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan tesadüfen geçen bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. çünkü, motorlardaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır ve o boşlukta hava olmadıgı için oksijen de olmaz. Böylece uçak da, hızla okyanus tabanını boylar.
Bu Kategoride: Varsayılan
Gösterim 881  Yorum 3  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 3

Yorumlar

 1. Avatarı yok
  Valla herzaman ilgili çekmiş olan bi konu sonunda bir açıklama bulunmasına sevindim Msn Happy
   
  Ziyaretçi 17 Şubat 2008 00:43
 2. Avatarı yok
  valla bende sevinim Msn Happy
   
  Ziyaretçi 17 Şubat 2008 03:12
 3. Avatarı yok
  evet çok şaşırtıcıMsn Thinking
   
  Ziyaretçi 17 Şubat 2008 13:06