Arama

Fizyoterapistler ne kadar maaş alırlar?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Mayıs 2018 Gösterim: 515.309 Cevap: 18
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Fizyoterapistler ortalama ne kadar maaş alır ?
Fizyoterapistlerin iş imkanları nelerdir?
EN İYİ CEVABI perlina verdi
Fizyoterapistler, sağlığın hizmetindedirler ve bu nedenle de ,kliniklerde, çocuk ve yetişkin rehabilite merkezlerinde, yaşlı bakım evlerinde ,sağlık bakanlığına bağlı kuruluş ve hastanelerde, fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksek okullarında, ssk ve diğer kamu kuruluşlarına bağlı sağlık ünitelerinde, özel eğitim ve dal merkezlerinde, spor klüplerinde, ve huzurevlerinde çalışabiliyorlar.
Devletin ve özel sektörün bu alanlarda çok sayıda işyeri bulunmaktadır. Çocuk, sakat ve yaşlılara doğru fizyoterapiyi sadece eğitimli uzmanlar verebilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Yurt dışından mezun olmanız değil, kendinizi bu alanda ne kadar geliştirdiğiniz, yeni teknik ve gelişmeleri izlemeniz ve deneyiminizle daha iyi koşulları siz sağlayabilirsiniz. Ülkemizde her meslekte ne kadar donanımlıysanız geleceğiniz o kadar açıktır.

Fizyoterapist, doktor değildir. Alanında doktorun öngördüğü tedaviyi uzman eliyle uygular. İnsan sağlığı için önemli bir destek tedavi olduğundan iş bulmak da kolay olacaktır.
Aldıkları ücret ise devlet kurumlarında ve özel sektörde değişmektedir. Ayrıca özel sektörde saat başı ücretle de çalışabilmektedirler.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 1 Kasım 2016 15:56
perlina - avatarı
perlina
Ziyaretçi
13 Eylül 2009       Mesaj #2
perlina - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Fizyoterapistler, sağlığın hizmetindedirler ve bu nedenle de ,kliniklerde, çocuk ve yetişkin rehabilite merkezlerinde, yaşlı bakım evlerinde ,sağlık bakanlığına bağlı kuruluş ve hastanelerde, fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksek okullarında, ssk ve diğer kamu kuruluşlarına bağlı sağlık ünitelerinde, özel eğitim ve dal merkezlerinde, spor klüplerinde, ve huzurevlerinde çalışabiliyorlar.
Devletin ve özel sektörün bu alanlarda çok sayıda işyeri bulunmaktadır. Çocuk, sakat ve yaşlılara doğru fizyoterapiyi sadece eğitimli uzmanlar verebilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Yurt dışından mezun olmanız değil, kendinizi bu alanda ne kadar geliştirdiğiniz, yeni teknik ve gelişmeleri izlemeniz ve deneyiminizle daha iyi koşulları siz sağlayabilirsiniz. Ülkemizde her meslekte ne kadar donanımlıysanız geleceğiniz o kadar açıktır.

Fizyoterapist, doktor değildir. Alanında doktorun öngördüğü tedaviyi uzman eliyle uygular. İnsan sağlığı için önemli bir destek tedavi olduğundan iş bulmak da kolay olacaktır.
