Arama
Günlük Kontrol Paneli

yaşama dair öğütler..........UYGULAYA BİLENE:)))))

seramiksır 6 Mayıs 2011 17:22 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

Zorunlu olmayan sayıları çöpe atın: yaş, kilo, boy. Doktorunuz düşünsün onları. ...Bunun için ücret alıyor sizden.

Sadece neşeli arkadaşlarınız olsun. Suratsızlar, negatifler sizi aşağı çeker.

Öğrenmeyi sürdürün: Bilgisayar, el sanatları, bahçecilik, ne olursa. Beyniniz atıl kalmasın. Atıl kafa, iblisin tezgâhıdır. İblisin adı da, "alzheimer"dır.

Küçük şeylerden zevk almaya bakın.

Sık sık, uzun uzun, vargücünüzle gülün. Soluksuz kalıncaya . . .

Bu kategoride: Varsayılan
Gösterim 383   Yorumlar 2  

günün SÖZÜ............

seramiksır 5 Mayıs 2011 16:02 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

Cahille girme Münakaşaya.. Ya Sinirini Zıplatır Tavana..!! Ya da Yazık olur "Adabına"!!! . . .

Gösterim 5028   Yorumlar 5  

okumuş CAHİL olmayalım.....

seramiksır 4 Mayıs 2011 17:09 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.(M.KEMAL ATATÜRK)

kimseye ah etmem ,EYVALLAH TA ETMEM,

cahil ile sohbet edibte,kendimi naçar etmem,

bilmiyorsam susar dinlerim,bildiğimide pay ederim..... . . .

Gösterim 5441   Yorumlar 4  
5.00 puan, 2 oy.

80 li yılların çocuklarına,ŞİMDİKİ BÜYÜKLERİ....

seramiksır 1 Mayıs 2011 11:24 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

Msn Happy80 li yılların çocuklarına,(ŞİMDİKİ BÜYÜKLER)......

Şimdilerde şairin tabiri ile yolun yarısına gelmiş olan nesil, çocukluğunu ya da ilk ergenlik yıllarını yaşamış kişiler. 30 ile 40 yaşları arasındaki Türk insanı üzerinde, yaşadıkları dönemin çok büyük etkisi olmuştur. Onca olumsuzluğa, onca yokluğa rağmen o yıllara karşı müthiş bir özlem taşır içinde.
Özlem, çocukluk ya da gençliğe midir; yoksa o yılların masumiyeti ve saflığına mıdır bilinmez.Msn Happy
Siyah beyaz ve tek . . .

Gösterim 5139   Yorumlar 6  
5.00 puan, 2 oy.

çocukla İLETİŞİM.......

seramiksır 29 Nisan 2011 13:55 (ÖFKEYİ kendinize zevk edinmeyin.....)

ÇOCUKLA iletişim,

Bir gün susmayı öğrendim. Öyle bir sustum ki ,belki sonsuza kadar susacaktım.Çünkü susmak, benim küçücük dünyamda babamla kurduğum iletişim tarzıydı.Babam akşamları eve yorgun dönerdi. Ben bütün gün evde sıkılır, onun gelişini iple çekerdim. Daha o kapıdan girer girmez boynuna atılır onunla oynamak isterdim.

Babam sarılır, öper sonra da “Hadi odana git.” derdi. Yemek hazırlanınca annem çağırır bu defa masada bir araya gelirdik babamla. Onlar . . .

Gösterim 405   Yorumlar 2