Arama

En etkili bit ilacı hangisidir? - Sayfa 3

Güncelleme: 23 Eylül 2017 Gösterim: 679.516 Cevap: 39
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
komşu kızının okuldan bit getirmesiyle 3 yaşındaki oglum ve ben bitlendik ilk başlarda saçımın kullandıgım boyadan dolayı kaşındığını sanmıştım . evde bir bit tarağım vardı önüme bir beyaz tülbent serip taradım 40 tane bit düştü karıncanın yarısı kadar önce düşünce hareket etmiyor sonra yürümeye beşlıyor.bir eczaneye danışarak paranit aldım şu sıralar reklamlarda çok çıkıyor 30tl. saçı onunla sıprey biçiminde ıslatıp 15 dakika sonra yıkayıp bit taragı var ilacın kutusunda o tarakla tarıyorsun.çok memnun kaldım.10 gün sonra tekrar aynı şekilde uygulayacam fakat gerekmiycek ben kurtuldum . evdeki her şeyi sıcak suyla yıkadım. nevresimleri havluları saç taraklarımı sıcak suda beklettim.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Kasım 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar, yaklaşık 1 hafta önce oğlum gittiği anaokuldaki bir arkadaşından bitlendi ve okulda bir anda salgın oldu. Bir velinin tavsiyesi ile NYDA isimli bir bit ilacı aldım. tek seferlik kullanımda hem bitlere hemde özellikle etki edeceğine inanmadığım sirkelere %100 etki etti.
Prospektüsünde tarif edildiği gibi kullanılması durumunda çok etkili.
Sponsorlu Bağlantılar
Çocuğuma zarar verip vermediğini merak edip eczacıya danıştığımda etken madde olan dimetikonun bebek bakım ürünlerinde kullanıldığı, ayrıca deriden emilmediği için herhangibir toksit etki oluşturmadığı bilgisine ulaştım.
Size kesinlikle öneririm. Ayrıce 18 liralık uygun bir fiyata sahip.
Geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar 20 sayfalık forumu hatim ettim en iyi ilaçlar
NYDA
PARANİT
KWELL
diyor herkes.
Son düzenleyen Safi; 29 Mayıs 2016 02:29
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bit tarağı ile sirkeleri, tararken, tarak ( V ) şeklinde oaçı oluştursun, tarama yönü aşağıya olacak. Sirkeler tarağın dibinde toplanır. Yoksa saçta ordan oraya taşımış olursunuz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Haziran 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim kzımda da bit vardı .Aylarca yok edemedim,fakat nyda diye bit ilacı var onu sadece 1 sefer kullandım ve sonuç süper.gerçekten bit olayı sona erdi .bu arada antibit kullandım ama fayda sağlamadı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de kızım geçenlerde bitlendi. ne yapacağımı bilmiyordum. eczanelerde satılan anti- bit ilacını kullnadım hiç işe yaramadı. sonra ise NYDA adlı bit ilacını kullandım bu ilaçtan çok memnunum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nyda sprey anti bit e göre çok iyi.
o olmazsa da kwellada şampuan olabilir.

antibit köpürüyor ve hiçbir işe yaramıyor. Bana antibit le bitlerden kurtulan 1 kişi gösteremezsiniz. Bu işin ticari boyutu olmasaydı 2011 yılında saç bitini konuşur olmazdık. Para kazanmak amacıyla anti bit denilen şampuan hala satıyor ve bitlerin temizlendiğini sananlar etrafa bit yaymaya devam ediyor maalesef. Bu kısır döngü biteceğe benzemiyor.

Saç bitinden kurtulmak çok zor. Antibit yerine kendi şampuanınızı kullanın daha iyi.
Kwellada etkili. Nyda ondan daha etkili ama diğerine göre pahalıya kaçıyor. küçücük şişe 18 tl ve saçlar 60 cm falansa tek uygulamada biter.
Canlı bitin üzerine nyda yı damlattım ve 3 saniyede öldü Msn Happy)

Ama hangi ilacı kullanırsak kullanalım kesin çözüm yok. Niye mi.
Kafada yüzlerce sirke var. Nyda tüm bitleri öldürdü. 7 gün önce saça bırakılan sirke yarın bit halini alıyor. ve bir 7 gün sonra o da yumurta bırakıyor. Yani haftada bir yapmak lazım sirke dahi görmeyene kadar. O da bitti diyelim 3 haftada kesin sonuca ulaştık. Bitin asıl kaynağı olan x arkadaşından yeni bir anaç bit bulaşıyor ve akşam eve gelene kadar 10 yumurtayı salıyor. Bunu önlemek için en az 2 uygulama dahayapmanız lazım. velhasıl bit bitmez.
Bit tokası temizlendikten sonra şart bence.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğer bitlerden kurtulduysanız fakat sirkelerden kurtulamadıysanız size tavsiyem. Sirkeli ( elma sirkesi daha iyi olur) su ile tarayın. Sirke sirkeyi yok eder genelde. İnce uçlu tarağı suya batırın tarayın her taradığınızda sirkeli tasa iyice vurarak temizleyin. Bunu ard arda sık sık uygulayın. Tasda sirkeleri göreceksiniz. Eğer kafanızda canlılar da var geçmiyorsa saçınızı sirke ile yıkayın sarın 5 dk bekleyin. Beyaz bir çarşafa başınızı eğin ve tarayın. Bitler + sirkeler patır patır dökülür. Bitleri tırnağınızın arası ile sıkın ve çıtlasın tabii bu uğraşmalı bölüm. Umarım bunlara gerek kalmaz. Saygılar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar.ben kurtuldum inşallah sizde kurtulursunuz.
bende bit denen illeti kızımda gördüm ilk kez.okuldan bulaşmıştı.temizlemek için eczaneden
şampuan aldım birkaç çeşit denedim olmadı.sonra ispirto,çamaşır suyu,sinek ilacı vs...
çıldırmak üzereyim ama bitten kurtulamadım.kızımında psikolojisi bozuldu benimde.ne yaptıysam
olmadı.yeni çıkan spreyleri kullandım paranit nyda gibi yine olmadı.spreyi sıkıp 15 dakika
bekliyorum taradığımda bitler canlı dökülüyor ve sirkelerde saça yapışmış halde.
en son bir arkadaşımın tavsiyesiyle bitx (bitx@mynet.com buradan sipariş verebilirsiniz)diye
bir sprey kullandım.spreyi sıkıp 15 dakika bekledim
sonra sık dişli tarakla taradığımda sonuç muhteşemdiMsn Happybütün bitler ölü döküldü.sirkelerde can
sızdı.taradıkça sirkelerde bitti.bir hafta sonra tekrar kullandım.hiç bit kalmamıştı ama önlem
amaçlı yinede kullandım.çok mutluyum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle Anti-Bit kullanmayın işe yaramıyor Paranit in işe yaradığını söylediler şimdide permetrin de iyiymiş bilmiyorum permetrin almayı düşünüyorum acaba kullanan varmı nasıl bir ilaç etkili mi paylaşırsa sevinirim Anti-Bit ilacını kullanmıştım tedavi etti fakat tarağıyla düzenli olarak taradığımız için şimdi tarak saçıma dayanmıyor yani şampuan etkili değil sanırım en iyisi permetrin ama lütfen yine söylüyorum kullanan varsa bilgi verirse iyi olur