Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Ağustos 2016  Gösterim: 435.183  Cevap: 1

Nasıl vampir olunur?

Misafir
4 Eylül 2009 12:29       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben vampir olmanın yollarını merak ediyorum. Gerçekte vampir diye bir şey var mıdır?
EN İYİ CEVABI NeutralizeR verdi
Birçoğunuzun vampir olmayı istemesi; tamamen okuduğunuz kitaplarda, izlediğiniz filmlerde ve anlatılan hikayelerde çizilen doğaüstü varlığın güçlerine sahip olmak istemenizle alakalıdır. Kendinizi aşırı kaptırmamak kaydıyla hayal dünyanızda vampir olabilir ve söz konusu insanüstü güçlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte:

Vampir
, günbatımı ile şafak arasında dirilerek mezarından çıktığına, insanlara saldırıp kanlarını emdiğine inanılan hayali canavardır.
Sponsorlu Bağlantılar

Vampir kültürü Babil’den kalan örneklere dayanır ve yüzyıllar boyunca değişimini inceleyen kapsamlı folklorik tarihsel araştırmalara konu teşkil eder. Kan emme ve öldükten sonra dirilme efsaneleri Orta Çağ’da yayıldı. 1200’lerde İngiltere’de Galli bir din adamı olan Walter Map bir vampirin bütün bir köy ahalisinin kanlarını emmek suretiyle öldürdüğünü iddia etti. Map’ın iddasına göre köyde sağ kalan son kişi kılıcını çekip kana susamış cehennem yaratığının kafasını ensesine kadar ikiye bölmüş ve tehlikeyi sona erdirmişti.

Sizi mutlu edecekse şu yöntem ile "vampir" olabilirsiniz:
Alıntıdaki Ek 54187

Dişlerinize şu şekerlemeleri de geçirmek sizde bir vampirlik uyandırabilir:
Alıntıdaki Ek 54186

"Kuran'da da vampir geçiyor" diyen bir yoruma cevaben:
Alıntı

Araştırma yapmadan, bir konu hakkında doğruluğundan emin olmadan sadece duyumlarla yorum yapmayın.Kuran da açık seçik olarak; vampirler vardır ve şu özelliklere sahiptirler şeklinde bilgi verilmez zati kuranda ki ayetleri tefsirsiz analiz edemezsiniz,anlayamazsınız.
Ayrıca vampirlerin sadece bir efsane olduğu kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalara göre ortaçağda bazı köylülerin esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldukları ve bilinmeyen bir nedenden o köyde meydana gelen bir takım felaketler, mesela bilinmeyen bulaşıcı hastalıklar nedeniyle öldükleri ve bunun o dönemdeki düşünce tarzına göre uğursuz sayılması,bu ölülerin tekrar dirilip ,vampir şeklinde düşünülmesinden kaynaklandığı bir araştırmacı tarafından raporlanmıştır Vampir öykülerinin bu kadar ileriye gidip vampirlerin var olduğu fikrinin yaygınlaşmasının en önemli nedeni de o zamanın ortodoks kilisesinin bu ölüler hakkında mantıklı bir açıklama yapamayışına bağlanıyordur...

Başka bir üye yorumu:
Alıntı

Kuranda asla vampir gecmez.ben bugune kadar hic görmedim.emin olmak istiyorsan türkcesini oku bence.
Bu vampir,kurtadam gibi şeyler cok eskiden cıkmıs olan efsanelerden biri.insanoğlu buna inananlar var bunlrya psikolojik olarak rahatsiz yani şizofren yada yalan söylerler.Aslinda en cok bu gibi şeyler müslumanlarda var .yani demek istedigim inanıslar sadece muslumanlikta var yani bunu türetenler muslumanligada zarar vermek istemislerdir.tabi bu benim fikrim.

Vampir bir hastalik öyle bir psikolojik rahatsizlik var.Psikolojik olarak kan icme,tenin solmasi bunlar belirtileri

Yani boşuna vampir olmayin çünkü olamazsiniz.ve bir seyin olmayan imkansız bir şeyin üstüne giderseniz beyin buna inanmaya başlar.buda sizofrenin başlangici olur.

Zaten hep bi yuzden su sacma sapan cizgi filmler teen wolf,wampiere diares gibi filimler kaldırılsin demiyorum :(

Son olarak; "vampir olma duası" yoktur :)
Son düzenleyen NeutralizeR; 16 Ağustos 2016 16:24


NeutralizeR tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç