Arama

Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 11

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ocak 2018 Gösterim: 340.561 Cevap: 170
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Haziran 2011       Mesaj #101
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 14 yaşındayım ve bir futbol klübüne gitmeyi çok istiyorum am futbol okuluna gitmem için ayda 80 tl ödemem lazım ama bubu veremem çünkü durumumuz pekte iyi sayılmaz ve bu zor şartlar altında futbolcu olmak istiyorumama ailem bana inanmıyor benim futbolcu olmama bir kayde vermiyorlar am benim önerim futbol okularının parasız olmsıdır bir sürü çoçuk var hepsi futbolcu olmak istiyorlar ama madi durumları kötü olduğu için bu parayı ödemiyorlar tek istediğim her kesin hayalini gerçekleştirmesidir
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
seomert - avatarı
seomert
Ziyaretçi
10 Haziran 2011       Mesaj #102
seomert - avatarı
Ziyaretçi
Futbolcu olabilmen için sana gerekli olan tek şey hırs'tır.İyi antrenman yaparak ve çok iyi beslenerek hayalini gerçekleştirebilirsin..

Sponsorlu Bağlantılar
Git bir amatör klübe başvur! Ve oynadığın mevkiinin en hızlısı ve en dayanıklısı olduğunu göster..Eğer bunu gösterebilirsen birileri mutlaka seni farkeder ve önün açılır..

Ben amatör kümede oynarken karagümrükten birileri bizim takımdan 3 oyuncuyu almak istemişti ve aldı..onların arasında bende vardım ve çok genç yaşta sakatlandım ve bırakmak zorunda kaldım..Sakatlanmasaydım bu gün bir tugay kerimoğlu olabilirdim,diye her zaman düşünürüm...

Beşiktaşlı oktay aynı dönemde buradan beşiktaşa gitti..

Eğer futbol konusunda gerçekten çok iyi isen, istediğin yere gelebilirsin..O kadar iyi adam var ki, en iyisi olmaktan başka çare yok farkedilmek için..

ama şuna emin olabilirsin birileri her zaman amatörde olsa maçları izler ve her zaman futbolcu arar..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
skylolz43 - avatarı
skylolz43
Ziyaretçi
13 Haziran 2011       Mesaj #103
skylolz43 - avatarı
Ziyaretçi
arkdaşlar bu tavsiyelerimi okuyun neden hocanın gözüne giremediginiz veya neden futbolcu olamadıgınız belki anlarsınız

burda yazmış bazı arkadaşlar cok iyi oynuyorum c.ronaldo gibi söylemler

ama klüp yok diyor bu bir bahane olamaz zaten kişi kendini büyük görüyorsa futbolcuda olamaz futbolcu olmak istiyorsan mütevazi olacan

ayrıca türkiyede en büyük sorunlardan biri ben gol atacam duygusu herkezin forvet ve pas vermeyişi hocanın gözünde en kötü etkenlerden biri

bencil olmayacaksın devamlı pas isteyeceksin pas atacaksın pres yapacaksın hazır top beklemeyeceksin takım arkadaşın bencil olsa bile sen genede boş alan yaratmaya calışacaksın aralara koşacaksın hocaya karşı gelmeyeceksin banane ya ben burda oynayamam gibisinden en önemli etkenlerden biri fizik yapından dolayı frovet veya defans oynatmasıdır olmassa zaten mevkilerde dener seni takım arkadaşın hata yapsa bile alkışlamasını bilecen olur böyle şeyler kardeşim diyip motive etmesini bilecen heyecanını yenmek için hiç bir tarafa bakmayacan sadece topa konsantre olacan kondisyonunu saglam tutacan burnundan nefes alıp agzından nefes verecen daha ayakta tutar gereksiz aşırı derece artislik hareketlerden kaçınacan her adamın mevkisine salça olmayacan huzursuzluk yaratır kafa toplarından kaçmayacan boyun kaç olursa olsun rakipi rahatsız edecen baskı yediginde sakin olmasını bilecen oyunu okuyabilecen rakipe karşı asla konrtapiyade kalma ayaklarına dikkat et feyk yersen motivasyonunda düşme olur tabi hatasız insan olmaz yediginde bile oyuncuya yine saldırmasını bilecen top tutuş özelligin eyer sende o top emanet gibi duruyorsa cok büyük dezavantaj gögüs kontrol pas teknigin uzun paslar ara paslar duvar pasları dar alanda paslaşma

hocanın gözüne batma açısından artı yönlerde war

mesela

takımda maestro olmak kötü oynadıgında bile takım motive edebiliyorsan takımı ayakta tutuyorsan daima bi + özelliktir

duran toplar kornerler bunlarda bi +

hız en büyük etken tabi kondisyonun saglam olması gerekir

artislik hareket tabi abartıya kaçmamak şartıyla 1-2 güzel hareket tabi gereksiz bişiler olmayacak rakipi şaşırtmaya yönelik veya calımda rakipi kontrapiyade bırakabilirsin tabi yapamayacagın hareketleri asla deneme kendinden eminsen yap
assında pek fazlada gerekli degil

bide şans faktörün yanında olacak rakiplerin zaten teknik oyuncularsa işin biraz daha zorlaşır takım arkdaşların biraz amatörce ise kurunun yanında yaşda yanar hesapı olursun ozaman da artık bi 2.plan düşüneceksin

seçmeler için cok calışıp artık allaha dua edeceksin allah hiç bir zaman calışanın hakkının yenmesine razı olmaz

bu söylentilerede kulak asmayın torpil felan yok arkanda saglam kişi olacak mış

yok saglam pazarlamacın olacakmış gibisinden ha bunlar etken mi etken ama iyi oynayamadıktan sonra seni kimse pazarlayamaz zaten bir klup gelecegini düşünmek zorunda neden hatrına dandik oyuncuları toplayın klüpü dış transferlerle borç batagına soksun sizin torpil dediginiz taş catlasın 1-2 kişi gerisi yalan

zaten takımların lisanslı lisansız bütün oyuncuları cagırıyor illa 3 büyüklerde oynamanız şart degil ne bilim eskisehir bursa gibi anadolu klüpleri zaten ya bedava seçmeler sokuyor yada 20 tl gibi bir ücret istiyor bunuda verebilecek gücünüz wardır herhalde
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2011       Mesaj #104
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben su an 17 yasındayım 5 senedir bu işin icindeyım.bir cok kulupde oynadım(gencler,trabzonspor,ankaragücü şimdıde saçak spordayım)
Yapdıgım en buyuk hatalardan biride gencelerbirligini bırakmak oldu 1 sene ara wermısdım oks icin ondan sonra geri baslamak istedim genclere ama kımse ilgilenmedı.Ama ben asla umudumu yitirmedım ve pes etmıcem Allaha da hep dua ediyorum işallah olcam profesyonel futbolcu.futbolcu olmak icinde cok calısmak biraz yetenek ve kendıne iyi bakman gerekiyor.Herkes umarım hayal ettiği ve istediği işi yapar ve sakın hayalleriniden vazgeçmeyin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Haziran 2011       Mesaj #105
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 13 yaşındayım
futbolcu olmak istiyorum.bunun için bir okul okumak gerekir mi?
özelliklerim:orta sahanın ve forvetin her yerinde oynarım.defansında kanatlarında oynarım.hızlıyım paslarım çok iyi (hava topları,yerden paslar) okul takımında oynuyorum (orta sahanın kanatlarında) paslarım iyi olduğu için orta filan yapayım diye.ortaları ve frikikleri ben kullanıyorum.şutumda baya iyidir özellikle uzak şutlarda çok sert vururum.bilgisi olanlar yardım edebilirse çok sevinirim.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Haziran 2011       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şimdi arkadaşlar futbol'cu olmanın temel özelliklerini yazıyorum.

1-Mutlaka düzenli besleneceksin, kahvaltı'nı akşam yemeği'ni dakik yapacaksın.
2-Her sabah veya akşam öğlen, koşabilidiğin kadar koşucaksın.Kendini fazla zorlama zararlıdır, Kondisyon futbolcu'da olması gereken en önemli özellik'tir.Kondisyon olunca rakibi daha rahat geçersiniz.Hızınızı doğru yerde kullanmalısınız, mevkii'nizin en iyisi olmaya çalışın.Diyelim santrofor (forvetsin) 3 kişi vardır 3 kişi arasından 1 kişi seçilir yetenekli olan.Sen en iyi olmaya bak.
3-Sakın sen futbolcu olmassın v.s söylenişlere aldanmayın.Yetenek varsa heryerde olmanız gerek, ister 15-20 yaşında ol.
4-ÇOK çalışın.! Antreman saatiniz yükseltin, ne kadar çok yaparsanız okadar iyidir.
5-Unutmayın: Fiziği'niz olunca futbolcu olma ihtimaliniz artıyor, tabi teknikte önemli ama fizik en başta geliyor bu konuda.
6-Olabildiğince vücut yapın, karın kası, kol kası, omuz kası, baldır kası.Sadece kol çalışmayın hepsine çalışın size önemli tavsiyem

Benden bukadar bu 6 madde'yi uygulayınca değişimi göreceksiniz.Bende 15 yaşında'yım futbol'a sokak futbolu'nda başladım.Şuan amatör takımdayım yeniyim, müthiş bi tekniğe ve kondisyon'a sahibim.Önceden dengeli beslenmiyordum çikolata kek v.s yiyordum tatlı.Ama sakın ola tatlı ve çikolatan şekerli yiyeceklerden kaçının.Şimdi düzenli besleniyorum.Günde 5-6 çeşit sebze-meyve tüketin.Protein alın bolca.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2011       Mesaj #107
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bnde çok güzel futbol oynarım 1997 dogumluyum 14 yasındayım boyum 1.71 kilom 53 çok kolay çalım atıyorum çok hızlıyım okadar hızlııym kı güzel şut çekerim sol açığım bnde torpille galatasarayın altyapısana gidicem ama ıstemıstıler secmemıslerdı şimd gidicm arkadaşlar bana cok cılızzsın dıolar bi vursalar ölursun dıolar ama bn dogdugumdan beri süt içiyorum aksine o kadar dayankılıymkı bnden 2 yaş büyük çocugu yere serdim bi omuzla galaatasarayda oynayabilirmyım pro olmak ıstıorum bir amatör takımda oynuyordm gs ye gitcm inşallah
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2011       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ALPARSLAN MUTLU: Fulbolcu olmak şans işidir arkan olcak paran olcak bu hayal bitmedi ama devam etcez prof olana kadar 13 yaşımdan beri futbol oynuyorum daha prof olamadım yetenek mi messi nin yanından geçerim haberi bile olmaz belki şans işi dedim ya bir gün oynadııgm takım prof du lisansım cıkcaktı ama hoca kovuldugu için bnm evraklar kayboldu şans işte ve seçmeler yaptılar ve ben kendimden 4 yaş büyüklerle oynuyorum seçmelerde ve kazanamadım tabi o kadar kişi içinden 4 kişi seçtiler ve bana ayagıma top bile gelmedi geeldigi zamnda kendimi yerde buluyodum kazanamadık ama küsmedim kendimi amatör kulüplere attım ve bir kulübün seçmelerine gitim yaşıtlarımla oynadım ve kazandım ve hemen lisans çıkardılar şimdi hayla orda oynuyorum 4 senedir tek hayalim prof olmak ama bunun için paran olması ve şansın olması gerekki seni bir kulüp görsün ben şimdi 18 yaşındayım askere kadar yani 20 yaşına kadar prof olmam gerek napim para ve şanstan başka ne var ki?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Eylül 2011       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm Arkada$lar ben 28 ya$indayim bazen yolumuz yakin gibi görünür bazende uzak, ama bu bir gercektirki arkanizda baba adaminiz yoksa ,unutun bu zamanda futbolcu olmak cok zor yada maneger olmadimi istedin kadar oyna hepsi bo$ hele kücük ya$larda büyük bir takimda cali$madiniz zaman olmaz eniyisi ileriye bakin okul meslek yapin, onlar daha önemli futbol herkes yapamaz bende oynadim 20 sene .hepsi bo$ bazen aglamam gelirdi ,benden cok kötü oynayan futbolcular vardi ama arkamizda kimse desteklemedi icin her zaman amateur kaldik 1lig de oynadim almanyada ve konkurenz okadar büyük ginede umudunuzu kesmeyin te$k.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2011       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar ,
Ben 96 doğumluyum 14 yaşındayım iyi futbol oynadığımı düşünüyorum bunun yanında futbol zekamın iyi oldugunu düşünüyorum.Örn. üst düzey bir maçta (ş.ligi-d.kupası-avrupanın 5 ligi vs.) oyuncuların pas atması gerektiği yerleri fln. doğru tahmin ediyorum fakat çevremde ise benim oynamya calıstıgım oyun anlayışı anlaşılmıyor dierleri tarfaından çocuk alıyo ayağınatopu utanmasa 2 saat ayagında tutacak vs. günümüz futbolunda basit ve akıcı bir oyun gerekmiyormu ? Benim Boyum 1.72 , Kg 55. Bir klube altyapıya hiç gitmedim anadaolu Lise2 ye geçtim iş hayatına atılmak istemiyorum üni sınavı falan benim için zor.İnsan sevdigi işi yapmak ister ve ben spor la ilgili bi işim olmasını istiyorum En çokta futbolcu.Yıllardır futbol programlarını takip ederim yorumcuları , sporcuların yorumlarını vs. hep bişeyler kapmaya çalışıyorum.Ben futbolcu olursam eğer şmdiki futbolcuların yaptıkları hataları yapmıcagımı sölyebilirim ama nasıl futbolcu oolabilirim Msn Happy önümüzdeki yıl altyapı secmelerine katışlmayı düsünüyorum ve katılmış arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum neler yaptırıralr ,hocaların sizden bekledikleri şeyler , enine boyuna üşenmeden yazarsanız sevinirim Msn Happy)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.