Aldıkları ücret ise devlet kurumlarında ve özel sektörde değişmektedir. Ayrıca özel sektörde saat başı ücretle de çalışabilmektedirler.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 1 Kasım 2016 16:07
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
son düzenlemelere göre 6 yıl tıp fak bitirip 5 yıl fizik tedavi üzerine uzmanlığını yapanlara bundan böyle fiziksel tıp uzmanı denilecek.sağlık bilimleri fak veya sağlık yüksek okullarının 4 yıllık fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünü bitirenlere ise fizyoterapist denilmektedir.aralarındaki fark ise,hasta ilk olarak fiziksel tıp uzmanına gider,muayene olur,teşhisi neyse konulur ve tedavi edilmek üzere fizyoterapistlere gönderilir,fizyoterapistler ise tanısı konulmuş hastayı,konulan tanı doğrultusunda tedaviye alır,her hastaya özgün tedavi programları çizer.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Fakülte ve yüksekokulun hiç bir farkı yoktur.2sinden de mezun olanlar fizyoterapist olur ve sağlık bakanlığı tarafından diplomaları onaylanır.Bazı bölümlerin yüksekokul olması sağlık meslek liselerinin girişi için yapılmıştır ancak sağlık meslek liselerimizin durumu ortada olduğu için ve fizik tedavi okullarının yüksek puanlarla alması meslek liselerini geri plana atmıştır.Bu nedenle şu anda açılan fizik tedavi bölümleri genellikle fakülte olarak açılmaktadır.Çoğu yüksekokulda ebelik,hemşirelik,diyetisyenlik gibi en az 3 bölüm ile fakülteye dönmektedir ki türkiye'deki en eski ve en iyi fizik tedavi ve rehabilitasyon okulları yüksekokuldur.(İstanbul üniversitesi,dokuz eylül üniversitesi,haliç üniversitesi,pamukkale üniversitesi vb...)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar ben sdü ftr son sınıf öğrencisiyim yani intörn fizyoterapistim. size tavsiyem bölümümüzün iyi ve yönlerini iyice incelerin ve ona göre tercih yapın. şuanda ftr çok revaş da bir bölüm ve puanlarda çok arttı. bizim üni fakülte düzeyinde bazı yerlerde hala yüksek okul bunun bir ekstrası meslek alanında yok sadece kaliteyi artırıyor ama her mezun yüksek okuldan da fakülteden de fzt olarak mezun oluyor. maaş konusuna gelince özel eğitim merkezlerinde çalışmak şu anda en çok getirisi olan yerler özel hastaneler dal merkezleri devlet hast vs 2. planda kalıyor. ama serebral palsili çocuklarla çalışmak zordur fazla istenmez ama mezunların bir çoğu oralarda çalışır. unutmayın ki önemli olan kesenizin dolması değil hayatınızın güzel ve mutlu geçmesi o yüzden mesleği sevmeden yapmanız çok zor.bölümümüzün en büyük sorunu meslek yasasını olmayışı bu nedenle etrafta fzt yim diye gezen çok birey var ama yakında çıkacak taslakları hazırlandı.iyi yönleri ise her gencin isteyeceği şey iş bulma konusunda problem yaşamama saygınlık ve gelecek vadeden bir bölüm. okumakta bir o kadar zor Msn Grin sorunuz olursa buradan bana ulaşabilirsiniz yardımcı olurum..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Nisan 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
11 senelik terapistim devlette fizyoterapistler 1800-2200 arası maaaş lır. özelde 3.000-4000 arası maaş alır 4000 çok ii bir maaştır. çevrede fzt yoksa verilir. ben daha fazla alanla karşılaşmadım. ki 1000 fzt tanırım. ama ek gelirleri ayrıca mesai dışında olabilir. iki işle çalışıp ve özel çalışp biraz daha fazla kazananlar olabilir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Haziran 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2.5-3 ten başlar 5-6ya kadar çıkar fizyoterapist maaşları kesinlikle tıptan çok daha güzel bir meslek tıpın çilesi çekilmez
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Haziran 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ftr tusu olmasada okuması aşırı zor bölümdür bunu mutlaka göz önünde bulundurun ayrıca parayada bu kadar bakmayın seviceğiniz işi yapın başarılar Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Temmuz 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar fizyoterapistlerin aldigi maaslar su an icin yeni mezun biri icin cok cazip olsa da her yil biraz daha dusmekte.henuz dogru duzgun ogretim elemani olmadan acilan ftr okullari kaliteyi dusurmesinin yanisira 5 sene sonra birden bire mezun patlamasi yaratacagindan maaslar su anki giboi olmayacak.su anda da 2-3 sene oncekinden daha dusuk zaten.koklu ve donanimli bir okulu puaniniz tutuyorsa yazabilirsiniz ama kucuk sehirlerde yeni acilan okullarda okumanizi tavsiye etmem cunku mezun sayisi artacagindan okullarin kalitesi on plana cikacak.ayrica sadece para icin degil meslegi iyice arastirip sevip sevmeyeceginizi goz onunde bulundurarak tercih yapin derim.unutmayin ki aldigimiz maaslarin her kurusunu hakediyoruz cunku okurken de calisirken de hem beden hem beyin olaraka cok yoruluyoruz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar 8 yıllık fizyoterapistim.bizim ftr okudugumuz zamanlarda mesleğin adı bile bilinmiyordu.coğu kişi 2 yıllıkmı diye sorardı.biz mesleği yazarken alacagmız maasa değil yapacagımız işe baktık.sağlık bölümü dedik iş imkanı olur dedik.ikinci senemde tr de rehabilitasyon merkezlerinin sayısı artmaya basladı ve dolayısı ile fzt ihtiyacı özelde arttı.buna pararlel olarak da maaslar yükseldi.iş bile aramadım hiç.hep arandım.bi çok yerde çalıstım doğu dahil.doğuda maaslar doğal olarak kımse tercih etmedıgı ıcın daha yüksek.şu an cok yerde ftr okulu acıldı.hatta dısarıdan bile fzt ler gelmeye basladı düşük fiyatlara.şimdiki ezun olanlara bakıorum.iş görüşmesinde ilk sordukları maas oluyor.doğal olarak buda işverenın canını sıkıyo ve tercih etmıyor.evet şu an yenı mezun olan biri minimum 3000 tl ile baslayabilir.tabi bu özelde.devlette 1800-2200 arası değişir.deneyimli bir fizyoterapist 5000 e kadar maas alabilir.bunun haricinde cevreniz geniştir yorulmam dersenız özel hasta almakla birlikte dahada yüksek rakamlar kazanırsınız.bundan ne 5 sene sora nede 10 sene sora bu maaslar düşmez.türkiyede fzt sayısı şu an max 20000.olması gerekn minimum 45000 fzt.bu sayıya ulaşmak yıllar alır.birde eğer mesleginizi iyi yaparsanız önem gösterirsenız sadece parayı düşünmeyip kendınızı geliştirirsenız zaten siz tercih edilirsiniz.ben su an özel rehabilitasyon merkezındeyım.serebral palsy li cocuklarla calısıyorum.4.250 alıyorum.ben buraya baslarken benımle beraber 3000 i kabul eden fzt de vardı.ama işveren bilgime samimiyetıme ve iş üzerindekı hakımıyetıme güvenerek benı tercih etti.ve halada çalısıyorum gitmek istesemde göndermezler.yanikısaca işinizi iyi yapın.gerisinden korkmayın.serebral palsy li cocuklarla calısmak zordur.sabır ister.cocukları seveceksınız.onlar engelli bireyler.sadece fiziksel değil zihinsel engelleri olan bireyler.yeri gelir salyaları akar yeri gelirüzerinize kusarlar yeri gelir 45 dk ağlarlar.bazıları sizi anlamaz dünyadan kopuktur.bişeyi basarmanız bazen yıllar alabilir.devlet hastaneleri daha rahattır ama maas yarı yarıyadır.özel dal merkezleri yogundur cok hasta alırsınız.ama özel hasta sansınız artar buda gelirinizi arttırır.sakın korkmayın bu meslek avrupa ülkelerınde gözde bir meslektir.tr de de yeni yeni duyulmaya ve önemı artmaya baslamıstır.kımse fzt olupta işsiz kalmaz.yeterkı işi sevin kendinizi geliştirin hakkınızı alın ama aklınızda tek olan para olmasın.insanla ugrasacaksınız bunu bilin öle tercih edin.sabırlıysanız bu meslegi tercih edin.insanlara yardım etmeyı seviyorsanız tercih edin.fizyoterapistler doktor değildirler.doktor teşhisi koyar.fizyoterapist teşhise göre tedavi programı çizer ve uygular.fizyoterapistin işini fizyoterapistten baska kımse yapamaz.ne bir hemşire nede beden eğitimi öğretmeni.2 yılllık olanlar fzt teknikerliğidir.bir nevi fizyoterapist yardımcısdır.imza yetkisi olmaz ve fizyoterapist kadar kazanamaz.maas konusu dediğim gibi kişiye ve deneyime göre değişir.net bir maas belli değildir.FİZYOTERAPİSTLİK ÖZGÜRLÜKTÜR.....herkese işinde yada okulunda basarılar dilerim.