Arama

Türkiye'de neden Atatürk'ü sevmeyen insanlar var, neden sevmiyorlar? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Aralık 2016 Gösterim: 42.212 Cevap: 25
muhammed selim - avatarı
muhammed selim
Ziyaretçi
7 Nisan 2012       Mesaj #11
muhammed selim - avatarı
Ziyaretçi
sevgili arkadaşlarım bütün yorumlarınızı okudum.öncelikle hepinize saygı duyuyorum. atatürk heykelleri önünde durmak putlaştırmak falan örümcek kafalı arkadaşlar bunlar atatürkten sonra olmuştur.tecavüz benzetmesini yapan arkadaşım iran islam cumhuriyetidir ancak taşlayarak öldürülen kadınlar var eli kolu kesilen insanlar, hz peygamberimiz kimi taşlamıştır din devlt işine karıştıkça kişiselleşmiştir biraz islam tarihi okusunlar. tabiki atatürk tek başına kurtarmamıştır ülkeyi ama o orduyu bir araya getiren atatürktür öyle ki o ordu atatürk olmadan da varsa niye savaşmamıştır savaşamamıştır silahı nerde... müslümanım diyen arkadaşım İnnâ enzelnâhu kur’ânen arabiyyen le allekum ta’kılûn(ta’kılûne diye bir ayet var. kuranın indiriliş sebebi onu anlamaktır.arapça okuyup mal mal tekrar etmek için arapça inmedi o. hz peygamberimiz arap onun kavmine indi yani kendi dillerine anlamaları için ama işte insan beyni herkese tam vermiyo rabbim. hz peygamberimiz zamanındaki tarikatlara bakın, var mı. laiklik bu açıdan önemlidir.herkes dinini istediği gibi yaşasın özgürdür.ama bu özgürlüğü kime borçlu olduğunuzu unutmayın lütfen. yahudi kıyafeti giydirmiş flan filan, senin müslüman diye pür dikkat durdukların da arap kıyafeti giyiyor kardeşim. elhamdürüllah müslümanım ve şartlarını yerine getiriyorum ama kimse hakkında kötü söz etme der hz peygamber ölmüş bir insan için hele... müslüman demiycem dinci diycem bazı arkadaşlar var anladılar sanırım iran'a gitsinler 1 hafta. ben gittim yerinde gördüm uygulamaların islamla ilgisi varmı. içki konusu herkes içebilir içtiği kadar günahını çeker.bu dünyada insanlar kendilerini allah yerine koyup ceza vermeye kalkamasın bu açıdan düşünün. herkese sevgi ve saygılar
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mayıs 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Birde burdan bak bakalım olaya !.
Bir Türk Atatürk’ü neden sevmez?
Sponsorlu Bağlantılar
1. Sevmek zorunda olmadığından sevmez,
2. Türklüğü cumhuriyete, medeniyeti Atatürk’e eşitleyenler yüzünden sevmez,
3. Başbakan hatta Cumhurbaşkanına küfür edilirken O’nun korunması için kanun olduğundan sevmez,
4. İnönü eleştirilince “Bak bunlar aslında Atatürk’ü eleştiremediğinde İnönü’ye çakıyorlar” diyen içten pazarlıklılar yüzünden sevmez,
5. Her tarafta resim ve heykelleriyle puta çevrildiğini gördüğünden din ve vicdan özgürlüğüne dayanarak (gına gelmesinin de etkisiyle) sevmez,
6. Putçular tarafından ablası, kardeşi, kızı veya annesi okumak, memur olmak ve para kazanıp kendisine bakmak isterken başını zorla açması istenmiştir. Eğitiminden mahrum olmuştur ya da başını zorla açmıştır. Onun yıkılmış halini, kan ağlayan gözlerini görmüştür de ondan sevmez,
7. “Atatürk olmayaydı baban kimdi bilemezdin ********” diyerek halkı aşağılayan zaferi sadece komutana eşitleyen küfürbazlar yüzünden sevmez,
8. Evinde Ülker marka bisküvi yediği için şeriatçı odaklara hizmet etmekle suçlanıp görevine son verildiğinden sevmez,
9. Putlara bayılanlar tarafından Türkçe bilmediğinden hapse atılmıştır, b.k yedirilmiştir, işkenceye uğramıştır da ondan sevmez,
10. Bir yakını beyaz renk Toros marka arabaya bindirilmiş bir daha da haber alınamamıştır da ondan sevmez,
11. Yolda geçerken hiç tanımadığı başörtülülere acı ve tiksintiyle karışık bakan kokoşlar yüzünden sevmez,

Velhasıl kelam herkes sevmez.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
'Neden sevilmiyor ? ' yada ' Neden sevmiyorlar ? ' sorusu... Kısacası şöyle anlatayım...Tarih gelişirken ve geçerken zaman içinde yada mesela 1600 larda 1700 lerde 1850'li yıllarda bu şu oldu deriz değil mi ? İste Osmanlı Devleti varolduğu çağın dışında kaldığı andan itibaren bağnazlaştığı andan itibaren vede teokratik bir yönetim olduğundan dolayı ; padişahlar sürekli hep işte biz müslümanız bizim dinimiz islam diye bahaneler ortaya atarak milleti yobazlaştırdılar Osmanlı devleti çökerken ise millet tam cahil , tam fakir bi durumdaydı.Koyundan da farksızlardı ! Ne söylense inanıyorlardı ... Ve bu devam etti Atatürkün döneminde is
e millet çağdaşlaşmaya ve inkilaplara kötü gözle baktığı için Atatürk'e düşman oldu . Laiklik , çağdaşlaşma İslam dinine uymaz düşüncesi vardı insanlarda ve suan Tayyip'inde koyun gibi yönettiği insanların maalesef okuyup Atatürk'ü doğru öğrenmedikten sonra daha çok böyle gerizekalılar olacaktır ! Benim düsüncem bu tesekkür ederim .. .'.'.'A T A M İ Z İ N D E Y İ Z .. .'.'.'
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk:
1.şapka kanunuyla insanları astırdı konya:5000 şark vilayetleri:19 biri kadın rize:kruvazör bombaladı
2.laiklik maide 44 ayet:allahın indirmediği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir...
3.diyanet kurulması dinii kontrol altrın aldı
4.1932 ylı tarih kitabında hz.muhammede yalancı demesi...
5.evrime inanması...
6.ezanı türkçe yapması
7.hilafeti kaldırıp müslümanları satmaı(hilafet kalkınca hindistanda müslüman kıyımları başladı kurban bayramında inek kesiyorlar diye hinduların müslman köylerini basmları vs...)
8.kurtuluş savaşında hindistandan gelen 1,5milyon yardımın 35000 i harcandıktan sonra 1,2 milyonu le iş bankasını kurması Hem bu paralar hilafeti kurtarın diye göndermişti hatta pakistanlı bir kadın çocuğunu sattı satın alan kişi hemen geri iade etti (duygusal)
9.heryerde putlarıvar...
...
...
daha çok varda benim şimdi işim var kalkmam lazım ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Esir iken mümkün mü ibadet
Yatıp kalkıp Atatürk’e dua et
Senin gibi dürzülerin yüzünden
Dininden de soğuyacak bu millet

İşgaldeki hali sakın unutma
Atatürk’e dil uzatman gereksiz
Sen anandan yine doğardın amma
Baban kim olurdu bilemezdin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2013       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Bessonnitsa adlı kullanıcıdan alıntı

Müsadeniz ile fikrimi belirteyim;

Ataürk vatanı kurtardı, o olmasa biz böyle rahat olmazdık, onun sayesinde kendi dilimizi konuşuyoz vesairesi.... Yanında bir sürü şahıslar vardı. Sizce o dönemde bütün her şeyi tek başına Atatürk düşünebilmiş olabilir mi? Unutmayalım bir kişi her şeyi bilemez! Bu açıdan bakarsak Atatürk'e verilen değer ve sevgi, saygının aynısını yanındakilere ve daha fazlasını "vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor" olanlara göstermeliyiz. Bugün, bir sürü milli bayramlarımız oluyor. Hepsinde Atatürk portresi ön planda, nedense? Atatürk'ün yaptığı iyi şeyler karşısında kötü şeyler ve hatta haksızlıklarda vardır. Kabullenmeliyiz! Onun yaptığı inkilaplardan bazıları Türk örf ve adetlerine aykırıydı. Buda başka bir doğru! Onun ortaya koymuş olduğu çağdaşlık seviyesinin üzerine çıkmak ilkesi şimdilerde kendini yanlış yönleri ile ortaya koymaya başlamıştır. Oysa biz Osmanlı Torunlarıyız. Çağa ayak uydurmak yerine çağ kapatıp çağ açarız. En önemlisi çağdaşlığın sınırlarını bilmeliyiz. Yada nasıl çağdaş olunduğunun! Kısaca bu.

Not: Herhangi bir Atatürk düşmanlığı beslediğimi düşünmeyiniz. Neden sevilmiyor dediniz düşüncelerimi belirttim. Saygılarımla...

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

atatürk'ü neden sevmiyoruz ?

- 3 mart 1924 yılında, ümmet'i bir olarak tutan hilafet'i kaldırdığı için sevmiyoruz..
(nato veya avrupa birliği avrupalılar için her ney ise, hilafet de müslümanlar için onun gibidir)

- ekmeğini yediği, kendisini adam eden osmanlıyı sırtından hançerleyip kaldırdığı ve osmanlı sultanlarına iftira edip sürgün ettiği için sevmiyoruz..

-1932 yılında, zorla ve halk'a rağmen ezan'ı yasakladığı için sevmiyoruz...

-1930 yılın da, genel ev kanunu çıkartıp kadınları erkeklerin seks kölesi haline getirmesini sağladığı için sevmiyoruz

-fatih sultan mehmet'in manevi hatırası olan ayasofya'yi cami olmaktan çıkartıp, müze haline getirdiği için sevmiyoruz..

yüzlerce yıl boyunca savaştığımız avrupalıların, hayat tarzını ve kanunlarını bu topraklara getirdiği için sevmiyoruz..

-kendi el yazısı ile yazdığı medeni bilgiler isimli kitabın da, (haşa) peygamberimize çok ağır hakaretler ettiği için sevmiyoruz..

-harf inkılap'ı yaparak, 3 nesil'i, yazılmış olan islam'i ve tarih'i eserleri okumasını engellediği için sevmiyoruz..
(dünya'da türkiye'den başka bir ülke varmıdır ki, gençler kütüphane'ye girecek ve kütüphane de bulunan kitapları okuyamadan dışarı çıkacak !?)

-kendi halkı olan rize ve dersim'i bombalattığı için sevmiyoruz...

-yaptığı inkılaplar ile 3 nesil'in ahiret hayatını risk'e soktuğu ve bir çoğunun cehennem'e gitmesine vesile olduğu için sevmiyoruz...

daha onlarca sebebi var !

ama en önemlisi,

maide suresi 44. ayetinden dolayı atatürk'ü sevmiyoruz..

(kim allah'ın indirdiği ile hükmetmezse, o kafirin ta kendisidir)
maide 44”
Bu maddelerin hepsini araştırabilirsiniz BEN DİNDÜŞMANI OLAN atatürkü SEVMİYORUM .

Buda atatürkün Son meclis konuşması Ben müslümanım diiyorsanız Bu adamı kesinlikle sevemezsiniz ama yok müslüman değilim diiyorsanız hayat sizin buyrun Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2013       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kur-an'ı kerimi toplattıran o , ezanın aslını bozarak türkçeye çevirttiren o , Allah demeyi yasaklatıp
tanrı kelimesini kullanmayana hapis cezası veren o , iskilipli Atıf efendiyi şapka kanunu yüzünden
astıran o , istiklal mahkemelerini kurup... 30.000 müslüman din alimini astıran da o (gerekçe : şapka
takmayarak devrimlere karşı gelinmesi....ayrıca yazdığı kitaptan dolayı asılan iskilipli atıf efendi
kitabını şapka devriminden 1.5 sene önce yazmış olmasına rağmen....) arapça-farsça-osmanlıca ve
kürtçeyi yasaklayıp bu halka zulmeden o , peygambere ahlaksız arap diyen o , liseler için yazdığı
medeni bilgiler kitabında kuranı kerimi ''''''' muhammedin dini görüşlerinden oluşan kitaptır''''''
şeklinde hazırlayarak topluma fitne sokan o , mason nizam duruşuyla 34 ten fazla fotoğrafta
gerinerek poz veren o , milli mücadeleye padişah tarafından ikna edilmesine rağmen , gücü eline
aldıktan sonra padişaha hain diye iftirada bulunan o , birinci meclis lozanın zulmünü kabul etmiyor
diye meclisi kapattıran bunun için de ali şükrüyü öldürtüren o , ikinci meclisi adanadan ahmet-
mersinden mehmet ...... diyerek kendi yalakalarıyla dolduran o, istiklal mahkemelerine
milletvekillerini bile sorgusuz asabilecek yetkiyi veren yine o (bunu , kendi çıkardığı kanunları
ölüm korkusuyla hemen kabul etmeleri için yeni milletvekillerine yapan o) hocaları toptan astırmalı
diyen o, kur-an'a arapoğlunun yaveleri (uydurmaları) diyen o , herşeyi yapanın tabiat , tabiatın da
herşey olduğunu öne sürerek ateistliğini tescilleyen o, diyanet işlerini kurarak dinin , halka devletin
istediği gibi anlatılmasını sağlayan ve böylece halkı uyutan o (laikliğe göre din devlete karışamaz
ama devlet dine karışır), devlet 1923' te kurulmasına rağmen 1927 de laiklik belasını başımıza saran
o , tarih kurumunu kurarak ecdadımızın tarihini karalayan o , nutuk kitabında açık açık '''''' osmanlı
hükümetine, osmanlı padişahına ve müslümanların halifesine başkaldırmak gerekiyordu'''''''' yazan
da o , ingiliz bir gazetecinin sorusuna '''''''-'benim dinim yok, bazen bütün dinlerin denizin dibini
boylamasını istiyorum -'''''''' diyen o , bir milleti yıkmak istiyorsanız dilini bozun diyerek türk dil
kurumunu açıp dilimizi tahrif eden o ( istiklal marşını bir okuyun derim , kendi milli marşınızı dahi
anlayabiliyor musunuz.) takvimimizi hicri takvimden gregoryan takvimine değiştiren o, ölçü ve
tartılarımızı hristiyanlarınkine uyduran o , hilafeti kaldıran o , demokrasi denilen illeti başımıza bela
eden o , cuma günü olan hafta tatilimizi avrupaya uyduran o , konya dahil birçok şehri top ateşine
tutturan o , 300 den fazla kürt köyünü bombalayarak haritadan sildiren o , kurana ''''''gökten
indirildiği sanılan kitap '''''' diyen o , biz ilhamlarımızı gökten ve gaibten değil doğrudan doğruya
hayattan almış bulunuyoruz diyen o , hristiyanların bayramı christması yılbaşı kabul eden ve bizim
mübarek yılbaşımızı kaldıran o , Fatih Sultan Mehmed'e en kötü iftirayı atan kişiyi milletvekili
yapan o , kadınlar açılacak deyip çarşafı yasaklatan o , ingilizlerle işbirliği yapıp vatanı satan o ,
sabataist olduğu halde ne mutlu türküm diyen o , islam düşmanı olduğu halde balıkesirde vaaz
vererek kimliğini gizleyen o , hindistanlı müslüman kardeşlerimizin savaşta kullanmamız için
yolladıkları 400.000 altını kendi hesabına geçiren ve daha sonra bu paranın çeyreğiyle iş bankasını
kuran da o (işbankasını da chpye bırakmıştır.) Ayasofya'yı cami statüsünden çıkararak Fatih Sultan
Mehmed Han'ın ve tüm lanet edicilerin lanetini üzerine alan da o...

Dünyadan haberiniz yok , ne yazık. Bu saydıklarımdan sadece biri bile kişinin hain olmasına yeter. Sanırım sorunuzu tek yanıtlayan benim , gerisinin verdiği cevaplar sorudan farklı değil..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2013       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği ile Talim Terbiye Kurulu (TTK) Başkanlığı Yönetmeliğinde değişikliğe gidiyor...
Yeni düzenlemede, ders kitaplarının taşıması gereken nitelikler değiştiriliyor...
Artık ders kitapları hazırlanırken, "Atatürk ilke ve inkılaplarına; laik, sosyal, hukuk devletine uygun olma" kriteri aranmayacak!..
Buyurun buradan yakın!..
Nedir ulan bu içinizdeki erik kurusu?..
Bakın ben ve benim gibi milyonlarca insan tüm tahsil hayatı boyunca "Atatürk ilke ve inkılaplarını takip edeceğiz" diye binlerce kez and içti...
Ben andımdan dönmem...
Çünkü benim yurdumda andından dönene namert denir...
Aslını inkar edene de haramzade...
Siz birkaç varyasyonla Atatürk'ün izini sileceğinizi düşünüyorsanız, avucunuzu yalarsınız...
Atatürk öldüğünde biz dünyada yoktuk...
Ama yüreğimizin en derin yerinde O'nun anısı, beynimizde de fikirleri yatıyor...
Nasıl söküp atacaksınız?..
Aklınıza şaşarım!..
Son söz;
Benim Ulu Önderimle uğraşanlara olacak...
Başınıza Atatürk kadar taş düşsün!..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ağustos 2013       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu ülküde hic bir zaman dusunce özgurlugu olmamis binlerce insan düşüncelerin den dolayi asilmiş ben ataturk ü sevmeyenler denim mesela Arapça, Kürtçe, Osmanlıca, Farsça gibi birçok dil yasaklanmıştır. Kuranı kerimler o dönemde toprağa gömülerek saklanıyordu. Gizli gizli çıkarılıp okunduktan sonra tekrar gömülüyordu.
Mesela şapka kanununa muhalefet ettiği gerekçesiyle birçok imam asılmıştır. Daha 30 yıl öncesine kadar bir devlet dairesine gittiğinizde eğer şapka takmamış iseniz memur sizin işlerinizi yapmıyor "şapkanı tak gel sonra yaparım." diyordu.
Mesela Kürt Sorununun fitilini yakan kişinin Atatürk olduğunu görüyoruz.

Atatürk'e soruyorlar "doğuya yol mu yapalım okul mu?" O'da diyorki, "yol yapın ordu girebilsin."

Aslında ta o zaman bu sorunu çözmüş olsaydı bugün Türkiye daha farklı bir konumda olabilirdi ama sorunu çözmek yerine sorun yarattı ve on binlerce beklide yüz binlerce kürt öldürüldü. Ta ki bu süreç Atatürk 1938 yılında ölene kadar devam etti. 1938 yılından sonra hiçbir toplu katliamın yapılmadığını görüyoruz. Demek ki Atatürk'ün en büyük hatası, bize Kürt sorununu üreterek miras bırakmasıydı
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2014       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atarurk hakkinda bircok seyi yanlis biliyorsunuz. Cunku kitap okumuyorsunuz! Kur'an da dendigi gibi; OKU! Ataturk bu ulkeyi kurarken; millet olarak Turk, din olarak islam uzerinden kurmustur. Kendisi bizzat elmali hamdi'ye emir verip kur'an'i Turkceye cevirtip herkesin anlamasini saglamistir. Ataturk kadinlara secme secilme ve esitlik haklarini getirmistir! Bazilari yazmis genelevleri yasalastirmis diye; suan bile tecavuz orani bu kadar fazlayken bir de genelevlerin olmadigini dusunun! Osmanli serv i kabul ederek ulkeyi bin parcaya bolunmesine sebep olurken, Ataturk cikti yeniden bir devlet kurdu. Neden sevmiyorsunuz anlayamiyorum? Ezanlari kaldirdi diyorsunuz ezani Ataturk kaldirtmadi! Okumuyorsunuz hic okumuyorsunuz.. Size anlatilan masallara inanmak yerine okuyun! Bizim suanki sorunlarimizdan biri de oteki tarafi cok dusunuyo olmamiz, ilim irfan'a onem vermememiz. Tabii ki ibadetinizi yapin ama ilim irfana da onem verin! "Atarurk olmasaydi" konusuna gelicek olursak; bu bir varsayim. Peki olmasaydi onun gibi halki ayaklandirabilecek birisi daha cikar miydi? Suan hangi ulkenin somurgesi olurduk? Musluman olabilir miydik? Bu sorulari sorun kendinize. Ya en basiti o donemki insanlarin durumlarina bakin Ataturk'e ne kadar da minnettarlarmis... Arapcayi kaldirip turkceyi getirdi demissiniz. Iyi de guzel kardeslerim; dilimiz arapcayken okuma oraninin ne kadar dusuk oldugunu biliyor muydunuz? Arapca mi daha kolay anlasilir Turkce mi ? Ataturk'un yaptigi idamlar demissiniz; din elden gidiyor diye halki ayaklandirip askeri oldurenleri idam ettirdigini de biliyor musunuz peki? Ataturk osmanliyi arkasindan bicakladi gibi sacma bisey de yazmissiniz.. Hangi osmanli? Osmanli mi kalmisti o zaman? Osmanli lale devriyle birlikte ne yazik ki cokmustur, bunu unutmayin. Bir cogunuzun Ataturk'u sevmeme nedeni, Ataturk'un din dusmani oldugu dusuncesini benimsemis olmasindan kaynaklaniyor. Peki Ataturk din dusmaniydi, niye onun kurdugu ulkede hala muslumaniz? Sukurler olsun ki muslumaniz... O zamanki Turku, kurdu, cerkezi bir araya getirebilmis birini, suan basimizda olup da ulkenin bolunmesine goz yuman, teroriste sayin ocalan diyen, milletinden tonlarca vergi alan, yolsuzluk yapan, millet 5 kurusa mahkumken ogluna gemicik alan, heryeri ozellestirip kendi cevresini zengin eden, askerini hice sayip kelle diyen, ciftcisine anani da al git diyen, bir tane fabrika dikip de issizligi azaltamayan ve Turklugu de benimsemeyen birinden daha cok sevmeniz gerek bence.

Ataturk'u musluman olmadigini dusunup sevmiyorsaniz, suan ki musluman gozukup de su hirsizlari niye sevdiginizi kendinize sorgulayin bence!

Keske suan yine Ataturk gibi gelse.. durumumuz gittikce daha kotuye gidiyor. 1938'den bu yana ne kadar gelistirebildik kendimizi soyleyin bana..