Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Kasım 2017  Gösterim: 108.531  Cevap: 3

Çocuk doktoru olmak için hangi bölümü seçmem gerekir?

rengarenk
2 Temmuz 2009 01:56       Mesaj #1
rengarenk - avatarı
Ziyaretçi
Çocuk hastalıkları doktoru olmak için hangi bölümü tercih etmem lazım?
EN İYİ CEVABI perlina verdi
Üniversite sınavında tıp fakültesi seçilir, 6-7 yıl tıp fakültesi okunur. Tıp fakültesi bittikten sonra tıpta uzmanlık eğitimi sınavlarına girilip Çocuk sağlığı ve Hastalıkları (Pediatri) uzmanı olmak için aynen üniversite sınavındaki gibi tercih yapılır. Gerekli puan tutturularak istenilen tıp fakültesine tekrar geri dönülür ve tıp fakültesinin üzerine bir 4-5 yıl daha eğitime asistan doktor olarak devam edilir. O da başarıyla, tabii sınavı verilerek bitirildikten sonra çocuk doktoru olunur...

DEVAMI >>>> Pediatrist (Çocuk Hastalıkları Doktoru)


Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen perlina; 3 Temmuz 2017 16:29

Daisy-BT
23 Nisan 2010 20:07       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Çocuk Doktoru olmanın puanı yoktur. Siz önce sayısal konularda kendinizi geliştirip, SBS'lerden yüksek puanlar alıp, önce iyi bir liseye sonra da Üniversitelerin Tıp Fakültelerine girmelisiniz. Sonra dal seçimi yapılabilir.

Çocuk Doktoru (Pediatrist) olmak için, önce Tıp Fakültesi okuyup, sonra uzmanlık sınavını kazanıp eğitim almalısınız.
Sponsorlu Bağlantılar

Eğer şu an ilköğretim ya da lise düzeyindeyseniz, fen ve matematik derslerinize ağırlık verin, tıp fakülteleri yüksek puan gerektirir. Fen Lisesi ya da Anadolu Lisesinde ya da liselerin Sayısal bölümlerinde eğitim alın ve çok çalışıp yüksek puanlar alın ki hedefinize ulaşın. Şimdiden puan kaygısı doğru olmaz, siz bu dersleri öğrenmeye gayret edin. Okulunuzun veya dersanenizin Rehberlik Bölümleri'nden de bilgi alabilirsiniz.
Son düzenleyen perlina; 7 Temmuz 2017 00:18
perlina tarafından gönderilmiş olan #3 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
30 Kasım 2017 09:41       Mesaj #4
ahmetseydi - avatarı
SMD Je Taime
Alıntı
Anonim0192 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhablar,ben 8.sinifa gidiyorum ve ilerde pediatrist (çocuk hastaliklari doktoru) olmak istiyorum.Bunun icin en uygun lise hangisidir?
Yani sağlık lisesi mi meslek lisesi mi anadolu lisesimi gibi

Pediatrist (Çocuk hastalıkları doktoru) olmak için Tıp Fakültesi mezunu olmak gereklidir. Tıp Fakültesini kazanmak için de ağırlıklı olarak Fen Eğitimi (Anadolu ve Fen Liseleri gibi) veren liseler tercih etmeli ve hedefinize ulaşmak için programlı bir şekilde çalışmalısınız.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


paneli aç