Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Mesaja Puan Verin

İnsanı insan yapan....

seramiksır 14 Kasım 2013 10:32

İnsanı insan yapan;Düşünce üretme yetisinin gelişimidir.Toplumların yönetim biçimleri ile,o toplum katmanlarının düşünce üretme yetilerinin gelişimi,birbirine sıkı sıkıya bağlı olgulardır.Hangi yönetim biçimi kişilerin düşünce üretme yetilerinin özgürce gelişimine köstek oluyorsa,o yönetim biçimi gericidir.Kişilerin düşünce üretme yetisine köstek olmak,onların birey,insan olmasına engel olmak demektir.Gerici yönetimler,düşünce üretme özgürlüğünü baltalayarak insanın insan olmasına engel oldukları ve kişinin özgür iradesini kullanmasını yasakladıkları içindir ki,insanlık suçlusudurlar.
Bu Kategoride: Varsayılan
Gösterim 605  Yorum 2  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 2

Yorumlar

1. diabloazul - avatarı
    gerçekten doğru bir tespit. İnsanların köleleştirilmesinde ilk olarak dokunulmaz olan inanç sisteminden duvarlar örülür, daha sonra ise bilgiyi kirletip canlı robotlar oluşturan sistem istediğini elde eder; tıpkı avrupanın karanlık çağı olarak adlandırdığı dönem gibi. Ama insanoğlunun bilgiye olan arzusunu unuttuklarından birgün bir fikir filizlenir, özgürlük ile birleşen insanlar acılar içinde geçecek dönemin ardından huzura ulaşacaktır. Unutulmaması gereken eski sistem sadece gizlenir ve tekrar egemen olacağı güne ulaşmak için yeni acılar üretip bunlardan etkilenen insanları toplamaya başlar.

paylaşımın için teşekkürler tekrar.

diabloazul 15 Kasım 2013 09:17
  2. seramiksır - avatarı
    Alıntı
    diabloazul adlı kullanıcıdan alıntı

gerçekten doğru bir tespit. İnsanların köleleştirilmesinde ilk olarak dokunulmaz olan inanç sisteminden duvarlar örülür, daha sonra ise bilgiyi kirletip canlı robotlar oluşturan sistem istediğini elde eder; tıpkı avrupanın karanlık çağı olarak adlandırdığı dönem gibi. Ama insanoğlunun bilgiye olan arzusunu unuttuklarından birgün bir fikir filizlenir, özgürlük ile birleşen insanlar acılar içinde geçecek dönemin ardından huzura ulaşacaktır. Unutulmaması gereken eski sistem sadece gizlenir ve tekrar egemen olacağı güne ulaşmak için yeni acılar üretip bunlardan etkilenen insanları toplamaya başlar.

paylaşımın için teşekkürler tekrar.

DEĞERLİ YORUMUNUZLA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ KATKI İÇİN BENDE SİZE TEŞEKKÜR EDERİM.Msn Rose

seramiksır 15 Kasım 2013 09:51