Arama

Atatürk'ün sporla ilgili sözleri var mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Mart 2016 Gösterim: 8.134 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Kasım 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk'ün sporla ilgili sözleri var mı?
EN İYİ CEVABI Safi verdi
Atatürk'ün Spor İle İlgili Sözleri 1
Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor çizmezler. Esas olan bütün yaştaki Türkler için Beden Eğitimi sağlamaktır.
Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk'ün Spor İle İlgili Sözleri
2
Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlâklısını severim.

Son düzenleyen Safi; 8 Mart 2016 04:02
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
8 Mart 2016       Mesaj #2
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Atatürk'ün Spor İle İlgili Sözleri 1
Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor çizmezler. Esas olan bütün yaştaki Türkler için Beden Eğitimi sağlamaktır.
Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk'ün Spor İle İlgili Sözleri
2
Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlâklısını severim.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
SİLENTİUM EST AURUM