Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Ocak 2017  Gösterim: 64.793  Cevap: 6

Çürük raporu alan kişi günlük hayatta ne gibi zorluklarla karşılaşır?

dolunay
7 Ocak 2009 08:31       Mesaj #1
dolunay - avatarı
Ziyaretçi
Çürük raporu alan kişiler günlük hayatlarında ne gibi engellerle karşılaşıyor, işe girerken vs ?Sürücü ehliyetleri alınır mı?
EN İYİ CEVABI perlina verdi
Askerlik hukukunda verilen bu tür elverişsiz raporlarının amacı kişinin maddi veya manevi yönden sadece ASKERLİK mesleğini yerine getirmede elverişli olmadığına ilişkindir.Dolayısıyla bir kamu hizmetine girerken askerlikte ve tamamen askeri hastane kontrolünde verilen rapor hakkınızda referans alınamaz.
Çünkü kamu hizmeti niteliği itibariyle raporda öngörülen hastalığınızın sadece askerliğe engel olduğu vurgulanmıştır.Eğer hakkınızda bu rapor dikkate alınırsa bu hakkaniyete ve gireceğiniz işe elverişli olup olmadığınızın tayin edilmesini engeller.

Sponsorlu Bağlantılar
Kamu hizmetine girişte eğer bir sağlık kontrolü referans alınacaksa sizden bunu SİVİL bir hastane raporuyla ortaya koymanız istenir,askerlikteki raporla değil.

Daha açık söylemek gerekirse örneğin bir kamu hizmetine girerken sizden talep edecekleri rapor girmek istediğiniz işi fiiliyatta ifa etmenize engel teşkil edecek ve kurumun iç normunda belirtilen hastalıkları taşıyıp taşımadığınız ilişkindir.

Yani askerlik raporunuzu temel alarak talebinizi asla reddedemezler.Çünkü bu rapor tıbbi içeriği ne olursa olsun askerliğe elverişli olmadığını ortaya koyar.
Dolayısıyla belkide gireceğiniz kamu hizmeti için istenen tıbbi raporda sadece klinik muayeneniz istenecek belkide psikolojik durumunuza ilişkin bir rapor istenmeyecek.İsteseler bile bu durumda alacağınız tıbbi raporun inceleme noktası askerlik mesleği değil sivil bir hizmet olacaktır.Yani askerlik mesleğine engel teşkil eden bir psikopatolojik bulgu kamu hizmeti açısından engel teşkil etmeyebilir.Bu takdir yetkisi sivil doktorlarda ve sivil yaşam standartları içinde olduğu için tahlili daha kolay olacaktır.Dolayısıyla sivil doktorlar belkide askeri raporda engel olmasına rağmen sivil hayatta bunun bir engel olmadığını söyleyebilirler.
hukuki.net

Son düzenleyen perlina; 25 Ocak 2017 18:10


Misafir
7 Ocak 2009 14:13       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ehliyetini alacaklarını sanmam ama çürük raporu olan adama kolay kolay kız vermezlerMsn Grin
taniquetil
7 Ocak 2009 14:26       Mesaj #3
taniquetil - avatarı
Ziyaretçi
Askerlikten men edilme durumunu biliyorum bir de bilimum araştırma, soruşturma gibi durumlarda yani mahkemelerde, pasaport alırken, devlete memur olacaksanız falan engel olur buna. Hele hele bir de psikiyatriden alınmışsa rapor daha da kötü.
Misafir
13 Şubat 2010 14:50       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar denizciyim düz tabanım ve belimde skolyoz var düz taban olmam denizci olmama engel teşkil etmiyor. skloyozum dan dolayı gemi adamları sağlık merkezinden aldığım rapor çerçevesinde denizciliğime engel teşkil etmiyor. çürük raporu alma ihtimalim var çürük alırsam denizciik ehliyetim düşer mi?
Misafir
16 Mart 2010 23:54       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim çürük aldığını duyduğum sayısız ,yetkililer nasıl duymaz.
1989 yılından beri çok gence rastladım, askerliğini sorunca
enayimiyiz ,yemledik ve rapor aldık diyorlardı.
adım gibi eminim

ÇÜRÜK RAPORLARI YENİDEN İNCELENSİN YARIDAN ÇOK DAHA FAZLASI SAĞLAM ÇIKAR..

.subayları koruma adına bunun da üstüne kimse gitmez
Misafir
20 Temmuz 2011 19:00       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR SİZE AÇIK KONUŞAYIM BU ÇÜRÜK RAPORU HİÇTE KOLAY ALINMIYO BEN 18 KERE AMELKİYAT GEÇİRDİM SİVİLDE BANA BİLE ÇOK ZOR VERDİLER ÇÜNKÜ GEÇMİŞTE YAPILAN DÜZENBAZLIKLARDAN DOLAYI ŞİMDİ ŞU ZAMANDA HERŞEY EN İNCE AYRINTIYA KADAR ARAŞTIRILIYO RAHATSIZLIK VEYA AMELİYAT GEÇİRMİŞSENİZ ESKİ RAPORLARINIZ BİR BİR İSTENİYO VE O RAPORLARDA Bİ YANA ÇOK İNCE BİR MUHAYİNEDEN GEÇİYOSUNUZ VE BU HALİYLE ÇOK CİDDİ BİR DURUMUNUZ OLMADIGI SÜRECE TABİKİ ÇOK ZOR OLUYO YANİ ESKİSİ GİBİ GETİR SİVİL ROPORU AL ÇÜRÜGÜ GİT OLMUYO EN AZINDAN BİR HAFTA GÖZETİMDE KALINIYO VE HASTALIK TESPİT EDİLİP DAHA SONRA ROPORLAR İNCELENİP ÖYLE HEYETE ÇIKARILIYO BUNLARI ÖZENLE DİKKATE ALIN VE SAKIN BİŞEYİNİZ OLMADIGI TAKTİRDE ÇÜRÜK ALCANIZI ZANNETMEYİN EGER YALANDAN O HASTANEYE GİRERSENİZ TEFARUZ DİYE Bİ TUTANAK GİDER BİRLİNİZE VE CEZA EVİNDEN ÇIKAMAZSINIZ ÇÜNKÜ ARTIK YASALARA GÖRE ÇÜRÜK ALMANIN HEYETE ÇIKMANIN BİLE YASALARI KİTABI VAR KİMSE O HEYET KİTABINDA YAZANIN DIŞINDA ÇÜRÜK VEREMEZ
perlina tarafından gönderilmiş olan #7 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç