Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Kasım 2016  Gösterim: 12.939  Cevap: 2

Kızım çölayak hastası, tahlil değerleri yüksek çıkıyor, bunun anlamı nedir?

DURU
5 Haziran 2009 23:03       Mesaj #1
DURU - avatarı
Ziyaretçi
KIZIM ÇÖLYAK HASTASI SONUÇLARDA LYM VE LYM% YÜKSEK ÇIKIYORSA NE ANLAMINA GELİR?
EN İYİ CEVABI Safi verdi
Lenfosit (Lym) yüksekliği
Lym değerlerinin yüksek çıkması, vücut içerisinde bir enfeksiyon olduğunun habercisidir. Akyuvarlar, savunma sistemi hücrelerimiz olduğundan dolayı vücut içerisinde herhangi bir mikrobun oluşturduğu enfeksiyona karşı tepki olarak yükselir.

Sponsorlu Bağlantılar
HANGİ HASTALIKLARLA BİRLİKTE GÖRÜLEBİLİR?
  • Tiroid hastalığı ve diyabet: Çölyak, bağışıklık sisteminin glutenli gıdalara verdiği aşırı tepki sonucu ortaya çıkıyor. Bu nedenle de bazı bağışıklık sistemi hastalıklarını da beraberinde getirebiliyor. Örneğin çölyak hastası olan birinde aynı zamanda tiroid hastalığı ve diyabet gibi rahatsızlıklar da görülebiliyor. •
  • Lenfoma: Çölyak teşhisi zamanında koyulmayıp zaman geçtiği takdirde ise bağışıklık sisteminin aşırı çalışması ve antikorların hızlı bir şekilde üremesi nedeniyle lenfoma (özellikle de bağırsak lenfoması) oluşabiliyor.
  • Siroz: Nadir de olsa çölyak hastalarında siroz gelişebiliyor. Karaciğerin aşırı yorulması siroza neden olabiliyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kısa bir süre önceye kadar sebebi yok diye düşünülen birçok siroz vakasının altında çölyak yer alıyor.
  • Dermatitis Herpetiformis : Bu cilt hastalığı olanların çoğunda çölyak hastalığı da bulunur. Çölyak hastalarının ise yüzde 2-3'ünde de bu sorun görülüyor.
BAKINIZ Çölyak Hastalığı
Son düzenleyen Safi; 11 Kasım 2016 20:26


Misafir
11 Kasım 2016 17:13       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bana bazıları güler dalga geçiyor bu der farkındayım ama şunu söylemem gerek benim 2 kız yiğenim çölyak hastasıydı ve ankara da bi aile bana bi ağacın kabuğunu verdi ve yiğenlerim şu an çok sağlıklı...
Safi tarafından gönderilmiş olan #3 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç