En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Eylül 2016  Gösterim: 622.628  Cevap: 6

Esrar ve kokain vücuttan ne kadar zamanda atılır?

Ziyaretçi
9 Kasım 2008 16:39       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Esrar maddesinin vücuttan atılmasının kaç gün sürdüğünü öğrenmek istiyorum. Ayrıca esrarı vücudumuzdan en kısa zamanda atmak için neler yapabiliriz?
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
esrar gibi uyuşturucu maddelerin vücuttan tamamen atılma süresi
alınan uyuşturucunun cinsine ve dozuna göre değişmektedir. 20 günlük bir süre içerisinde uyuşturucu madde vücuttan atılır..

Sponsorlu Bağlantılar
uyuşturucu madde alımının saç telleri üzerindeki etki süresi ise ;
alınan maddenin cinsine , miktarına , alınış şekline , alınış süresine , kalitesine ve dozuna bağlı olmakla birlikte en az 6 aydan başlar , 30 yıla kadar devam eder.

kan örneklerinde ortaya çıkma süresi ise kısadır.
ancak , saç ve kıllarda uyuşturucu maddeler tutulduğu için ; eğer kreminal inceleme yapılıp saç ve kılları incelenecek olursa , uyuşturucu kullanmış olduğu tespit edilecektir.
Son düzenleyen Safi; 17 Eylül 2016 22:37


Keten Prenses tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
fadedliver
13 Kasım 2008 13:38       Mesaj #3
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
KOKAİN
NEDİR?
Kokain Güney Amerika'daki And Dağlarında yetişen koka bitkisinin yapraklarından elde edilir. Bölgedeki birçok yerli kabile halen hafif, uyarıcı bir etki amacıyla koka yaprakları çiğnemektedir. Bilim adamları kokaini bitkinin yapraklarından 1860 yılından kısa bir süre önce elde etmişlerdir.
Kokain hidroklorid (HCL) acı tatlı, beyaz, ince bir tozdur.Burundan çekildiğinde veya enjekte edildiğinde uyuşturur. "Crack" kokainin sigara gibi içilebilir küçük parçalar yada "kayalar" halindeki formuna verilen addır. Crack kokain HCL'nin amonyak veya sodyum bicarbonat (pişirme sodası) ve su ile karıştırılması ve ısıtılarak kokain alkoloidin "baz" karışımın tuzu (hidroklorid) ortaya çıkarılması sonucunda elde edilir. Bu işlem uyuşturucunun gerektiği gibi yanmasını ve daha fazla kokain içeren dumanın elde edilmesini sağlar. "Crack" Tanımı karışımın yakılarak içildiğinde çıkan kırılma seslerinden ortaya çıkmıştır.

BULUNABİLİRLİK & KULLANIMI
Çoğu kullanıcı kokaini buruna çektiği gibi enjekte de edilebilir. Crack yakılarak içilir. Tütün içerisinde ve nargile kullanılır.
Kokain kullanımı, kalp atışını artırır, sahte enerji oluşumunu ortaya çıkarır ve geçici olarak kullanıcılara keyif, güven ve coşku vererek yorgunluğu azalttığı sanılır. Kokain'in efektlerinin süresi alım yoluna ve yoğunluğuna bağlıdır.
Crack maddesi yakılarak içildiğinde yüksek miktarda kokaini ciğerlere göndererek damardan enjekte edilmiş kadar kuvvetli bir etki yaratır. Bu efektler neredeyse hemen ortaya çıkar, çok şiddetlidir ve 5-10 dakika sürer.

KULLANIM İŞARETLERİ
Kokain veya crack kullanan bir kimse normal bir insandan daha enerjik gözükür, konuşur, sürekli kıpırdanır, ve normalden daha fazla çenesini sıkar. Aynı zamanda tetikte olurlar ve hep etraflarına bakarlar. Ortak fiziksel etkiler ağız kuruması, terleme, uyku ve iştah kaybıdır. Bunlarla beraber kalp atışı ve tansiyon da artar.
Sürekli kullanım davranış bozuklukları, rahatsızlık, paranoya ve hatta halüsinasyonlara yol açabilir. Bu efektler uyuşturucu vücuttan çıkana kadar yavaş yavaş azalır. Ağır kokain/crack kullanımının sonradan beliren etkileri kilo kaybı, depresyon, ve bitkinliktir.

RİSKLERİ
Zamanla, kokaini her gün alan birçok kullanıcı uyuşturucuya karşı tolerans geliştirir, yani yarattığı etkileri yeniden yaşayabilmek için daha çok kullanmaya başlarlar. Kokain ve crakin etkilerinin kısa süreli olduğu da düşünülürse kullanıcı sürekli olarak ilk ulaştığı "sanalı" kovalar duruma gelir.
Felç, kalp krizi, ani krizler rapor edilmiş orataya çıkan durumlardır. Kalp hastası olan kişiler yüksek risk altındadır. Kokain / Crack maddesinin kronik, ağır kullanımı kilo kaybı, cinsel problemler, tutarsız düşünme, aşırı değişken ruh hali, paranoya, saldırganlık ve psikoz gibi şikayetler doğurabilir. Bir çok bu gibi kullanıcı fiziksel olarak tükenmiş, olur böylece hastalıklara karşı savunmasızdırlar yani bağışıklık sistemleri zayıflamış insanlardır.
Kokainin buruna sürekli çekilmesi burun zarlarının hasar görmesine sebep olur. Kokain/Crack'in yakılarak içilmesi ciğerlere hasar verir ve hızla artan emme kapasitesiyle birlikte daha fazla kullanıma neden olur. Kokainin enjekte edilmesinin bir çok ciddi riski vardır. Kokainin kan sistemine karışmasına ek olarak, enjektör veya diğer enjeksiyon araçları paylaşıldığında kullanıcılar HIV enfeksiyonu/AIDS ve/veya Hepatit B ve C virüslerine karşı savunmasız hale gelirler.
KOKAİN/CRACK kullanımının risklerini azaltmanın en iyi yolu hiç kullanmamaktır.
Son düzenleyen Safi; 17 Eylül 2016 22:38
19 Ocak 2009 17:00       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Üye
Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

esrar gibi uyuşturucu maddelerin vücuttan tamamen atılma süresi ; alınan uyuşturucunun cinsine ve dozuna göre değişmektedir. 20 günlük bir süre içerisinde uyuşturucu madde vücuttan atılır..

uyuşturucu madde alımının saç telleri üzerindeki etki süresi ise ; alınan maddenin cinsine , miktarına , alınış şekline , alınış süresine , kalitesine ve dozuna bağlı olmakla birlikte en az 6 aydan başlar , 30 yıla kadar devam eder.
kan örneklerinde ortaya çıkma süresi ise kısadır.
ancak , saç ve kıllarda uyuşturucu maddeler tutulduğu için ; eğer kreminal inceleme yapılıp saç ve kılları incelenecek olursa , uyuşturucu kullanmış olduğu tespit edilecektir.
sağlıklı günler dilerim.

Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

esrar vücuttan 20 günde çıkıyor daha önce çıkması için ne yapmalı

bol sıvı alarak kandaki esrar oranını dilüe edebil,irsiniz. bu aynı zamanda böbreklerinizinde daha hızlı çalışıp , daha çabuk vücuttan atılımını sağlayacaktır. ve kandaki esrar oranını düşürecektir..
ancak.. herhangi bir tıbbi kontrolde farkedilmeyecek kadar esrar seviyesini düşürmek imkansız..
Misafir
13 Ağustos 2009 17:50       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Tedavi


* Kokainmanların kendiliğinden tedaviye başvurması seyrektir.
* Kokain bağımlılarının en önemli problemi kokain için “aş erme”dir.
* Negatif pekiştirme için sosyal, psikolojik, biyolojik stratejiler tedaviye katılmalıdır.
* Dopaminerjik agonistler (Amantadin, Bromokriptin) aş ermeyi azaltabilir.
* Trisiklik antidepresanlardan Bupropion ve antiepileptiklerden Karbamezapin’in de etkili olduğuna işaret eden çalışmalar varsa da bu husus kesin değildir.
* Immünoterapi (kokain antikoru oluşturan aşı) ile ilgili çalışmalar vardır.
* Psikostimülanlar (Ritalin vb.) kokain bağımlılığının altında yatan bir dikkat eksikliği sendromunun olduğu vakalarda yararlı olabilir, ancak bu ilaçlar da bağımlılık yapabildiği için dikkatli olunmalıdır
Son düzenleyen Safi; 17 Eylül 2016 22:38
Misafir
23 Nisan 2011 17:53       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
esrarın bağımlılığı enınde sonunda eroie gıdıyor bunu bılerek lutfen esrarıda bırakın eroin kullanan ınsanın bızaman sonra etrafında kımse kalmıcaktır bunu bilin ve olur olmadık hayaller kuracak hıc olmadık kişileri hic olmayan seylerle suclamaya baslyacaksınız cunku o sizin bedenınızı bıtırdıgı gıbı beynınızıde bıtırecek eroını bırakmak ısteyenler eroın kullananlarla asla gorusmesınler cunku hıcbır bagımlı dıger beraber eroın kullandıgı kısinin bırakmasını ıstemez bıraktım desenızde param yok ıcemıcem desenızde o pıslıkler sıze uc bes bedava ıcırerek tekrar o bataga gırmeınıze sebeb olacaklardır. önunuzde cok uzun bır yasam var koskocaman omrunuzun sevdıklerınızı ve kendınızı mutlu etmenın aılenıe verecegınız en buyuk sonsuz mutlulugun eroını bırkmakla olacagına ınanın. ve önunuzdekı uzun ömrunuzu tertemız bır ınsan olarak devam etmek ıcın sadece 5 gunluk acı cekeceksınız upuzun ve temız bır ömur ıcın bu besgun cokmu uzun.düşünün bır ömrü tertemız gecıreceksınız bır aılenız sızı seven cevrenız esınız olacak sıze guvenecekler yerı geldıgınde ınsanların sıgındıgı dev bır adam olacksınız güçlü olacaksınız herkes sızın sabrınıza hayran gucunuze hayran olacak sıze dusman olanlar bırakmanızı ıstemeyenler cıldıracaklar kuduracaklar sız artık o pisliklerin yanınıza yanaşamayagı kadar güçlüve zeki olacaksınız sızı kandırıp kendılerıne alet edemeyecekler. hayatınızda kendınızı sevdıklerınız mutlu edebılmek ıcın sadece 5 gununuzu ayırın. ve sonrasında asla yenılmeyın ve yenılmıceksınızde cunku sız artık guclu bır adamsınız kımse sızı yenemez suan bu işi bıtırın bıttın lan sen toz parcası benı ve sevdıklerımı esır edemıceksınız benı yenemıceksınız ben senden gucluyum dıyın ve kendınızı odanıza kapatın aılenıze bırakmak ıstedıgınızı soyleyın aılenızden asla cekınmeyın korkmayın bırakıyorum bana destek olun dıyın ve yenı yasamınıza baslayın bu sızın ılk adımınız yenı bır hayata yenı baslangıclara tertemız bedene ve lutfen yardım almaktan doktora gıtmekten lac kullanmaktan cekınmeyın nasıl basımız agrıyınca bır ılac alıyoruz hasta oldugumuzda doktora gıdıyoruz buda bı saglık problemı eger ck zorlanıyorsanız her hastalıgınızda oldugu gıbı bunun ıcınde doktora gıtmekten sıkılmayın sızın gucunuze ınanıyorum sız cok alcak gonullu ıcıne kapanık olmanıza ragmen sızı umursamaz bulanlar bu pisliği bırktıgınızda tertemız dev gıbı bır yuregınız merhametınız ve nekadar zekı bır beynınız oldugunu gorecek ve size gıpta edecekler. lütfen suandan ıtıbaren telefonlarınızı kapatın degıstırın ve evınızden 5 gun cıkmayın kapılara bakmayın size asil yureklı dev ınsanlar olarak hepınıze basarılar dılıyorum hayatınız mutlu olması ıcın dua edıcem bu sureyı rahat gecırmenız ıcın dua edıcem hersey ıstedıgınız gıbı olsun
21 Ocak 2012 01:35       Mesaj #7
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Esrar, kokain gibi uyuşturucu maddelerin vücuttan tamamen atılma süresi, alınan uyuşturucunun cinsine ve dozuna göre değişebilir. Yaklaşık 20 günlük bir süre içerisinde uyuşturucu madde vücuttan atılır. Yalnız uyuşturucu madde alımının saç telleri üzerindeki etki süresi; alınan maddenin cinsine, miktarına, alınış şekline, alınış süresine, kalitesine ve dozuna bağlı olmakla birlikte en az 6 aydan başlar, 30 yıla kadar devam eder.
Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç