Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Mayıs 2016  Gösterim: 652.809  Cevap: 38

En etkili bit ilacı hangisidir?

Misafir
3 Ekim 2011 18:00       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bendeki daha beter saç köklerine bakıyorum kafa derisinde görünür birşey yok ama ben yinede huylanıyorum. sanırım yeni yerleşiyor çünkü lavabonun üzerine tutup sallayınca bir iki bişey döküldü.o da saçımı iyice tarayarak yıkayınca geçti.internetten edindiğim bilgilere göre bendeki kıl biti denilen şey.düşünsenize kıl kökünüze yapışıyor siyah nokta gibi görünüyor ve siz müdahele edemiyorsunuz içten içten sizi emiyor.Allahım kaşıntıdan ölücem.işin kötü tarafı bebeğim var ve ona geçmesinden korkuyorum.napıcam bilemedim.piyasadaki ilaçlar da hep saç biti tedavisine yönelik.nolur biri bişey sölesin kafayı yicem.
Sponsorlu Bağlantılar


Misafir
27 Ekim 2011 09:28       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bu yaşımda nerden bulaştığını anlamadığım bu bitçiklerden nyda bit sprey ile kurtuldum hatta yağlı formundan dolayı tararken sirkeler bile geliyo tarağa..sonra 2 3 saatlik sirke kontrolü ve düzenli kontroller devam ederek kurtulduk.gerçekten tavsiye ederm
Misafir
29 Aralık 2011 02:30       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikli olarak tüm bitlenen dertdaşlara iyi akşamlar.....
benzer sorunu kızımda da yaşadığım için araştırma içindeyim. şimdiye kadar birçok şey yazılmış ve birçok şey okudum. Özetlemekte fayda var...
1. gaz yağı ve böcek ilacı (DDT) kullanmayın. özellikle çocuğunuzda kan kanseri görülebilir.
2. herkes en etkili ilacın eczaccı ile konuşularak bulunması gerektiğinden bahsetmiş ancak sağlık sorunlarında doktor desteği almak daha önemlidir. ayrıca eczaccı dediğiniz kişilerin çoğunun ilkokul mezunu kalfalar olduğu göz önüne alınırsa tercih etmek daha kolay olabilir.
3.herkez en etkili ilacın peşinde ancak 2008 den buyana hiç kimse bulamamış , yapılan tüm yorumlar kişisel tercihler, muhtemelen bit ilaç firmalarının reklamlarını içermektedir.
4. 1 yaşından küçük çocuklarda, hamilelerde emzirenlerde permetrin içeren ilaçlar (kwellada antibit vb.) kullanılmaz. elle temizlenebilir. saçın üzerinde ayrı bir katman oluşturarak parazitin nefessiz kalmasını sağlayan ajanlar denenebilir (nyda, hedrin vb..) . bu ilaçların dimetikon içerdiği ve deriden vücuda geçmediği söylenmekte. benzer etkiye sahip hindistan cevizi yağını önerenler de bulunmakta.
5. EN ÖNEMLİSİİİİ............. Bit bulaşıcıdır.... Çevredeki bit kaynağının bulunmaması durumunda tekrarlamaların görülmesi mutlak olacaktır.

bitin..... eğitim, statü, gelir, sosyal konumdan haberi olmayan bir hayvan olduğu düşünülürse utanmak çekinmek birçok tedavi seçeneğine rağmen müdehalesiz bırakmak yayılmasını kolaylaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Saygılarımlar..........
Son düzenleyen Safi; 29 Mayıs 2016 02:37
Misafir
6 Ocak 2012 16:12       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar, benimde kızım bitlendi bir sürü ilaç denedik özellikle şampuanlar hiçbir işe yaramadı. Birde çok kötü kokan ama ismini hatırlayamadığım bir ilaç var onu deneyelim dedik üstünde 15 dakikada etki eder diyor ama bir sonuç elde edemedik. En sonunda eczacımız Nyda isimli ve çok güzel kokan bir ürün tavsiye etti söylendiği gibi uyguladık ve 8 saat bekledik, bitlerden eser kalmadı. Günler boyu ağlayan kızım şimdi rahatladı, hepimiz mutluyuz. Herkese NYDA'yı şiddetle tavsiye ediyorum bir bakıma hayatımızı kurtardı.
Herkese geçmiş olsun
Misafir
17 Şubat 2012 14:29       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar en etkili nedir diye sorup durmayın millet bas bas bağırmış NYDA alın diye bende kardeşime aldım ve kurtulduk. Titiz bir temizlik aşaması gerekli saçınızı ince sık bir tarak ile sürekli tarayacaksınız. İlacı yada şampuanı kullanayım geçer diye bir şey yok ilaçları kullanıp tarakla sirkeleri ayıklayacaksınız başka çaresi yok.
Sheker_kız
19 Nisan 2012 15:20       Mesaj #36
Sheker_kız - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben yaklaşık 4 yıl önce bitlendim. Bit şampuanları işe yaramıyor. Onun yerine elinizle tamizlemelisiniz. Elinize bir fener alıp yapabilirsiniz
Misafir
3 Ocak 2014 10:32       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
paraint
ÇINAR
18 Haziran 2014 08:11       Mesaj #38
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ayten adlı kullanıcıdan alıntı

saçım hep yağlanıyo ve kepekleniyor bunun için bana ne öneriyosunuz

Eczanelerde satılan KETORAL adında kırmızı bir şampuan var kepeklenmeye kaşıntıya birebir ama yağlanmaya yapacak bişey yok cildinizden kaynaklanan bir problem.
Misafir
12 Şubat 2016 19:00       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hanımefendi öncelikle kızınızı güneşe yatırın saçını ince tarakla tarayın sonrada doktorunuza başvurun en kalitlei ilacı alın hergün yoğunca bit ilacı yapın hergün de ince tarakla tarayın saçını kestirmeyin hatta yatmadan önce bit şsampuanı sürün saçına poşet geçirin öyle yatsın bitlerde daha faydalı olur iyi sağlıklar dilerimDaha fazla sonuç:
bit ilacı

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç