Arama

Psişik güçler nasıl geliştirilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Haziran 2018 Gösterim: 52.286 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Psişik güçler nasıl geliştirilir?
EN İYİ CEVABI _AERYU_ verdi

Psişik Güçlerin Geliştirilmesi Hakkında 9 Ders

Ders 1: İçsel Psişik Kişiliğinizi Ortaya Çıkarın


10 sene kadar önce bir kısım deneyimler yaşadım ve bu deneyimler şans eseri benim ruhani yeteneklerimi arttırdı. Genellikle rahatlama, nefes ve imajinasyon egzersizleri yapıyordum ve bu egzersizleri yapmaya başladıktan üç ay kadar sonra kendiliğinden kehanetler görmeye ve sonrasında da psikokinezi yapmaya başladım.
Sponsorlu Bağlantılar

Bu da benim sağlam bir altyapının önemini anlamamı sağladı. Genellikle yeni başlayanlar kapasitelerinin ötesindeki şeyleri yapmak isterler. Hiçbir egzersiz yapmaksızın direkt telekinezi ya da bir şeyleri hareket ettirmek isterler ve çok kısa süre içerisinde sonuçsuzluktan ötürü hayal kırıklığına uğrarlar.

Sonrasında daha karışık çalışmalara geçmeden önce sağlam bir temel atılmalı. Sağlam bir temeliniz varsa, birçok psişik yeteneğe çaba göstermeden, kendiliğinden ulaşabilirsiniz.

Derin gevşemeyi öğrenmeli ve her gün pratik yapmalısınız. Bu sizin derin gevşeme halinizde beyninizin ürettiği alfa dalgaları ile amacınızı başarmanıza yardım edecektir. Alfa durumundayken beyin dalgalarımızın maksimum düzeyi saniyede 7-12 HZ’e çıkar. Alfa durumundayken psişik deneyimler yaşamak mümkündür. Alfa durumundan daha da derinlerde, theta durumunda 6-7 HZ’de iken birçok psişik deneyim gerçekleşir. Çoğunlukla alfa ya da theta durumunda olmayız, bizler konsantrasyon sağladığımızda ya da odaklandığımızda 12-15 HZ’deki beta durumunda oluruz.

Böylece derin gevşeme halinin neden olmazsa olmazlar arasında olduğunu anlamış bulunuyorsunuz! Alfa durumuna geçmeyi bir defa öğrendiğinizde, beta durumunda zihniniz uyanıkken dahi bu duruma tekrar geçiş yapmak daha kolay olacak. Kendinizi o duruma sokabilmeniz için yapmanız gereken sadece o durumu hatırlamanız olacak.

Hazırlık
Gündüz saatleri gevşeme pratikleri için en uygun zamandır. Akşam saatlerinde de bunu yapabilirsiniz ancak eğer işten ya da okuldan ya da bir başka sosyal aktiviteden dönmüşseniz, auranızı istenmeyen enerjilerden temizlemek için bir duş almanız iyi olacaktır.
Ayrıca vücudunuzdaki bütün gerilimi atmak için gerinme egzersizleri de çok yararlı olacaktır. Gergin bir durumdayken derin gevşeme haline geçmeye çalışırsanız büyük ihtimalle beta durumunda kalacak ve kendinizi sinirli hissedeceksiniz.
Yapılabilecek bir başka yararlı şey de günlük beş dakika enerji rutinidir. Enerjinizin düzene girmesi sizin psişik düzeyinizde daha kolay yer almasını sağlayacaktır.

William Hewit’in Gevşeme Egzersizleri


• Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde sessizce oturun. Eğer bir gürültü var ise, bu gürültünün sizi daha fazla rahatlatacağı konusunda kendinizi telkin edin.
• Gözlerinizi kapatıp güneşin başınızın üzerinde durduğunu imajine edin. Güneşin tam ortasında 3 rakamının bulunduğunu imajine edin.
• Güneşin aşağı, vücudunuza doğru ilerlemesine ve ilerledikçe vücudunuzu ısıtıp rahatlatmasına izin verin.
• Ilıklığı ve gevşemeyi hissedin.
• Güneş ayak parmaklarınıza ulaştığında, güneşin gitmesine izin verin.
• Sonrasında başınızın üzerinde, ortasında 2 rakamı olan bir başka güneş imajine edin.
• 2 numaralı güneşin de 1 numaralı güneş gibi vücudunuzdan aşağı doğru ilerlemesine ve ayak parmaklarınızdan çıkmasına izin verin.
• Ilıklığı ve gevşemeyi hissedin.
• Sonrasında başınızın üzerinde, ortasında 1 rakamı olan bir başka güneş imajine edin.
• Diğer iki güneşin yaptığı gibi 1 numaralı güneşin de vücudunuzdan aşağı doğru ilerlemesine ve ayak parmaklarınızdan çıkmasına izin verin.
• Şimdi bütün gevşemeyi hissedin.
• Kendi kendinize “Gözlerimi kapatıp zihnimde üçten geriye doğru saydığımda gevşemiş psişik duruma ulaşmış olacağım” diyerek telkinde bulunun.
• Gözlerinizi açın
Bu egzersizle gevşeme haline ulaşacaksınız ve sonrasında tekrar bu duruma ulaşmak için gözlerinizi kapatıp üçten geriye doğru saymanız yeterli olacaktır.

Beyin Dalgası Teknolojisi ve Beyni Programlama


Yıllardır kullandığım bir başka değerli şey de stereofonik ritimler CD’leridir. Çok farklı bir şekilde CD’de düzenlenmişler ki bu sayede alfa ya da theta durumuna hızla geçebiliyorsunuz.

Son beş yıldır dinlediğim bir CD’de müziksiz şekilde yağmur ve okyanus dalgası sesleri var. Bu CD benim sadece onu dinleyerek ve yukarıda bahsettiğim gevşeme egzersizlerini yaparak derin theta durumuna geçişime yardımcı oluyor. Bir defa o duruma geçtiğinizde zihninizi örneğin “üç parmağımı birleştirip üç defa theta! Dediğimde bu duruma geçiş yapacağım” diyerek yeniden programlamanız çok kolay. Sonrasında bu hareketi yaparak theta durumuna geçiş yapabileceksiniz.
Bu bizim ilk dersimizdi. Umarım hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki derste duyularımızı nasıl geliştireceğimizi göreceğiz.

Ders 2: İçsel Sezgilerinizi Güçlendirmek


Bana en çok yardımı olan şey algılarımı kuvvetlendirmek olmuştu. Bazı zihinsel yoga egzersizleri yapabilirsiniz ve bu sizin yavaşça içsel gözünüzü açmanıza yardımcı olur. Bunu 90’larda yapıyordum. Her neyse, şimdi bundan daha iyi bir egzersiz var. Buna imaj akışı da denilebilir. Bu egzersiz sizin imgeleme yeteneğinizi güçlendirecek ve uza-görü, geleceği görme ve sezgilerinizi uyandırmayı daha kolay kılacak.
İmaj akışı tekniğinin bilinçaltındaki ve daha yüksek olan zihinde gerçekleştirilen amaçlı bir takip olduğu ifade edilir. Sadece doğru bir imaj akıntısına giriş yaparak, en derinlerdeki anılarınıza ulaşabilir, geçmiş yaşantınızla bağlantı kurabilir ve kendinizle ve astral düzlemle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu öğrenmek için paha biçilemez bir zihinsel alettir.

İMAJ AKIŞI


İmaj akışı, daha önceki dersimizde anlattığım şekilde gevşemeniz halinde çok daha kolaydır. İmaj akışı gerçekleştirmek için bilgisayarınızda Audacity programı gibi kayıt programı, dijital bir kaydedici ve mikrofon kullanacaksınız.
Rahat bir yere oturun ve kayıt cihazınızı açıp gözlerinizi kapatın. Gördüğünüz her şeyi tarif edin. Bunun için telaş etmeyin, detaylıca tarif edin. Nasıl koktuğunu, nasıl göründüğünü, dokunuşu, hissettiklerinizi, vs… Eğer resim netse ancak işitsel algınız zayıfsa, sesleri tarif etmek üzerinde durun. Bütün algı kanallarınızı geliştirin. Eğer hissetmek konusunda zayıfsanız, bunu geliştirmek için üzerinde durun. Her duyunuzu geliştirmek için birçok zihinsel yoga egzersizi yapmaktansa, bu yöntem çok daha iyi.

İmaj akıntılarınızı sansürlememeniz de çok önemlidir. Eğer iki pembe fil görüyorsanız, bunu önlemeye çalışmayın. Belirli bir şey görmeniz de şart değil, kaydediciye her şeyi tarif etmek zorundasınız. 10-15 dakika imaj akışı çalışması yapmanız sizinle üst zihniniz arasında köprü kurulmasını sağlayacaktır. Sonrasında da birçok psişik yeteneğinizi geliştirmeniz kolaylaşacaktır.
Daha hızlı öğrenme için de imaj akışını kullanmak mümkündür. Bu tekniğin yaratıcısı Win Wengers bu tekniği hızlı öğrenme ve yaratıcılık ile birleştirme konusunda dersler vermektedir. Bir sonraki derste sizlere mükemmel hafızayı geliştirmeyi, yaşamınızı geliştirmek için içsel rehberinize ulaşmayı ve daha birçoğunu anlatacağım.

Ders 3: Kolaylıkla İçsel Rehberinize Ulaşmak


Bu derste, üst zihnimize ulaşarak rehberlik etmesi için onunla irtibata geçme egzersizleri yapacağız. Eğer gelecek planlarınızda bir vokal olmak istiyorsanız, bu başlamak için oldukça iyidir. Günlük problemlerinize cevap bulmak için de bu egzersiz oldukça değerlidir.

Bu egzersizi gerçekleştirmek için bilgece sözler içeren bir kitaba ihtiyacınız olacak. 90’larda bu egzersize ilk başladığımda ben İncil’i seçmiştim. Bugün ise Story Waters’ın “Sen Tanrısın” isimli bilgece sözlerle dolu ve herhangi bir doğrusalda gitmeyen bir kitap kullanıyorum. Kitabın herhangi bir yerinden okumaya başlamanızın size kaybettireceği hiçbir şey yok!!! Bu tarz kitaplar egzersiziniz için iyi olacaktır. Öncelikle kendinize “Benim için içinde bilgelik barındıran kitap hangisi?” diye sorun. Sonra bu kitap üzerinde çalışabilirsiniz.

Bir dakika gevşedikten sonra kendinize şu soruyu sorun; “Şu anda bilmem gereken en yararlı şey nedir?” sonrasında kitabı alırken bir cevap alma niyetiyle içerisindeki herhangi bir sayfayı açın. Size rehberlik edildiğine inanın ve gördüğünüz ilk cümle cevabınızı barındırıyor olacak. Bazen kitabı açtığınızda, parmaklarınız birkaç satırın üzerinde durur. Muhtemelen o cümle sizin cevabınızdır. Bu dersi hazırlamadan önce de bu bana oldu. Egzersizi yaptım ve parmaklarım bir cümlenin üzerindeydi. Bu sayede bugün bilmem gereken mesajı almış oldum.

Ayrıca spesifik bir soru sorarak da bu egzersizi yapabilirsiniz. Bahsettiğim “Tanrı Sensin” isimli kitap bu egzersiz için çok uygun. Ama tabii ki de basit bir sözlük ile de çalışabilirsiniz. Sadece bu ikinci durumda bir kelime ile karşılaşacaksınız ve bu kelime sizin cevabınıza giden bir ipucu olacak.

Ders 4 – Sezgilerinizi sarkaç yardımıyla nasıl geliştirebilirsiniz


İçsel bilincinize ulaşmak için sarkaç kullanmak en iyi ve basit yollardandır. Her türlü amacınız için sarkaç kullanabilirsiniz. Hatta ben bu teknikle bir piyango bile kazanmıştım. Bu derste sarkaç kullanmanın temelini göreceğiz. Temeli öğrendikten sonra daha ileri egzersizleri de yapabilirsiniz.
Sarkacı satın alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz. İlk sarkacımı iplik ve civatadan kendim yapmıştım. Kendinize sarkaç yapmak isterseniz 25 santimlik bir ip ya da tel kullanabilir, bunun ucuna hafif ağırlıkta bir obje bağlayabilirsiniz (fındık, cıvata, vida vs.)
Sarkacınızı hareket ettirmeyin. Sarkaç kendiliğinden sallanmaya başlayana kadar hangisinin sizin için olumlu olduğunu sorarak bekleyin. Bu doğrultuda sorunuza cevap bulabileceksiniz. Sonra tekrar sarkacı durdurun ve tekrar sarkacı hareket ettirmeksizin hangisinin sizin için olumsuz olduğunu sorun.

Artık sarkacınıza evet/hayır tarzındaki sorular için kullanabilirsiniz. Bir şey daha var. Eğer sarkacınızı satın alacaksanız, onunla çalışmadan önce onu temizleyin ve onunla çalışmaya başlamadan önce birkaç saat onu cebinizde tutun. Bu sayede enerjiniz sarkacınıza geçecektir.
Bunun yanı sıra duygularınızın da kehanetinizi etkileyeceğini unutmayın. O andaki duygusal halinizin nötr olması sorunuzun doğru yanıtını alabilmeniz için daha iyi olacaktır. Ne kadar az ego olursa, o kadar iyi bir süreç elde edebilirsiniz.

Teknik:


Sarkacınızı durgun şekilde tutun.
Cevaplanmasını istediğiniz soruyu “evet” ya da “hayır” şeklinde cevaplanabileceği şekilde yüksek sesle sorun. Sarkacın cevap doğrultusunda hareket etmesine kadar bekleyin. Zihninizin başka konuya kaymasını engelleyin ve içinizden soruyu yavaşça tekrarlayın. Bu sizin odaklanmış şekilde kalmanızı sağlar.
Bazen sarkaç yuvarlaklar çizmeye başlar. Bu o an için herhangi bir nedenden ötürü sorunuzu cevaplandıramayacağı anlamına gelmektedir.

Ders 5: Çakralarınızı Psişik Güce Aktive Edebilmeniz İçin Gizli Bir Nefes Tekniği


2001 senesinde çakralarımı aktive etmek ve özellikle psişik yetenekler için alın çakramı açmak için eski bir nefes tekniği kullanıyordum. Bu nefes yöntemini binaural beats CD’mi dinlerken günde bir defa yapıyordum.
Bir ay sonunda kendimi çok farklı bir eşzamanlılıkta buldum. Birisini düşünüyor ve hemen bir yer dikkatimi çekiyordu; ki o kişi de orada oluyordu. Duru görü ve zihin etkileme konularında da doğal olarak gelişmiştim. Bu sebeple bu nefes tekniği mutlaka öğrenilmeli diye düşünüyorum. Eğer telepati, duru görü ve zihin etkileme ile ilgileniyorsanız bu tekniği öğrenmeniz şart.

Çakralar İçin Büyük Chi Nefesi
Bu nefes egzersizi çakralarınızı harekete geçirecek, canlandıracak ve aktive edecek.

Deep Mind Ultra II
Bu egzersizde size yardımı dokunması için Xtrememind’daki arkadaşlarımız tarafından geliştirilen “Deep Mind Ultra 2” adındaki binaural beats’i dinleyebilir, bununla rahatlayabilir ve ESP’nizi geliştirebilirsiniz. Parçayı dinlerken lütfen stereo kulaklıklar kullanın.

1- Bacaklarınızı dümdüz uzatarak sırt üstü düz bir zemine yatın, gözlerinizi kapatın.
2- Yavaş ve derin nefes alırken altıya kadar sayın, üçe kadar sayarak havayı içinizde hapsedin, havayı dışarı bırakırken tekrar altıya kadar sayın. Bu nefes tekniğini uygularken, her tekrardan önce kısa aralar verin. Yedi defa tekrarlayın.
3- Tekrar nefes alırken bu defa zihinsel bir egzersiz de yapacaksınız. Bu defa nefesin bacak kemiklerinizden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine bacak kemiklerinizden dışarı verin. Bunun gerçekten olduğunu hissedin.
4- Nefesin kol kemiklerinden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine kol kemiklerinizden dışarı verin. Bunun gerçekleştiğini hissedin. Bu çok önemli.
5- Nefesin kafatasınızdan içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine kafatasından dışarı verin. Bunun gerçek olduğunu hissedin.
6- Nefesin midenizden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine buradan dışarı verin. Hissedin.
7- Başta belirttiğimiz gibi bu nefes işlemini 6-3-6 esasına göre yapacaksınız. Nefesin üreme organlarınızdan içeri girdiğini imajine edin ve sonrasında nefesinizi dışarı verin. Hissedin.
8- Nefesinizin omurganızdan içeri girdiğini hayal edin ve dışarı verin. Hissedin.
9- Nefesinizin bütün gözeneklerinizden içeri, baştan ayağa bütün vücudunuza dolduğunu hissedin. Hissedin.
Bir süre için dinlenin ve bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
10- Yedi defa yavaşça nefesinizi altıya kadar sayarak içinize çekin, üçe kadar sayarak havayı içinizde hapsedin, tekrar yavaşça altıya kadar sayarak nefesinizi bırakın.
 • Her nefes alışta hava ve Chi’nin çakralarınıza işlemesini isteyin.
 • Chi/Prana’nın çakranıza girişini görün ve bunu hareketlendirin.
 • Omurganızın altındaki kırmızı çakra ile başlayın.
 • Göbeğinizin biraz altında bulunan turuncu çakra ile devam edin.
 • Karın boşluğunuzdaki sarı çakra ile devam edin.
 • Kalbinizin etrafındaki yeşil çakra ile devam edin.
 • Boğazınızdaki mavi çakra ile devam edin.
 • Kaşlarınızın arasında bulunan çivit mavisi çakra ile devam edin.
 • Ve son olarak başınızın üzerindeki mor çakra ile bitirin.
Canlandırıcı bir enerjinin vücudunuza girişini ve bütün organlarınızı harekete geçirerek size canlılık vererek vücudunuzdan çıktığını imajine ettiğinizde egzersiz bitmiştir.
Egzersizi bu yönlendirir. Bu nefes egzersizine benzer birçok egzersiz bulunmaktadır. Buna Kundalini uyarıcısı denilir. Yukarıda bahsettiğim egzersizi başardığımda bundan birçok yarar sağlamıştım. Bu theta beyin dalganızı düzenler ki bu da sizin kolayca transa girmenizi sağlayarak derin deneyimlere yol açar.

Ders 6: Hipnoz Tekniği Kullanarak Psişik Yetenekleri Geliştirmek


Bu dersimizin konusu hipnoz tekniği kullanarak daha doğru bir ifade ile akıl programlama yoluyla psişik yeteneklerin geliştirilmesidir.
Buradaki amaç, akıl programlama yöntemiyle aklınıza yeni inançlar oturtarak psişik farkındalığın daha hızlı ve daha güçlü oluşmasını sağlamaktır. Hipnotik transa geçtiğinizde üst benliğinizle temasa geçmek için ya hiç direnç göstermezsiniz, ya da çok az bir direnç gösterirsiniz. Eğer theta transına geçebilirseniz üst benliğinizle temasa geçerek aklınızı psişik farkındalık için programlamanız çok daha kolaydır.
Sezgilerinizi ve psişik farkındalığınızı güçlendirmek için kullanılacak hipnotik senaryo Linda Roan tarafından yazılmıştır.

"Şimdi çok çok eski bir evin bahçesindeki verandaya adım atıyorsunuz. Huzurlu ve barışçıl bir yere giriş yaptığınızın bilincindesiniz… Bırakın duyularınız size yol göstersin… Tatma, koku alma, dokunma ve görme duyularınız… Hepsi sizin muhteşem hayal gücünüzü arttırıyor… Şimdi kendinizi çok büyük ve çok rahat bir sandalyede otururken, rahatça ve kolayca nefes alırken hayal edin… Her nefes alışta daha rahatlamış hissediyorsunuz…

Verandanın meşe kaplı yerlerinde seramik saksılar var… Hepsi de kıpkırmızı sardunya çiçekleriyle dolu… Ve bunun yanında krem renkli hanımelinin kokusu… Derince nefes alıyorsunuz ve rahatladıkça adaçayının ve nanenin birbirine karışmış hafif yeşil kokusu alıyorsunuz.

Önünüzde güzel bir bahçe yayılıyor… Kocaman pembe ve beyaz çiçekleriyle dolu güller… Yabani çiçekleri koruyan akağaçlar ve güçlü bir ev…
Ilık bir yaz günü ve akşam olmak üzere… Güneş ışığı yavaş yavaş solmaya başlıyor. Ağaçların ve bitkilerin renkleri sönmekte olan ışıkla birlikte yumuşuyor. Lavantaların etrafında barış içinde dolaşan arılar dışında her şey sessizlik içinde…Bir de sevdiğiniz bir evcil hayvanın nefes alışının sesini duyuyorsunuz… Bu hayvan gerçek ya da hayal ürünü olabilir… Yanınızda uzanıyor… Elinizi aşağı uzatın ve evcil hayvanınızın üzerine düşen ışığı hissedin. Elinizi onun nefes alış-verişi ile birlikte yukarı-aşağı hareket ettirerek onun rahatlamış bedenini hissedin…

Uzaklarda birkaç kırlangıç meşe ağacının içerisinden yavaşça süzülerek yükseliyorlar… Sadece kanatlarının seslerini duyuyorsunuz. Yanınızda, üzerinde çok güzel dantel bir örtüsü olan bir masa duruyor… Üzerinde pırıl pırıl, taze meyveler… Meyve tabağına uzanıp, en sevdiğiniz meyveden bir parça alın… Onu ısırın ve tadını hissedin…

Etrafınızdaki hava oldukça ılık ve rahatlatıcı. Mavi-gri gökyüzü yavaş yavaş kararıyor… Yaprakların sessiz, yavaş hışırtısını ve güllerin gece ile birlikte kapanışını dinleyin… Birkaçının küçük gölete uzanışını izleyin… Pembe-beyaz, taç yapraklarına suyu çekişini… Uzanıyor… Aşağı, aşağı, aşağı…
Şimdi bu küçük taç yapraklarının size muhteşem yaratıcılığı sunuşunu hayal edin… Verimli bilinçaltınızda, derinliklerde birçok sezgisel fikir ve çözüm süzülüyor… Şimdi size vereceğim öneriler bu verimli bilinçaltınızın derinliklerine batacak… Onların sürekli ve güçlü bir şekilde çalışmasını sağlayarak önerileri her gün biraz daha etkili hale getirecekler… Derin bir şekilde rahatlamaya devam edin… Bilinçaltınızın derinliklerini bilin, hayal dünyanızın ve bağlantılarınızın…

Sizlerin yıllar boyu deneyimlerinizden elde ettiğiniz bütün bilgileri, yetenekleri ve becerileri evren içinde barındırır… İlk doğduğunuz günden beri… Sayısız izlenim edindiniz… Size ve diğerlerine ait sayısız inançlar ve hayaller şekillendirdiniz… Ve şimdi muhteşem bir anlayış ve tecrübe halindesiniz… İçsel bilgelik… Sizinle birlikte olan olgun ruhun güçlü bilgi üssü… Ve sizin bilinçaltınızda ve hayallerinizde bulunan bütün bu bilgiler, bütün bu yetenek, beceri ve armağanlar, evren ile olan bağlantınız ve bütün bu bilgiler potansiyelinizi yükseltmek ve ihtiyacınız olan çözümlere ulaşmanız için kullanılabilir… Rahatça yapabilirsiniz… Her zaman… "

Kendi kaydınızı MP3 formatında kaydedin. Böylece artık hazırsınız. Bunu sabahları ya da gece yatmadan önce dinleyebilirsiniz. Bunu 30 gün boyunca her gün dinleyin. Bununla birlikte psişik farkındalığınız artacaktır. Ben kendi akıl programlama senaryolarımı kullanmayı seviyorum ve bunun için de Neuro-Programmer 3’ü kullanıyorum çünkü bu programla kaydın arkasına binaural beats’i de katabiliyorsunuz. Binaural beats olmadan da başarıya ulaşabilirsiniz.

Ders 7: Psişik Farkındalığı Engelleyen Direnci Kaldırma Yolları


Bir önceki dersimizde, psişik yeteneklerimizi güçlendirmek için uygulayabileceğimiz hipnoz tekniğini öğrenmiştik. Ben her zaman buna çift yönlü bakma yanlısıyım. Bir tarafta hipnoz ile kendinize yeni inançlar yüklüyor, diğer yandan psişik güçlerinizi etkileyen zararlı inançlarınızı da kaldırıyorsunuz.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, diyelim ki siz “Tanrı’nın isteğine karşı gelmek olduğundan psişik yeteneklerimi geliştiremem” diyor ama aynı zamanda da psişik yeteneklerinizi geliştirmek için güçlü bir istek duyuyorsunuz. Burada açıkladığımız hipnoz tekniğini ve diğer teknikleri kullanacak, ancak çok ileri gidemeyeceksiniz. Çünkü psişik yeteneğinize ilişkin bu olumsuz inanç sizi sabote etmektedir.

Bu sebeple sınırlayan inançlar konusu üzerinde bilinçli şekilde çalışmanın gerekli olduğunu söylüyorum. İstediğiniz psişik yeteneklere sahip olsaydınız, olabilecek en kötü şeyi kendinize sorun. Sanırım şöyle bir cevap almak mümkün; “Eğer psişik yeteneklerimi geliştirirsem ben kötü bir Hıristiyan olurum. Çünkü psişik yeteneklere sahip olmak tanrının rızası dışındadır!!” Bu örneği vermemdeki amaç, Hıristiyan inancındaki birçok insan bu olumsuz düşünceye sahip… Başka örnekler türetecek olursak; “Eğer psişik güçlerimi geliştirirsem, dışlanır ve ilişki kuramaz olurum”
Kötü korkusu,
Tanrı’nın rızasına saygısızlık etmek,
Psişik bir saldırının mağduru olmak,
Kabul edilmemek…
Bu liste uzar gider… Olumsuz inançları yok etmek için kullanılan tekniğe EFT (Duygusal Özgürlük Tekniği - Emotional Freedom Techniques) denilmektedir ve uygulanışı çok kolaydır.

Ders 8: Akıl Ya Da Düşünce Okuma Nasıl Yapılır?


Bu, Jane Roberts tarafından mevcudiyetinizi kanalize etmek için hazırlanmış egzersizdir. Bu egzersiz size alıcı olmayı öğretecek ve diğerlerinin düşüncelerini alabileceksiniz.

DEVAMI Psişik Güçler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 12 Kasım 2017 19:06
LeqoLas - avatarı
LeqoLas
Ziyaretçi
23 Şubat 2010       Mesaj #2
LeqoLas - avatarı
Ziyaretçi
Bütün insanlar için rüya görmek zorunluluktur. Çalışmalar, insanların rüya gömleksizin birkaç günden fazla yapamadıklarını göstermiştir. Zaten belli bir süreden sonra mantal sapma tezahürleri kendini göstermeye başlamaktadır. Rüya görmenin temel işlevi, şuuraltınızın, uyanıklık durumunda çözemediğiniz bazı hayatsal sorunlar üzerinde aralıksız çalışmasına izin vermektir. Böyle bir zaman olmasa, ağır mantal gerilimler ortaya çıkar. Zor bir zaman yaşadıktan sonra, daha fazla uykuya ihtiyaç duyduğunuzu fark ettiniz mi? Uyku, sorunlardan kaçış olmaktan ziyade, şuuraltının bir sorunu çözme zamanıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
Rüyalarımız şuuraltımıza bir giriş oluştururlar. Şuur ve şuuraltı benliklerinin ahenkli bir şekilde etkileşmeleri psişik becerilerin gelişmesi için gereklidir. Bu nedenle rüyaları anlamak ve onlar üzerinde çalışmak gereklidir. Ama önce rüyalarınızı hatırlamanız gerekir, değil mi? Aslında hepimiz rüyalarımızı hatırlama yeteneğine sahibiz, ama çoğumuz bunu yapmayız.

