Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Mart 2016  Gösterim: 29.714  Cevap: 5

Televizyon ve telefon olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Misafir
6 Mayıs 2010 17:36       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Televizyon ve telefon olmasaydı hayatımız nasıl etkilenirdi?
EN İYİ CEVABI Safi verdi
Telefon olmasaydı eğer haberleşme çok düşük olacaktı, bayramdan bayrama büyüklerle görüşebilecektik, mektup yazma kültürümüz devam edecekti. Biriyle buluşmak için belki haftalarca görüşmeye çalışacaktık, acil bir durum olduğunda hızlı bir şekilde kimseye haber veremeyecektik.

Televizyon olmasaydı haliyle akşamları yapacak birşeyler bulmamız gerekecekti, mesela çocuklarla kitap okunabilir veyahut erken yatmaya başlanırdı. Gündemi bu kadar hızlı takip edemeyecektik, kim kiminle ne yapmış onu öğrenemeyecektik!
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 17 Mart 2016 16:39


Misafir
3 Mart 2011 17:20       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eskiden televizyonlar yoktu. Herkez dışarıya çıkıp oyunlar oynardı.Yaşam öylede güzeldi.Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamazlardı.Ardından uzun bir süre geçti.Televiyonlar icat edildi.Fakat günümüzdeki gibi değildi.Siyah beyaz görüntüsü vardı.Günümüzdeki gibi de bir çok kanal yoktu.Tek bir kanal vardı .O kanallarda belirli günlerde,belirli saatlerde olurdu.(Örneğin gece saat 12.00 da gece haberi).Bu televizyonuda herkezler alamazdı.Fiyatı pahalıydı.Ancak maddi durumu iyi olan alırdı.Bütün herkez orada toplanır (halk olarak)televizyonu orada izlerlerdi.Aradan yıllar geçti. Artık günümüzde eski teleiyonlar(siyah beyaz görüntüsü olan ,tek kanalı olan)televizyonlar yoktu.Bir çok kanalı vardı,televizyon rengarek gösteriyordu.Çağımız o kadar çok geliştiki böyle televizyonlar icat edilebildi.(Televizyon 1923 yılında, İskoçyalı Mühendis John Logie Baird tarafından icat edilmiştir...)
Misafir
3 Mart 2011 18:43       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Telefon olmasaydı?
Telefon, birbirinden uzak yerlerde bulunan kişiler ve düzenekler arasında bilgi alışverişini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtıdır. Telefonun çalışmasında ana ilke ağızdan çıkan ses dalgalarının önce elektrik sinyallerine çevrilmesi, bu sinyallerin çeşitli gönderme yöntemleriyle uzağa iletilmesinden sonra, bu defa elektrik sinyallerinin yeniden kulakla duyulabilecek ses dalgalarına çevrilmesidir.
Önce kentlerde kurulan telefon şebekeleri daha sonra kentler arası, uluslararası düzenekler durumuna dönüşmüş ve uydular aracılığıyla dünyanın her köşesinin birbiriyle iletişimi sağlanmıştır.
Telefon olmasaydı iletişimde olmazdı, insanlar arasındaki bağlar giderek zayıflardı fakat b.sayar ve tv olmasaydı, insanlar arasındaki iletişim bu kez de artardı, günümüzün en büyük sorunlarının başında gelen iletişim kopukluğu yaşanmazdı!!! bu şekilde düşününce birbirlerini dengeleyen buluşlar gibi görebiliriz ama bu denge yine insanda biter!!! b.sayarı ve televizyonu, bilgiye kolay ulaşma aracı olarak kullanan insanlar için bu üç buluşta insanoğlunun çağ atlamasına yardımcı olur diğer türlü kullanılırsa-ki ülkemizde öyle kullananlar çoğunlukta maalesef, toplumca kültürel bir erozyona uğramış oluruz!!!
Son düzenleyen Safi; 17 Mart 2016 16:30
Misafir
13 Nisan 2011 16:17       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
televizyon olmadan önce insanlar dışarıda oynar misafirliğe gider veya ders çalışırlardı sonra televizyon icat edildi ancak günümüzdeki gibi renkli veya çok kanallı deildi siyah beyazdı ve tek kanal vardı bir kişi televizyon aldımı herkez orda toplanırmış halk artık aileleri rahatsız etmemek için varını yoğunu döküp televizyon alırlarmış çünkü televizyon ozamanlar çok pahalıymış ama artık televizyonun 3 boyutlusu ,renklisi ,ledi ve daha bir sürü markası çıktı ve artık insanlar boşu boşuna zaman geçiriyorlar
16 Mart 2016 13:13       Mesaj #5
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Ad:  tel.png
Gösterim: 765
Boyut:  296.9 KB
Safi tarafından gönderilmiş olan #6 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç