Arama

Askerde komando seçerken nelere dikkat ediliyor?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ocak 2018 Gösterim: 122.978 Cevap: 8
cartedor - avatarı
cartedor
Ziyaretçi
1 Temmuz 2009       Mesaj #1
cartedor - avatarı
Ziyaretçi
Askerde komando seçerken nelere dikkat ediliyor?
EN İYİ CEVABI The Unique verdi
Komando olmak için 70 mekik, 65 sınav şartı
Alıntıdaki Ek 65951

Sponsorlu Bağlantılar
Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman komando adaylarını fiziki yeterlilik testine aldı. Uzman komando olmak için başvurarak yazılı sınavda başarılı olan 9 bin 125 aday, 30 Nisan’a kadar sürecek fiziki yeterlilik testinden geçirilecek. Testte başarılı olanlar, 6 Mayıs’ta mülakata alınacak. 9 Mayıs’ta açıklanacak listeyle, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapacak 3 bin 18 komando belirlenmiş olacak. Komandolar, yazın eğitime alınacak ve 2009 başında da göreve başlayacak. En az 70 puan alması gereken komandolar, 6 ay süreyle alacakları eğitim sonrası komando tugaylarına atanacak.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, terörle mücadelede Bordo Bereliler’den sonra en etkin operasyonel güce sahip uzman komandolar, ağırlıklı olarak 2 ve 3’üncü Ordu Bölgesi’nde görev yapacak. Komandolar, tazminatlarla birlikte 2 bin 500 YTL’ye kadar maaş alabilecek. Komandolar, 10 yıl görev yaptıktan sonra eğitim durumlarına göre astsubay yükselme sınavlarına girebilecek. Hatta, albaylığa kadar yükselme şansları olacak.

7 dakikada 1.5 kilometre koşulacak
Uzman komando adayları, sınavlarda en az 70 puan almak zorunda.
Fiziki testlerde uygulanacak standartlar şöyle:
İdeal değer Asgari değer
1500 metre koşu 7 dakika 8 dakika 10 saniye
Mekik 2 dakikada 70 defa 2 dakikada 40 defa
Şınav 2 dakikada 65 defa 2 dakikada 30 defa
Barfiks Arka arkaya 10 tekrar Arka arkaya 4 tekrar
Bomba koşusu (50 metre) 70 saniye 84 saniye
Sürünme (50 metre) 1 dakika 10 saniye 2 dakika 10 saniye
Hürriyet

Son düzenleyen Safi; 7 Ocak 2018 18:57
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2009       Mesaj #2
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Komando olmak için 70 mekik, 65 sınav şartı
Ad:  komando.JPG
Gösterim: 1393
Boyut:  25.6 KB

Sponsorlu Bağlantılar
Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman komando adaylarını fiziki yeterlilik testine aldı. Uzman komando olmak için başvurarak yazılı sınavda başarılı olan 9 bin 125 aday, 30 Nisan’a kadar sürecek fiziki yeterlilik testinden geçirilecek. Testte başarılı olanlar, 6 Mayıs’ta mülakata alınacak. 9 Mayıs’ta açıklanacak listeyle, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapacak 3 bin 18 komando belirlenmiş olacak. Komandolar, yazın eğitime alınacak ve 2009 başında da göreve başlayacak. En az 70 puan alması gereken komandolar, 6 ay süreyle alacakları eğitim sonrası komando tugaylarına atanacak.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, terörle mücadelede Bordo Bereliler’den sonra en etkin operasyonel güce sahip uzman komandolar, ağırlıklı olarak 2 ve 3’üncü Ordu Bölgesi’nde görev yapacak. Komandolar, tazminatlarla birlikte 2 bin 500 YTL’ye kadar maaş alabilecek. Komandolar, 10 yıl görev yaptıktan sonra eğitim durumlarına göre astsubay yükselme sınavlarına girebilecek. Hatta, albaylığa kadar yükselme şansları olacak.

7 dakikada 1.5 kilometre koşulacak
Uzman komando adayları, sınavlarda en az 70 puan almak zorunda.
Fiziki testlerde uygulanacak standartlar şöyle:
İdeal değer Asgari değer
1500 metre koşu 7 dakika 8 dakika 10 saniye
Mekik 2 dakikada 70 defa 2 dakikada 40 defa
Şınav 2 dakikada 65 defa 2 dakikada 30 defa
Barfiks Arka arkaya 10 tekrar Arka arkaya 4 tekrar
Bomba koşusu (50 metre) 70 saniye 84 saniye
Sürünme (50 metre) 1 dakika 10 saniye 2 dakika 10 saniye
Hürriyet

Son düzenleyen Safi; 7 Ocak 2018 19:00
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KARDEŞLERİM BEN SU AN ASKERIM ACABA KALABILIR MIYIM DIYE BAKIYORUM DENK GELDI SITEYE GIRDIM HAKKARI FATIH KIŞLASINDA KOMANDO ERİM BOYUM 1.87 KİLO BENI SECTIKLERINDE 95 Tİ SU AN 80 BEN 95 KILOYKEN 200 MEKIK SINAV ÇEKIYORDUM BADY BULDING YAPIYORUM AMA BENIM KILOMDA BI TEK BEN WARDIM BOY 1.80 UZERINDE ÖZELLIKLE SPORCU KILOSU 75 85 ARASI OLAN HERKES KOMANDO OLABILIR ERLER ICIN SOYLUYORUM YENI KURULACAK BIRLIK ICINDE ÖNCE KOMANDO OLARAK BITIRILMESI GEREKEN BI ASKERLIK WAR
KOMANDOOO - avatarı
KOMANDOOO
Ziyaretçi
16 Mart 2012       Mesaj #4
KOMANDOOO - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle merhabalar ben hakkari yüksekova komutan yardımcılıgında komandoydum. madem bilgi almak istiyonuz söyleyim . öle efendim ben 70 mekik çekerim 100 şınav çekerim benden komando olur yok öle evet bunları yapmak kolayda işin bide sırtında 30 40 kg elınde tüfek km lerce özellikle gece yürümesi var .çatısması var iş boyda postta bitmiyor 1.65 cm boyundaki adam bi bakarsın 1.80 boyda olandan daha dayanıklı ve iradelidir .ayaklar saglam olacak öle 15 20 km gıdınce ben yoruldum ben öldüm bittim biraz dinlenim komutanım . ben cesurum ben yürekliyim demekle olmuyo bu işler dısardan komando lafı hoştur amma kusura bakmayın arkadaslar cok gördüm duydum ben operasyanlara cıkım deyipte yan çizmek için bahane arayanları KOMANDO OLMAK ONURUMDUR.ARKADASLR KUSURA BAKMAYIN HEVESINIZI KIRMAK İÇİN YAZMIYORUM TAM TERSINE GIDINCE KOMANDOLUGUN SADECE SINAVLA MEKIKLE OLMAYACIGINI BILIN DAHA COK SEY VAR AMA BIRAZDA GUZEL TAFALARINI SOLEYIM İNSAN BI DEFA BIR İNSANIN NE NELER YAPABILECEGINI VE NE KADAR GÜÇLÜ BIR VARLIK OLDUGUNUN FARKINA VARIYOR .HAYATINIZDA BELKIDE ENGUZEL GUNLERINIZIN ASKERLIGINIZIN OLACAGINI ILERDE COLUGUNUZA CUCUGUNUZA ANLATACAK O KADAR SEYINIZ OLUYO KI BIDE KAHVEDE OTURUYORSUN BI KONU ACILDI MI ASKERLIKTEN KOMANDOÖ OLARAK YAPMAYANLAR YATISLARINI ANLATIRKEN SEN OPERASYONLARINI ANLATMAYA BASLARSIN VE SENIN YANINDA KONUSMAYA CEKINIRLER DAGLAR BİZİM KIZLAR SİZİN OLSUN KOMANDOOOOOOOOO İNSALLAH OLURSUNUZ SELAMLAR
????? - avatarı
?????
Ziyaretçi
4 Ağustos 2014       Mesaj #5
????? - avatarı
Ziyaretçi
Kusura bakmayın da gençler hiçbirinizden komando olmaz. Youtube ile bordo bereli, komando videoları izleyip şehir efsanelerinden gaza gelmekle hiçbir şey olamazsınız. 2010'larda yorum atanlar var şu an askerlik yaşınıza gelmişsinizdir. Birçoğunuz mekik, şınav çekip komando olmuyorsunuz. Sizi ölüme gönderiyorlar. 91/4 tertibindeydim eğitimi alırken bir şey olmaz kolay diyorsunuz eğitim bittikten sonra belki de 20'den fazla kurşun atmayacaksınız. Piyade olun, gidin üniversite mezunu olun, kısa dönem askerlik yapıp kurtulun.
Son düzenleyen Safi; 7 Ocak 2018 18:58
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2014       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 11 yaşındayım askerliğe çok düşünüyorum ne yapılcak nasıl oluncak merak ediyorum çok ta istiyorum çok hızlı koşamıyom boy uzun 11 yaşına göre .Ama türkk askeri olmak için canımı veririm acaba nasıl komandolar su altı tarruzu yapılıyor gözleri kapalı elleri balı sadece ayakları açık bide kıyafetler kalın ben askerlik değil şehit bile olmak isterim 1 asker için herkeze iyi günler ve türk askerlerine hakım helal olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2015       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim boy ve kiloda sabit bir oranlama ve sabit bir boy kilo prosedürü yok.. vücut kitlen komando olmaya yeterliyse.. ki zaten komando gitsen bile seçim aşamasına giriyosun komutanlarınca.. vücut kitlen,
fiziğin ve piskolojinde yerindeyse kilo ortalamanda uygunsa komando seçilme ihtimalin yüksek kilo ortalaman ise +-10 yani örnek verirsek boyun 1.80 kilon 70 olsun boyunun ortalaması kilo sınırının altınada inmiycek üzerinede çıkmıycak yani 90kilodan fazla 70 kilodan az olamazsın..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2015       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
boyum 1.80 kilo ise 71 küçük bir ameliyat geçirdim çocukken sol elimin 2 parmagında ama bu bana engel degil atış yaparken sorun çıkartmıyor tam aksine o elim bana gücü veriyor hırs azim var ben şehit olmak için komanda olmak veya ailem ekranda beni 45 saniye kahraman istemiyorum ben yanımdakii kardeşim askeri anamı babamı devletimi korumak istiyorum o yüzden koman olup askerde kalmak istiyorum tek engelim parmagım ama isyan etmiyorsun allahın yarattgı o yüzden sizden bilgi bekliyorum teşekürler....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2018       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar ben askelik işlemlerinde komando olmak istiyorum seçeğini işaretledim.boy 1.77 kilom 85 komando olurmuyum .veya olamazsam askerdeyken basvuru yapsam olur mu ????