Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var|Gösterim: 324.903|Cevap: 54|Güncelleme: 25 Kasım 2016

Kedilerin ne gibi özellikleri vardır?

Mesaja atla
31 Ocak 2010 23:46   |   Mesaj #21   |   
nötrino - avatarı
VIP SiNiRLi-RUTİNE AYKIRI
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

SLM.BENİM TEKİR CİNSİ BİR KEDİM VAR OCAK AYININ BAŞINDAN BUYANA GECELERİMİZ YOK DİYEBİLİRİM SÜREKLİ BAĞIRMA VE GARİB SESLER ÇIKARIYOR ARTIK BIKTIM UYKUSUZ GECELERDEN ACABA BU DAHA NEKADAR DEVAM EDER VEYA BU AYLARDA YAPABİLECEĞİM Bİ ŞEY VARMI
.GÜNDÜZLERİ UYKUDA GECELERİ HEP BERABER AYAKTAYIZ ?

Kediniz kızgınlık dönemine girmiş olabilir bunun için sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi görünüyordur basit anlamda. Ama kediler dönem dönem bu moda giriyorlar. Bunun çözümü ya kısırlaştırmak ya da kızgınlığı azaltıcı(tamamen yok edici değil)ilaç ya da ine kullanmak diye biliyorumdur.Ama bu yöntemlerde bazen riskli olabiliyordur. Siz veterinerinize giderek kedinizin durumunu anlatın ve yardım alın detaylıca...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
5 Şubat 2010 20:47   |   Mesaj #22   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kedinler 25 gün aç kalsalar birşey olmaz ve kedilerinize ilk başına kötü şeyler yedirin mesela durmadan ekmek ve su verin ondan sonra kediniz yemez ondan sonra bir odaya koyun onadan sonra 4 gün aç kalsın geri kapıyı açın ve ona çok tatlı şeyler verin en çok kedi maması balık tavuk un beyaz etini verin ve o 1 yıl yemek yer ve 1 yıl geçti ği zaman yemese aynını yapın ve 2 3 kere yapın yemese kediniz çok şişman olur ve buarsak olur ve benim kedimde denedim çok çok güzel yemek yiyor şimdi 9 aylık 5 kilo
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
5 Şubat 2010 20:56   |   Mesaj #23   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kedinin kolu çıkdıysa engilsh mat yat diye bir uzman var ve istambul da en büyük vetenirer ve ona gidin gittmek istemiyorsan sana bir tercih insanların alçısını alıp koluna hafif ce sar üstüne sirkeynen tuz dök ve 6 ay bekle kedin rüzgargibi oldu ve ben kedi hasatasıyım ve ve doğduğumdan beri 55 kere kedi aldım ve bunları ailemle denedik
5 Şubat 2010 21:44   |   Mesaj #24   |   
nötrino - avatarı
Alıntı

kedinler 25 gün aç kalsalar birşey olmaz ve kedilerinize ilk başına kötü şeyler yedirin mesela durmadan ekmek ve su verin ondan sonra kediniz yemez ondan sonra bir odaya koyun onadan sonra 4 gün aç kalsın geri kapıyı açın ve ona çok tatlı şeyler verin en çok kedi maması balık tavuk un beyaz etini verin ve o 1 yıl yemek yer ve 1 yıl geçti ği zaman yemese aynını yapın ve 2 3 kere yapın yemese kediniz çok şişman olur ve buarsak olur ve benim kedimde denedim çok çok güzel yemek yiyor şimdi 9 aylık 5 kilo

Siz ne dediğinizin farkındamısınız acaba hıı? Kedi bir canlıdır deneme tahtası değildir.Bırakın 25 günü 1 dakika bile aç kalmaya gelemezler Uyguladığınız bu yöntem sadece zavallı hayvanlara işkence yapmaktan başka bir işe yaramaz. insanları yanlış yönlendirmeyin...

Alıntı

insanların alçısını alıp koluna hafif ce sar üstüne sirkeynen tuz dök ve 6 ay bekle

Alıntı

bir beze bala hafifce sar kafası dışında olsun 1 ay sonra baki kedi kıl dökmüyor

Uyguladığınız bu yöntemlerden bir şey anlaşılmıyordur.Bunları gerçekten denediniz mi? yoksa tamamen havadan mı yorum yapıyorsunuz ?? Açıkcası bu yöntemleri hiç duymadım.Veterinere götürme yöntemini deneyin daha çok işe yarar...
Misafir
8 Şubat 2010 18:31   |   Mesaj #25   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kediniz mama dışında birşey yemiyorsa ona tuzlu yada şeker li şeyler ver ama çok değil teytini yediğinizde çekirdeğini on yalatın yada ona kakolu yada kremalı yani beyaz birşey luyor ya iştie ondan verin hiç birşey yyemiyor diorsan bir veterine götürün ke diniz in bir hastalığıve bir rahassıslığı olur.
Sponsorlu Bağlantılar
18 Şubat 2010 22:30   |   Mesaj #26   |   
nötrino - avatarı
Alıntı

kedim arada kusuyor neden olabilirrr

Kediler Neden Kusar?
Kedilerin kusmalarının çok değişik nedenleri olabilir(üşütme,merak ettikleri yabancı nesneler ,parazitler,tüy topakları vsvs gibi...) Kediler oldukça meraklı canlılardır Herhangi bir cismi,nesneyi ağızlarına alıp keşfetmeye çalışırlar Bu nesneler de kedilerde kusmaya neden olabilir ama bu kusma şekli genelde geçicidir.Bunun yanında kusma sebeplerinden en önemlisi genelde parazitlerdir Bunun için genelde parazit şurupları vardır kediler için.Kedinize hangi şurubun iyi geleceğini veteriner belirliyordur Kafanıza göre şurup almayın verilen bu şuruplar kedinizin rahatlamasında ve kusmasını önleme de yardımcı olucaktır...
Misafir
19 Şubat 2010 19:22   |   Mesaj #27   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ekmekle sütü çırp tabağa koy bak nasi yer.....
SüperNaTüreL
20 Şubat 2010 01:43   |   Mesaj #28   |   
SüperNaTüreL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

5 aylık erkek kedim var cinsel oranından kırkızımsı bişey gelio ama sıvı değil onu yalayarak temizliyo her gün olmuo bu bi kaç günde bi takrarlıo.sizce bu ne? miniğimin bi sorunu mu var?

Nereden ve hangi koşullarda aldığınızı belirtmiyorsunuz !! Hiç bir bilgi belge yok ! cevap beklediğiniz kişilerin (bende dahil) alanında uzman olup olmadığını bilmiyorsunuz ! Bence yapılması gereken tek şey önce bir özgeçmiş... Sonra VETERİNER HEKİM. Neticeyi ancak bu şekilde alabilirsiniz.
21 Şubat 2010 12:42   |   Mesaj #29   |   
nötrino - avatarı
Alıntı

benim kedim gayet normal.Ama onu yıkarken çok zorlanıyoruz .Ne yapmamız gerekiyorMsn Sad

Kediler suyu ve yıkanmayı sevmezler genelde bu yapılarında vardır çünkü sudan nefret ederler.Aslında kediler sürekli yalanırlar ve tükrükleri steril olduğu için kendilerini bu şekilde temizlemiş oluyorlardır banyo yapmalarına pek gerek kalmıyordur açıkcası Ama banyo yapmasını gerektirecek bazı durumlar da olabilir tüylerine kedinin yalanarak temizleyemeyeceği bir takım maddeler bulaşmış olabilir (yağ,şekerli maddeler vsvs gibi) bu durumlarda kedinizi yavaş yavaş sıkmadan suya alıştırmanız gerekiyordur Bunun için su çok sıcak olmamalıdır ılık suyla yıkamalısınız kedinizi ayrıca çok fevri bir şekilde birden değilde yumuşak bir şekilde severek onu okşayarak küvete koymalısınız Yumuşak bir şekilde tüylerini şampuanlayın ama ağzına burnuna yani yüz kısmına mümkün olduğu kadar dokunmayın şampuan kaçmamasına dikkat edin Fazla şampuan kullanmayın çünkü bu kedinizin derisine zarar veriyordur derisini kurutabilir aşırı şampuan kullanımı Ayrıca kedilerin tüyleri oldukça ince olduğu için hemen kolayca kurumaz o nedenle iyi kurulamanız gerekiyordur Kedinizi korkutmadan orta ayardaki bir kurutma makinasıyla kedinizin tüylerini kurutmaya çalışın izin veriyorsa tabi Fakat yüzüne tutmamaya dikkat edin Ama genelde kurutma makinasının sesinden kediler korkarlar o nedenle havluyla iyice kuruladıktan sonra başka bir havluya sarıp sıcak bir odada kendi kendine tüylerinin kurumasını bekleyin.Kurumayan tüy diplerini ise kendisi yalanarak zati kurutucaktır
Misafir
21 Şubat 2010 20:45   |   Mesaj #30   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kediler neden kusar

kedim sabahtan beri kusuyor ilk kustugunda iki adat düğme çıkardı yutmuş ondan sonrada sürekli kusuyor bişey yemedi doğru dürüst sabah biraz mama yedi ama kustu su içti kustu ne yapmam gerek lütfen yardım edin
Sponsorlu Bağlantılar
Hızlı Cevap

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç