Arama

Tıbbi sekreterlik bölümünden hemşireliğe geçiş yapılabilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Temmuz 2018 Gösterim: 24.880 Cevap: 5
hayal_cini - avatarı
hayal_cini
Ziyaretçi
8 Eylül 2009       Mesaj #1
hayal_cini - avatarı
Ziyaretçi
ben suan lise 3 tıbbi sekreterlik bölümünü okuyorum.ve öss sınavindan sonra hemşireliğe geçişi düşünüyorum bazı forumlarda hemşireliğe geçiş yok yazıyor bazılarında var yazıyor bilgilerinizi bekliyorum.
EN İYİ CEVABI seaberk verdi
lise tıbbi sekreterlik alanından sınavsız geçişle girebilecek 2 yıllık bölümler:
Ağız ve Diş Sağlığı
Sponsorlu Bağlantılar
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
insan Kaynakları Yönetimi
Odyometri
Optisyenlik
Sağlık Kurumları işletmeciliği
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama

aynı alandan ygs sonucuna göre ek puan avantajıyla tercih edilebilecek 4 yıllık bölümler:

insan kaynakları yönetimi
sağlık yönetimi (ve benzer adlı birkaç bölüm)

tıbbi sekreterlik alanı ygs puanıyla veya lys puanıyla öğrenci alan hemşirelik bölümleri için alan dışıdır okul başarı puanınız düşer.
ama bu kayıp enfazla 15 puandır bölüm sayısının fazlalığı gözönüne alındığında sıkı ygs çalışmasıyla hemşirelik okunabilir.

Son düzenleyen Safi; 29 Temmuz 2018 16:55
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben lise den tıbbi sekreterlik bölümü mezunuyum. Atamam yapıldı ancak biyolojiden mezun olmama rağmen intibakım yapılmadı. Tıbbi sekreterlikte hemşirelik intibakı zor.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnde lise 3 tıbbi sekreterlikte okuyorum hemşireliğe geçiş yok katsayı alandışı olduğu için biraz düşecek işimiz zor ama çalışmak gerek..Msn Confused
seaberk - avatarı
seaberk
Ziyaretçi
7 Ekim 2011       Mesaj #4
seaberk - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
lise tıbbi sekreterlik alanından sınavsız geçişle girebilecek 2 yıllık bölümler:
Ağız ve Diş Sağlığı
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
insan Kaynakları Yönetimi
Odyometri
Optisyenlik
Sağlık Kurumları işletmeciliği
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama

aynı alandan ygs sonucuna göre ek puan avantajıyla tercih edilebilecek 4 yıllık bölümler:

insan kaynakları yönetimi
sağlık yönetimi (ve benzer adlı birkaç bölüm)

tıbbi sekreterlik alanı ygs puanıyla veya lys puanıyla öğrenci alan hemşirelik bölümleri için alan dışıdır okul başarı puanınız düşer.
ama bu kayıp enfazla 15 puandır bölüm sayısının fazlalığı gözönüne alındığında sıkı ygs çalışmasıyla hemşirelik okunabilir.
Son düzenleyen Safi; 29 Temmuz 2018 16:57
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2015       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Biz gidelim su soguklarda vizeydi, odevdi finaldi ugrasalim... anamizdan babamizdan uzak yurt koselerinde surunelim okuyalim siz gidip bir kac derste o sertifikayi alin sonra kpss atanmayi bekleyin oldu canimmmmm. aslinda sizin gibileri hic calistirmamak lazim ama turkiye=torpil hakkimizi yiyorsunuz ve ben de olmak uzere bir cok arkadas helal etmiyoruz sizin gibilere...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Temmuz 2018       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öyle.. Millet anasından babasından ayrılıyor vize final derken ömürleri geçiyor. Bazıları ise kolay sistemden faydalanıp o sertifikayı alıp çalışmak istiyor. Üniversite okuyanlar da enayi o zaman. Çalışmak istemekle insanları enayi yerine koyuyorsunuz.
Ve öncelik her zaman üniversite mezunlarının olmalı dışarıda bir sürü mezun var iş bekleyen. Devlet size öncelik verirse bu kadar mezun napıcak düşündünüz mü?