Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Mart 2018  Gösterim: 84.959  Cevap: 5

Sınıf öğretmeni olmak için hangi okulları okumalıyız?

Misafir
30 Kasım 2009 14:44       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni olmak için hangi okulları okumalıyız?
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Sınıf öğretmeni olmak için, liseyi bitirdikten sonra sonra Üniversite giriş sınavlarından (Eşit ağırlık) o yıl için gereken puan alınıp (bu yıl 310-360 arası), üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin sınıf Öğretmenliği bölümünde 4 yıl eğitim görmek gerekir.Daha donra da KPSS'ye girip gerekli puanı alırsanız atamanız yapılır.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 3 Mart 2018 19:24

Daisy-BT tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Misafir
19 Nisan 2010 20:46       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sınıf öğretmeni ola bilmek için nerelere girmek ve neler yapmak gerekir

Öncelikle değişen öğretim sistemlerini takip etmek gerekir.
Daha önceleri öğretmen Liselerinden mezun olan kişiler direk olarak öğretmenliğe başlarmış. Ama şimdi fakülte bitirmek gerekmektedir.
İlköğrenim görüldükten sonra orta öğrenimde Alan tercihleri öğretmenlik dallarının tercihleri için çok önemlidir.

Liselerde başarı ile tamamlanan öğretim süreci sonunda ÖSS sınavından alınan notlarla üniversitedeki dallara ayrılmış öğretmenlik fakülteri tercih edilmektedir. Tercihleri doğrultusunda yerleştirilen adaylar ünivesite bittikten sonra KPSS yeterlik sınavına göre Atamaları yapılmaktadır yada özel sektörde (dershane vs. ) çalışmaktadır.

GEREKEN NİTELİKLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalını tercih eden adayların çocukları sevmesi, sabırlı ve hoşgörülü olması,iletişim becerilerine sahip olması ve uygun öğrenme ortamları sağlayabilecek bir rehber özelliği taşıması gereklidir.

MEZUNLARIN KAZANDIKLARI UNVAN VE YAPTIKLARI İŞLER: Sınıf öğretmenliği anabilim dalından mezun olanlar sınıf öğretmeni unvanı alır ve okullarda sınıf öğretmeni olarak görev yaparlar.

ÇALIŞMA ALANLARI: İlköğretim okulları 1.kademede eğitim öğretim faaliyetleri yürütürler.
Son düzenleyen Safi; 3 Mart 2018 19:27
Misafir
20 Mart 2011 18:41       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben ana sınıfı öğretmeni olmak istiyorum ve hangi okullar okuyacağım bilmiyorum ve çoçuklarla aram çok iyi olduğu için istiyorum bir yandan ve ben kendi istediğim için olmak istedim ailem tarafından asla bir zorlama olmadı ve her aile gibi benim ailem de doktor olmamı istedi ama ben istemedim insan istediği bir meslekte rahat eder ve mesleğini sever o yüzden ben istemediğim bir meslek sahibi olsaydm şimdi mutsuz olurdum o yüzden insan kendi mutlu olması için kendi istediiği bir meslek sahibi olacak yoksa insan hayatta mutsuz olur ve bnun geri dönüşü asla olaz ve bunun için herkes kendi istediği bir meslek sahibi olsun derimm.
Misafir
27 Temmuz 2012 10:46       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben büyüyünce sınıf çğretmeni olmak istiyrum bu mesleği seveseve yaparak öğrancilerimi hep öpüp koklamak istiyrm onlara kendi halimde ders anlatmak istiyurm bu mesleği ben 8 yaşımdan beri hayal ediyorum allah herkese nasip etsin öğretmen veya başka meslekler için... BİZLER ARTIK O MASALARA GERİ DÖNEMEYİZ OLSAK AOLURUZ OLMASAK OLMAYIZ SEVGİLİ ARKADAŞLAR
dünyalar güzeli
28 Nisan 2013 17:56       Mesaj #6
dünyalar güzeli - avatarı
Ziyaretçi
Öğretmen olmak için eskisi gibi anadolu öğretmen liselerinde okumanıza gerek kalmadı. Eskiden yaklaşık 24 puan civarında ek puan vermesiyle birlikte çoğu kişinin normal liseden mezun olmasıyla birlikte ulaşamayacağı bir noktaya varan öğretmenlik için artık ek puan o kadar yüksek olmadığından hangi lisede okuduğunuz önemli değil. Üniversitede hangi branştan öğretmenlik yapmak istiyorsanız onun bölümünü kazanmanız gerekiyor. Eğitim fakültesi mezunu olmanız lazım. Tabi ki sadece eğitim fakülteliler de öğretmen olmuyorlar! Açıkta kalan birçok fen edebiyat fakültesi mezunu da hiçbir eğitim dersi almadan sadece 6 aylık formasyonla eğitim fakültelerinin önüne geçebiliyorlar!
Hızlı Cevap
Mesaj:
paneli aç