Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Nisan 2016  Gösterim: 86.192  Cevap: 2

Yer çekimi olmasaydı Dünya nasıl olurdu?

Ziyaretçi
14 Aralık 2008 19:02       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Yer çekiminin Dünya üzerinde nasıl bir etkisi vardır?
Dünya yer çekimsiz bir ortamdan nasıl etkilenir?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Yer Çekimsiz Ortamın Etkileri
  • Yer çekimi evrende düzeni sağlayan 4 temel kuvvetten birisidir. Bu bağlamda denge ve düzen adına Dünya üzerinde yer çekiminin olmaması gibi bir durum düşünülemez. Yer çekimsiz bir ortam öncelikle organizmanın fizyolojik gelişimi üzerinde olumsuz bir etki oluşturur. Dolaşım sistemi, kas ve kemik gelişimi ilgili ortamdan olumsuz etkilenirdi. Atomlar, moleküller, Dünya ve diğer gezegenler çekimsiz bir ortamda uzay boşluğunda dağılıp, kaybolurlardı!

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen nötrino; 27 Şubat 2016 10:16 Sebep: ETİKET GİRİLDİ!


nötrino tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
19 Nisan 2016 00:56       Mesaj #3
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Yerçekimi olmasaydı ne olurdu?
Dünya'nın yerçekimi önemli derecede değişseydi, hemen hemen her şeyin üzerinde büyük bir etkisi olacaktı. Çünkü, birçok şey yerçekiminin mevcut durumu etrafında tasarlandı.

Yerçekimindeki değişikliklere bakmadan önce, yerçekiminin ne olduğunu anlamak daha faydalı olur. Yerçekimi herhangi iki atom arasındaki çekim gücüdür. Dünya üzerinde yerçekiminin asla değişmemesinin nedeni, Dünya'nın kütlesinin asla değişmemesidir. Yerçekimini değiştirmenin tek yolu, gezegenin kütlesinin değiştirilmesidir.

Yerçekimi olmadan hayatta kalabilir miyiz?
Fiziği görmezden gelin ve bir gün gezegenin yerçekiminin kapandığını ve dünyada yerçekimi olmadığını hayal edin. Bu durum güzel bir günü felakete dönüştürecektir. Arabalar, insanlar, mobilyalar, masanın üstündeki kalem ve kağıtlar gibi birçok şeyi yerde kalmak için yerçekimine ihtiyaç duyar. Yere bağlı olmayan herşeyin yerde kalmak için nedeni kalmaz, sürüklenmeye başlar. Yerçekimi olmazsa sadece mobilyalar, arabalar gibi araçlar sürüklenmez, bunun yanında hayatımız için çok önemli olan atmosfer ile okyanus, göl ve nehirlerdeki sular da havada sürüklenecektir. Yerçekimi olmadan, atmosferdeki hava da uzaya akacak. Atmosfer olmazsa, herhangi bir canlı yaşayamaz ve hemen ölürdü.

45760d1458230394 kutlesel cekim veya yercekimi yer cekimi6

45761d1458230394 kutlesel cekim veya yercekimi yer cekimi2


DEVAMI Kütlesel Çekim veya Yerçekimi


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç