Arama

Acil tıp teknisyeni ile hemşire arasında mesleki seviye farkı nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Mayıs 2018 Gösterim: 63.558 Cevap: 12
smye - avatarı
smye
Ziyaretçi
22 Haziran 2009       Mesaj #1
smye - avatarı
Ziyaretçi
Acil tıp teknisyeni ile hemşire arasında mesleki seviye farkı nedir?
EN İYİ CEVABI AKADEMİSYEN verdi
ACİL TIP TEKNİSYENLERİ ACİL SERVİSLERDE YA DA 112 LERDE ÇALIŞIRLAR. HEMŞİRELER HASTANELERİN HEMEN HEMEN HER KLİNİĞİNDE, POLİKLİNİĞİNDE, BİRİMİNDE İDARESİNDE YER ALIRLAR. ATTLER LİSE MEZUNUDUR. HEMŞİRELER İSE EN KÖTÜ İHTİMALLE LİSE MEZUNUDUR. HASTANELERDE ÇALIŞAN BİRÇOK HEMŞİRENİN YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA MEZUNU OLDUĞU İNKAR EDİLEMEZ SAYIYA ULAŞMIŞTIR Kİ HEMŞİRELİK YASASI LİSANS (4 YILLIK ÜNİVERSİTE)MEZUNU OLMAYANLARA HEMŞİRE ÜNVANINI ARTIK VERMİYOR. HAYAT KURTARMA OLAYINA GELİNCE ACİL HEMŞİRELİĞİ KAVRAMI ATLANIYOR, ACİLDE HEMŞİRE OLMAZSA HİÇ BİR İŞ OLMAZ. YENİ YASALAR ÇERÇEVESİNDE YOĞUN BAKIM VE ACİLLERDE ÇALIŞAN HEMŞİRELERE CPR VE ENTÜBASYON HAKKI VERİLMİŞTİR. BU DURUMDA ATTLERE GÖRE MESLEKİ KAPSAMLARI VE YAPABİLECEKLERİ MÜDAHALELER TARTIŞILMAZ BÜYÜKTÜR. HEMŞİRE SADECE İLAÇ YAPMAK YA DA VİTAL BULGU TAKİBİ YAPMAK DEĞİLDİR! HEMŞİRELİK MESLEĞİNİ SADECE İLAÇ YAPMAK ŞEKLİNDE ALGILAYANLARIN MENTAL KAPASİTESİNİ TAHMİN ETMEKTE ZORLANILMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

Sponsorlu Bağlantılar
BURADAKİ TARTIŞMANIN KONUSU ATT LERİ GÖKLERE ÇIKARIP HEMŞİRELERİ YERİN DİBİNE SOKMAKSA AKLINIZI BAŞINIZA DEVŞİRİN DERİM.
YORUMU OKUYAN ARKADAŞLARA İYİ GÜNLER DİLERİM.
Son düzenleyen Safi; 12 Mayıs 2018 15:48
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2009       Mesaj #2
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
İlgili Konular >>>
Hemşirelik Hemşirelik
Sponsorlu Bağlantılar
Acil Tıp Teknisyenliği>>> Acil Tıp Teknisyeni
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende bir att ciyim.hemşireliği yerden yere vurmak bize düşmez ancak biraz daha bilgi ednmenizi öneririm.hemşirelik sınıflarından yalnızca en başarılı bir kişi atanıyor.ama att çok arandığı için her sağlık okulunda bu bölüm açılmaya çalışılıyor.hiç bir hemşire bir att nin düzeyine waramaz.onlar sadce dktrun ddiklerini yapabilir,serum takabilir,tansiyon ölçebilir.hasta ölürken sadece izlerler.her mesleğin övüneleck bir tarafı wardır.gelecek hakkında konuşalım diyorsanız ewt gelecekte att ye ihtiyaç olduğu için bu bölüm war we puanları hemşirelikten fazla.o yüzden herkesi haddini bilmeye davet ediyorum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben A.T.T bölümü 3. sınıf öğrensiyim biz hastanede staja çıkıyoruz hastalar bizi hemşire olarak görüyor fakat biz kendi mesleğimizi hastalara tanıtıyoruz anlayacağınız bu meslek çok fazla kişi tarafından bilinmiyor bu yüzden önemsenmiyor mesleğin riskleri çok fazla fakat bu demek olmuyorki hemşirelik basit iş tabikide hayır onlarda okuyor bizde ama attlerin sorumluluğu daha fazla arkadaşlar ama herkese tavsiye edeceğim bir bölümdür.Fakar hemşirlerin işi daha basit bizim hastanede gördüğümüz kadar zaten onlarda benim düşünceme katılıyorlar.Anlayacağınız ikiside eşit fakat arada sorumluluk farkı var...
AKADEMİSYEN - avatarı
AKADEMİSYEN
Ziyaretçi
11 Mayıs 2011       Mesaj #5
AKADEMİSYEN - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
ACİL TIP TEKNİSYENLERİ ACİL SERVİSLERDE YA DA 112 LERDE ÇALIŞIRLAR. HEMŞİRELER HASTANELERİN HEMEN HEMEN HER KLİNİĞİNDE, POLİKLİNİĞİNDE, BİRİMİNDE İDARESİNDE YER ALIRLAR. ATTLER LİSE MEZUNUDUR. HEMŞİRELER İSE EN KÖTÜ İHTİMALLE LİSE MEZUNUDUR. HASTANELERDE ÇALIŞAN BİRÇOK HEMŞİRENİN YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA MEZUNU OLDUĞU İNKAR EDİLEMEZ SAYIYA ULAŞMIŞTIR Kİ HEMŞİRELİK YASASI LİSANS (4 YILLIK ÜNİVERSİTE)MEZUNU OLMAYANLARA HEMŞİRE ÜNVANINI ARTIK VERMİYOR. HAYAT KURTARMA OLAYINA GELİNCE ACİL HEMŞİRELİĞİ KAVRAMI ATLANIYOR, ACİLDE HEMŞİRE OLMAZSA HİÇ BİR İŞ OLMAZ. YENİ YASALAR ÇERÇEVESİNDE YOĞUN BAKIM VE ACİLLERDE ÇALIŞAN HEMŞİRELERE CPR VE ENTÜBASYON HAKKI VERİLMİŞTİR. BU DURUMDA ATTLERE GÖRE MESLEKİ KAPSAMLARI VE YAPABİLECEKLERİ MÜDAHALELER TARTIŞILMAZ BÜYÜKTÜR. HEMŞİRE SADECE İLAÇ YAPMAK YA DA VİTAL BULGU TAKİBİ YAPMAK DEĞİLDİR! HEMŞİRELİK MESLEĞİNİ SADECE İLAÇ YAPMAK ŞEKLİNDE ALGILAYANLARIN MENTAL KAPASİTESİNİ TAHMİN ETMEKTE ZORLANILMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

BURADAKİ TARTIŞMANIN KONUSU ATT LERİ GÖKLERE ÇIKARIP HEMŞİRELERİ YERİN DİBİNE SOKMAKSA AKLINIZI BAŞINIZA DEVŞİRİN DERİM.
YORUMU OKUYAN ARKADAŞLARA İYİ GÜNLER DİLERİM.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bi att olarak her iki mesleğin de birbirine göre zorlukları var işini bilmeyen birine her iş zor gelir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Temmuz 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
attler herkezin basaramayacağı oranda acil konusunda bilgi ve beceriye sahip kişilerdir..çoğu hemşire var cpr nedir bilmeyen çoğu paramedikler var kanamayı dahi durduramayan attler hem teorik anlamda hem müdahale anlamında kabul edilmeliki basarı sahibidir.neden özelde calışıyorsunuz demiş arkadaş bu ülkede yasamıyor heralde iş sıkıntısının ne denli bir sorun olduğunu alğılayamamış bizde attler olarak kendi işimizi yapmak istiyoruz.her yerde çalışabiliyor ise attler kurumların onlara verdiği önem ve güvenden dolayıdır teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir attyim fakat toplumda nasıl kabul edildiğimiz önemli değildir önemli olan işimizi nasıl yaptığımızdır .Kabul edin artık biz hem kendi görevlerimizi hem de sizin görevlerinizi de yapabiliyoruz o nedenle böyle saçma tartışmalara gerek yoktur.Sonuçta hastaların attlere ve hemşirelere ihtiyaçları vardır
HEMŞİRE - avatarı
HEMŞİRE
Ziyaretçi
5 Nisan 2012       Mesaj #9
HEMŞİRE - avatarı
Ziyaretçi
Attlerin yaptığı ihmalsizlikleri falan katmak istemesemde bu konuya sadece hemşirelerin ilaç verip yan gelip yattığını ön plana cıkartmışsınız ki bi hemşire olarak kesinlikle bunları diyenleri kınıyorum. biz smliselerinde üniv. düzeynde eğitim aldık pekcok hastane ve üniversitenin hemsirelik fakültesi var hemsire yüksek meslek okulları var hemşirelk köklü bi meslektir . işini en iyi yapan en üstündür. bilip bilmeden cahil ve kulaktan duyma haberlerle yorum ve eleştiri yapan insanlar kücülmeyin bence . benim işim sadece ilac vermek değil o hastayı yaşatmak ona en iyi bakımı vermek ameliyat sonrası sağlığını tehtit edici etkenleri önlemek hastanın yaşam mücadelesinde yanında olmak hastalara hizmet vermek ve bunun gibi pek çok görev . . . biz hemşireler olmasa (doktorların sağ koluyuz) hastaneye geldiğinizde ilacınızı yapacak serumunuzu takacak damar yolu acacak dikiş atacak pansuman yapacak kimi bulacaksınız cok merak ediyorum. biz insan hayatıyla ilgileniyoruz tek bi yanlısta geri dönüşü olmayan bi meslek .. biz insanların hayatları ve zamanla yarışıyoruz . ve bu mesleğin bu kadar kolay olduğunu düşünenler buyurun siz verin ilacları siz yapın bu dediklerimi Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Temmuz 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hangi bilgi ile hemşire olabilirsiniz çok merak ediyorum. dahiliye, cerrahi, kadın doğum, pediyatri, hemşirelik tekniği ve meslek esasları, psikiyatri , psikoloji, deontoloji, anatomi,sosyoloji...... hangisini biyorsunuz? Hangi klinikte, hangi hastaya, nasıl bakarsınız acaba ? N e işiniz var klinikte polişkilinikte? Artık kendinize hemşire dedirtmeyin insanlara; hemşirelik bu kadar kolay değil... Hemşirelik bir meslektir , mesleği uygulyanların elinde belgesi olması gerekir yani diplama, hemşirelik diploması...