Rüyalarınızı hatırlamada sorununuz varsa, uykuya dalmadan önce iki üç defa bir doğrulamada bulunun. Örneğin, "Rüyalarımı hatırlayacağım." deyin. Bu faaliyetinizin sonuç vermesi birkaç hafta alabilir, ama sonunda, gecede birkaç kez bir rüyayla uyanacaksınız. Yatağınızın baş ucunda bir kalem ve not defteri bulundurun ve de rüyalarınızı kaydedin. Sabahleyin notlarınızı tekrar gözden geçirin ve eksik kalan ayrıntıları tamamlayın. Rüyalarınızı hatırlama ve kaydetme konusunda kendinizi bir kez eğittikten sonra gelen adını, rüyaları yorumlamaktır. Bazı rüyalar, şuuraltınızın günün tüm olaylarını gözden geçirdiği filtreleme rüyalarıdır. Bunlar bazen tıpatıp aynı, bazen sembolik olurlar. Filtreleme rüyaları genellikle, gece uykusunun başlarında görülürler.

Bazı rüyalar, henüz oluşmamış olayların görüldüğü haberci rüyalardır. Bu tip rüyalar genellikle berraktır ve kolayca hatırlanırlar. Rüyada gördüğünüz olay, genellikle doksan gün içinde oluşur. Size belli belirsiz aşina gelen bir şey, çoğu kez, o şeyi rüyanızda zaten yaşamış olmanızdan dolayıdır. Rüyalarınızın çoğu, günlük sorunlar üzerinde çalıştığınız psikolojik bir iç tanzim sağlar.

Rüyalarınızı anlamanıza yardımcı olmak üzere kendinize sorabileceğiniz pek çok soru vardır. Bu rüya, uyanıklık tecrübelerinin sadece yeniden gözden geçirilmesi midir? Bu rüya, bana şuurlu olarak korktuğum bir tecrübeyi mi yaşattı? Eğer bu bir uyanık hayat tecrübesi ise, ondan ne öğrendim? Bu rüya, sadece arzu ettiğim şeyi, bir isteğin tatminini mi yansıtıyor? Bu rüyada aşırı bir uç mu var? Eğer öyleyse, uyanıklık yaşamımda bunun zıddı olan aşın uca mı gideceğim? Acaba bu rüyada kozlar değişti mi? Yani, uyanıklık hayatında karşımdaki insanların yerine geçtiğim bir hâl mi yaşıyorum? Biraz zaman harcamak ve uygulama yapmakla, rüyalarınız kendinizi daha iyi anlamada size yardımcı olacaktır.

Bazı rüyalar fizik bedeninizle alâkalıdır. Örneğin, rüyanızda muz görmüşseniz, potasyum eksikliğiniz olabilir. Eğer rüyanızdaki mekân mutfaksa, yorum, rejim yapmakla ilgili olabilir; ama rüya mekânı banyo ise, tuvalete çıkma anlamına gelebilir. Şayet kırılan bir araba sileceği görürseniz, bir görme sorununuz olabilir.

Rüyalar, içinde yaşadığımız realiteyi geçici olarak iptal ettiğinden, orada yaşanan bazı olaylar imkânsız, hatta acayip olabilir. Bir rüya ne kadar tuhaf olursa olsun, hayatınız için bir anlam taşır. Eğer rüyanızı yorumlayamazsanız, daha objektif olan bir dostunuz muhtemelen bunu yapabilir. Bu da olmazsa, bırakın rüyanız not defterinde kalsın; birkaç gün sonra tekrar bakarsınız. Geçen zaman genellikle mânânın belirginleşmesine yardım eder.

Yapabileceğiniz bir başka şey, mesajı almadığınızı, aynı konu ile ilgili, ama bu kez anlayabileceğiniz başka bir rüya istediğinizi şuuraltınıza söylemektir. Aynen uyanıklık durumunda yaptığınız gibi, rüya durumunda da şuuraltınızı yönlendirebilirsiniz. Buna, programlama denir.

Programlama işlemini kolaylaştırmak için atmanız gereken bazı adımlar vardır. Yatmadan bir saat önce, gevşemek için hangi usulü biliyorsanız, onu uygulayın. Ilık bir banyo almak yararlıdır. Yoga yapanlarınız varsa, bu da iyi gelir. Fiziksel duyuların tatmini için gerekenleri yapmış olun. Bundan sonra, o gün yaşadığınız bütün olayları sırasıyla, yavaş yavaş, ama mümkün olduğu kadar objektif bir şekilde, kendinizi katmadan gözden geçirin. Ardarda geliş önemlidir.

Bu adım, rüya filtreleme zorunluluğunu hafifletir. Sonra, uyku sırasında şuuraltı dikkatinizi yönlendirmek istediğiniz sahayı belirleyin. Işıklan söndürün. Çok fazla enerji harcamadan, meseleyi, mümkün olduğu kadar uzun süre zihninizde tutun. Araya başka düşünceler girecektir. Onları yumuşak bir şekilde bir tarafa itin. Zihninizi, sımsıkı yapışmadan ve sertlik göstermeden hedefiniz üzerinde tutun. Uykuya dalmadan hemen önce, görmek istediğiniz rüyayı mırıldanmanız, şuuraltınızı konuya odaklamak bakımından iyi bir usuldür.

Rüyaların programlanması çeşitli sonuçlar getirir. Kimi zaman problemlerinizin çözümü, yardım isteğinde bulunduğunuz hemen o gece rüyanızda beliriverir. Kimi zaman ise bu, birkaç gün ve gece olabilir. Bazen rüyanın tümünü hatırlarsınız, bazen de sadece çözümü.

Uyku sırasında zihninizde olup bitenleri hatırlamada ustalık kazandığınız zaman, aynı anda bedeninizde oluşanları da hatırlama üzerinde çalışabilirsiniz. Ben buna "uykuda uyanıklık" diyorum. Bunu bir kitapta okuduğum zaman denemeye karar verdim. Bir gece yatağa uzanıp tekrarla şunu dedim: "Bedenim uyurken, ben uyanığım. Uyuyan bedenimde olup bitenlerin sürekli olarak farkındayım." Bu ısrarlı konsantrasyon, beni uyanık tutmaktan başka bir işe yaramadı. Bunun üzerine bu işten vazgeçtim ve ardından uyumuşum. Ama birdenbire tümüyle gevşemiş, uykuda olan bedenimin farkına varmayayım mı? Programlamanın işe yaradığını sevinçle anladım. Rüyalarımı gözledim ve bedenimin nasıl tümüyle atıl vaziyette olduğunu müşahede ettim.

Sonra, bacaklarıma doğru bir enerjinin nasıl aktığını gördüm; bacaklarım bu sayede yer değiştiriyor ve hareket ediyordu. Büyülenmiş vaziyette uyanma sürecini gözledim. Ağır, yatağı çukurlaştırmış vaziyette, enerjiyle dolmuş bedenim yavaş yavaş hayata döndü. Bulunduğum durumdan rahatsızlık hissettim; bu nedenle kımıldamaya ve esnemeye başladım. Saatin tiktakları ilerledikçe bana, büyüyüp genişlemişim ve hafiflemişim gibi geldi. Bedenimi hissetme tecrübesine öyle dalmışım ki, ancak bir saat sonra uyandığımı fark ettim. Uyanma süreci çok yumuşaktı; anî bir değişim söz konusu değildi. Daha önce böyle bir tecrübe yaşamama rağmen, bu olay bana şunu gösterdi ki, uyanıklık ya da farkındalık, şartlardan ziyade bir seçme meselesidir.

Bazı insanlar anîden uyanıverir; sanki bir düğmeye basmışlar gibi, şuursuzluktan şuurlu hâle geçerler. Bazıları ise, her iki hâl arasında gidip gelerek yavaşça uyanırlar. Bu hâllere verilmiş adlar vardır. Uyanma ve uyuma ya da uykuya dalma arasındaki safhaya ipnonomik, uyku ve uyanma arasındaki safhaya da ipnogojik denir. Anlayamadıkları bu fenomeni yaşayanlara öğütlerde bulunan bir kimse olarak, uyanmadaki ipnogojik geçiş sırasında kendine has bir felç geçiren birkaç kişiye rastladım.

Bunlar uyanıp da tamamen kendilerine geldiklerinde, iradî olarak konuşamadıklarını ve hareket edemediklerini görmüşlerdi. Korktukları takdirde, bu duyum uzuyordu. Fakat her halükârda iradî olarak hareket kabiliyeti kısa bir süre sonra tekrar kazanılıyordu. Bu durumda beden, bir hareketi yapmak için gereken enerji düzeyine ulaşmada, bedenini kullanmak isteyen o kişiye göre yavaş kalıyordu. Bu olayı bana bildirenlere direktifim, rahat olmaları ve gevşemeleri, olayı korkusuzca müşahede etmeleri ve ondan zevk almaları şeklindeydi.

Şuurun bu gidip gelme hâlleri sırasında, akıl yürütecek, fakat entelektinizin şuuraltınızı tıkamayacak kadar uyanık bir durumda bulunursunuz. Bu nedenle, iç benliğinizi programlamanız için fevkalâde bir fırsat sağlayan bu hâllerde, alışılmış hâllere göre çok daha açık ve alıcı vaziyette olursunuz. Bazı kimseler, programlarını teybe kaydederler ve uyurken çalmaya başlarlar; böylelikle mesaj şuuraltına, uyanık hâlde bulundukları duruma göre daha hızlı kök salar.

Beden dışı deneyimler, birçok insanın zannettiğinden daha yaygındır. Ancak, pek çok kimse bu deneyimini hatırlamamaktadır. Bazıları ise rüya gördüklerini sanırlar. Beden dışı deneyimler başlangıçta müzakere ettiğimiz şekilde diğer şuur hâlleri gibi kendiliğinden olur. Siz bu tecrübelerin daha çok farkına varabilecekken, bunlar irade dışı olarak, yani sizin şuurlu yönlendirmeniz olmadan oluşurlar. Değişik şuur hâllerini kasıtlı olarak meydana getirmek de mümkündür tabiî. Bu, ancak kendi kendimize şuurumuzu değiştireceğimize dair vereceğimiz ciddi bir karar sonucu ya da başkasına, bizim adımıza bunu yapmasına izin vermemiz sonucu oluşurlar.
Son düzenleyen Safi; 12 Kasım 2017 19:09
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Psişik güçleri gelistirmek icin motivasyon önemlidir. Bunun icin aklınzda bir konu seçip bununla ilgili sonuçları görmek isterseniz (yeteneginz oldugu takdirde) ilerleme kayd edebilirsiniz. Tabi bu hemen olmaz günlerce ugrasmanız gerekli sonuçta da gerçekten yeteginiz varsa ilerleme kayd edebilirsiniz. Yoksa insanlarn rüyalarnda gördükleri şeylerin zaman zaman çıkmaları çok yaygın bir durumdur. Bu şekilde yeteneginizi geliştirebilir ve belki de çok ileri boyutlara taşıyabilirsiniz. Mesela uyumanıza gerek kalmaz ve gözünüz açıkkende görebilirsiniz. Ama genelde göz açıkken görülenler geçmis ve şimdiki zamanla sınırlı kalıyor, buna insanlarn düşünceleri de dahil. Göz açıkken ancak insanlarn düşüncelerine bağlı olan gelecek görülebiliyor. Umarım bu bilgiler işinize yarar ben bu şekilde yetenegimi gelistirdim...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben psişik güçlerimin olup olmadığını bilmiyorum ama bişeyler hissediyorum insanların doğru söyleyip söylemediklerini neler hissetiklerini ve bi insanı ilk görüşte ne niyet olduğunu hissedebiliyorum. Ve bazen aklımdan geçen şeyler oluyor önceden 1-2 saat önce yada en fazla bigün önce düşündüğüm şeyler arada olabiliyor. Sizce psişik güçlerim var mı lütfen yardım edin
YarenTepe - avatarı
YarenTepe
Ziyaretçi
7 Eylül 2014       Mesaj #5
YarenTepe - avatarı
Ziyaretçi
Duru görme(vizyongörme),telekinezi,zihin okuma(telepatlık)küçük belirtilerle başlar.Örneğin:rüyadan sonra olan bir olaya -Ben daha önce bunu yaşamıştım- demek gibi... zihin okuma : bol bol karşınızdaki kişinin ne düşündüğünü tahmin etmeye çalışın ama
daha bu konuda yeniseniz duygularını anlamaya çalışın ve tahmin yürütün bunu her zaman yaparsanız 6. his gelişmeye başlar.
Duru görü: sizlere bir şeyler hatirlatabilecek maddelere dokunun ve eşyanın geçmişTe neler olmuş olabileceğini düşü nün aslında geleceği görmedede bunu kullanacağız ÖNEMLİ:geleceği görme ve duru görü bir noktada kesişir.bu yüzden ilk önce geçmişi iyice düşünün sonra geleceği tahmin edin..SAKIN UNUTMAYIN Kİ MEDİTASYON BU KONULARDA ÇOK YARDIMCI OLUR SIKINTILARI VE DERTLERİ BİR KENARA FIRLATMANIZI SAĞLAR..İYİ ŞANSLAR BlueShadowRS=YarenTepe
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
19 Mart 2015       Mesaj #6
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Psişik Güçlerin Geliştirilmesi Hakkında 9 Ders

Ders 1: İçsel Psişik Kişiliğinizi Ortaya Çıkarın


10 sene kadar önce bir kısım deneyimler yaşadım ve bu deneyimler şans eseri benim ruhani yeteneklerimi arttırdı. Genellikle rahatlama, nefes ve imajinasyon egzersizleri yapıyordum ve bu egzersizleri yapmaya başladıktan üç ay kadar sonra kendiliğinden kehanetler görmeye ve sonrasında da psikokinezi yapmaya başladım.

Bu da benim sağlam bir altyapının önemini anlamamı sağladı. Genellikle yeni başlayanlar kapasitelerinin ötesindeki şeyleri yapmak isterler. Hiçbir egzersiz yapmaksızın direkt telekinezi ya da bir şeyleri hareket ettirmek isterler ve çok kısa süre içerisinde sonuçsuzluktan ötürü hayal kırıklığına uğrarlar.

Sonrasında daha karışık çalışmalara geçmeden önce sağlam bir temel atılmalı. Sağlam bir temeliniz varsa, birçok psişik yeteneğe çaba göstermeden, kendiliğinden ulaşabilirsiniz.

Derin gevşemeyi öğrenmeli ve her gün pratik yapmalısınız. Bu sizin derin gevşeme halinizde beyninizin ürettiği alfa dalgaları ile amacınızı başarmanıza yardım edecektir. Alfa durumundayken beyin dalgalarımızın maksimum düzeyi saniyede 7-12 HZ’e çıkar. Alfa durumundayken psişik deneyimler yaşamak mümkündür. Alfa durumundan daha da derinlerde, theta durumunda 6-7 HZ’de iken birçok psişik deneyim gerçekleşir. Çoğunlukla alfa ya da theta durumunda olmayız, bizler konsantrasyon sağladığımızda ya da odaklandığımızda 12-15 HZ’deki beta durumunda oluruz.

Böylece derin gevşeme halinin neden olmazsa olmazlar arasında olduğunu anlamış bulunuyorsunuz! Alfa durumuna geçmeyi bir defa öğrendiğinizde, beta durumunda zihniniz uyanıkken dahi bu duruma tekrar geçiş yapmak daha kolay olacak. Kendinizi o duruma sokabilmeniz için yapmanız gereken sadece o durumu hatırlamanız olacak.

Hazırlık
Gündüz saatleri gevşeme pratikleri için en uygun zamandır. Akşam saatlerinde de bunu yapabilirsiniz ancak eğer işten ya da okuldan ya da bir başka sosyal aktiviteden dönmüşseniz, auranızı istenmeyen enerjilerden temizlemek için bir duş almanız iyi olacaktır.
Ayrıca vücudunuzdaki bütün gerilimi atmak için gerinme egzersizleri de çok yararlı olacaktır. Gergin bir durumdayken derin gevşeme haline geçmeye çalışırsanız büyük ihtimalle beta durumunda kalacak ve kendinizi sinirli hissedeceksiniz.
Yapılabilecek bir başka yararlı şey de günlük beş dakika enerji rutinidir. Enerjinizin düzene girmesi sizin psişik düzeyinizde daha kolay yer almasını sağlayacaktır.

William Hewit’in Gevşeme Egzersizleri


• Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde sessizce oturun. Eğer bir gürültü var ise, bu gürültünün sizi daha fazla rahatlatacağı konusunda kendinizi telkin edin.
• Gözlerinizi kapatıp güneşin başınızın üzerinde durduğunu imajine edin. Güneşin tam ortasında 3 rakamının bulunduğunu imajine edin.
• Güneşin aşağı, vücudunuza doğru ilerlemesine ve ilerledikçe vücudunuzu ısıtıp rahatlatmasına izin verin.
• Ilıklığı ve gevşemeyi hissedin.
• Güneş ayak parmaklarınıza ulaştığında, güneşin gitmesine izin verin.
• Sonrasında başınızın üzerinde, ortasında 2 rakamı olan bir başka güneş imajine edin.
• 2 numaralı güneşin de 1 numaralı güneş gibi vücudunuzdan aşağı doğru ilerlemesine ve ayak parmaklarınızdan çıkmasına izin verin.
• Ilıklığı ve gevşemeyi hissedin.
• Sonrasında başınızın üzerinde, ortasında 1 rakamı olan bir başka güneş imajine edin.
• Diğer iki güneşin yaptığı gibi 1 numaralı güneşin de vücudunuzdan aşağı doğru ilerlemesine ve ayak parmaklarınızdan çıkmasına izin verin.
• Şimdi bütün gevşemeyi hissedin.
• Kendi kendinize “Gözlerimi kapatıp zihnimde üçten geriye doğru saydığımda gevşemiş psişik duruma ulaşmış olacağım” diyerek telkinde bulunun.
• Gözlerinizi açın
Bu egzersizle gevşeme haline ulaşacaksınız ve sonrasında tekrar bu duruma ulaşmak için gözlerinizi kapatıp üçten geriye doğru saymanız yeterli olacaktır.

Beyin Dalgası Teknolojisi ve Beyni Programlama


Yıllardır kullandığım bir başka değerli şey de stereofonik ritimler CD’leridir. Çok farklı bir şekilde CD’de düzenlenmişler ki bu sayede alfa ya da theta durumuna hızla geçebiliyorsunuz.

Son beş yıldır dinlediğim bir CD’de müziksiz şekilde yağmur ve okyanus dalgası sesleri var. Bu CD benim sadece onu dinleyerek ve yukarıda bahsettiğim gevşeme egzersizlerini yaparak derin theta durumuna geçişime yardımcı oluyor. Bir defa o duruma geçtiğinizde zihninizi örneğin “üç parmağımı birleştirip üç defa theta! Dediğimde bu duruma geçiş yapacağım” diyerek yeniden programlamanız çok kolay. Sonrasında bu hareketi yaparak theta durumuna geçiş yapabileceksiniz.
Bu bizim ilk dersimizdi. Umarım hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki derste duyularımızı nasıl geliştireceğimizi göreceğiz.

Ders 2: İçsel Sezgilerinizi Güçlendirmek


Bana en çok yardımı olan şey algılarımı kuvvetlendirmek olmuştu. Bazı zihinsel yoga egzersizleri yapabilirsiniz ve bu sizin yavaşça içsel gözünüzü açmanıza yardımcı olur. Bunu 90’larda yapıyordum. Her neyse, şimdi bundan daha iyi bir egzersiz var. Buna imaj akışı da denilebilir. Bu egzersiz sizin imgeleme yeteneğinizi güçlendirecek ve uza-görü, geleceği görme ve sezgilerinizi uyandırmayı daha kolay kılacak.
İmaj akışı tekniğinin bilinçaltındaki ve daha yüksek olan zihinde gerçekleştirilen amaçlı bir takip olduğu ifade edilir. Sadece doğru bir imaj akıntısına giriş yaparak, en derinlerdeki anılarınıza ulaşabilir, geçmiş yaşantınızla bağlantı kurabilir ve kendinizle ve astral düzlemle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu öğrenmek için paha biçilemez bir zihinsel alettir.

İMAJ AKIŞI


İmaj akışı, daha önceki dersimizde anlattığım şekilde gevşemeniz halinde çok daha kolaydır. İmaj akışı gerçekleştirmek için bilgisayarınızda Audacity programı gibi kayıt programı, dijital bir kaydedici ve mikrofon kullanacaksınız.
Rahat bir yere oturun ve kayıt cihazınızı açıp gözlerinizi kapatın. Gördüğünüz her şeyi tarif edin. Bunun için telaş etmeyin, detaylıca tarif edin. Nasıl koktuğunu, nasıl göründüğünü, dokunuşu, hissettiklerinizi, vs… Eğer resim netse ancak işitsel algınız zayıfsa, sesleri tarif etmek üzerinde durun. Bütün algı kanallarınızı geliştirin. Eğer hissetmek konusunda zayıfsanız, bunu geliştirmek için üzerinde durun. Her duyunuzu geliştirmek için birçok zihinsel yoga egzersizi yapmaktansa, bu yöntem çok daha iyi.

İmaj akıntılarınızı sansürlememeniz de çok önemlidir. Eğer iki pembe fil görüyorsanız, bunu önlemeye çalışmayın. Belirli bir şey görmeniz de şart değil, kaydediciye her şeyi tarif etmek zorundasınız. 10-15 dakika imaj akışı çalışması yapmanız sizinle üst zihniniz arasında köprü kurulmasını sağlayacaktır. Sonrasında da birçok psişik yeteneğinizi geliştirmeniz kolaylaşacaktır.
Daha hızlı öğrenme için de imaj akışını kullanmak mümkündür. Bu tekniğin yaratıcısı Win Wengers bu tekniği hızlı öğrenme ve yaratıcılık ile birleştirme konusunda dersler vermektedir. Bir sonraki derste sizlere mükemmel hafızayı geliştirmeyi, yaşamınızı geliştirmek için içsel rehberinize ulaşmayı ve daha birçoğunu anlatacağım.

Ders 3: Kolaylıkla İçsel Rehberinize Ulaşmak


Bu derste, üst zihnimize ulaşarak rehberlik etmesi için onunla irtibata geçme egzersizleri yapacağız. Eğer gelecek planlarınızda bir vokal olmak istiyorsanız, bu başlamak için oldukça iyidir. Günlük problemlerinize cevap bulmak için de bu egzersiz oldukça değerlidir.

Bu egzersizi gerçekleştirmek için bilgece sözler içeren bir kitaba ihtiyacınız olacak. 90’larda bu egzersize ilk başladığımda ben İncil’i seçmiştim. Bugün ise Story Waters’ın “Sen Tanrısın” isimli bilgece sözlerle dolu ve herhangi bir doğrusalda gitmeyen bir kitap kullanıyorum. Kitabın herhangi bir yerinden okumaya başlamanızın size kaybettireceği hiçbir şey yok!!! Bu tarz kitaplar egzersiziniz için iyi olacaktır. Öncelikle kendinize “Benim için içinde bilgelik barındıran kitap hangisi?” diye sorun. Sonra bu kitap üzerinde çalışabilirsiniz.

Bir dakika gevşedikten sonra kendinize şu soruyu sorun; “Şu anda bilmem gereken en yararlı şey nedir?” sonrasında kitabı alırken bir cevap alma niyetiyle içerisindeki herhangi bir sayfayı açın. Size rehberlik edildiğine inanın ve gördüğünüz ilk cümle cevabınızı barındırıyor olacak. Bazen kitabı açtığınızda, parmaklarınız birkaç satırın üzerinde durur. Muhtemelen o cümle sizin cevabınızdır. Bu dersi hazırlamadan önce de bu bana oldu. Egzersizi yaptım ve parmaklarım bir cümlenin üzerindeydi. Bu sayede bugün bilmem gereken mesajı almış oldum.

Ayrıca spesifik bir soru sorarak da bu egzersizi yapabilirsiniz. Bahsettiğim “Tanrı Sensin” isimli kitap bu egzersiz için çok uygun. Ama tabii ki de basit bir sözlük ile de çalışabilirsiniz. Sadece bu ikinci durumda bir kelime ile karşılaşacaksınız ve bu kelime sizin cevabınıza giden bir ipucu olacak.

Ders 4 – Sezgilerinizi sarkaç yardımıyla nasıl geliştirebilirsiniz


İçsel bilincinize ulaşmak için sarkaç kullanmak en iyi ve basit yollardandır. Her türlü amacınız için sarkaç kullanabilirsiniz. Hatta ben bu teknikle bir piyango bile kazanmıştım. Bu derste sarkaç kullanmanın temelini göreceğiz. Temeli öğrendikten sonra daha ileri egzersizleri de yapabilirsiniz.
Sarkacı satın alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz. İlk sarkacımı iplik ve civatadan kendim yapmıştım. Kendinize sarkaç yapmak isterseniz 25 santimlik bir ip ya da tel kullanabilir, bunun ucuna hafif ağırlıkta bir obje bağlayabilirsiniz (fındık, cıvata, vida vs.)
Sarkacınızı hareket ettirmeyin. Sarkaç kendiliğinden sallanmaya başlayana kadar hangisinin sizin için olumlu olduğunu sorarak bekleyin. Bu doğrultuda sorunuza cevap bulabileceksiniz. Sonra tekrar sarkacı durdurun ve tekrar sarkacı hareket ettirmeksizin hangisinin sizin için olumsuz olduğunu sorun.

Artık sarkacınıza evet/hayır tarzındaki sorular için kullanabilirsiniz. Bir şey daha var. Eğer sarkacınızı satın alacaksanız, onunla çalışmadan önce onu temizleyin ve onunla çalışmaya başlamadan önce birkaç saat onu cebinizde tutun. Bu sayede enerjiniz sarkacınıza geçecektir.
Bunun yanı sıra duygularınızın da kehanetinizi etkileyeceğini unutmayın. O andaki duygusal halinizin nötr olması sorunuzun doğru yanıtını alabilmeniz için daha iyi olacaktır. Ne kadar az ego olursa, o kadar iyi bir süreç elde edebilirsiniz.

Teknik:


Sarkacınızı durgun şekilde tutun.
Cevaplanmasını istediğiniz soruyu “evet” ya da “hayır” şeklinde cevaplanabileceği şekilde yüksek sesle sorun. Sarkacın cevap doğrultusunda hareket etmesine kadar bekleyin. Zihninizin başka konuya kaymasını engelleyin ve içinizden soruyu yavaşça tekrarlayın. Bu sizin odaklanmış şekilde kalmanızı sağlar.
Bazen sarkaç yuvarlaklar çizmeye başlar. Bu o an için herhangi bir nedenden ötürü sorunuzu cevaplandıramayacağı anlamına gelmektedir.

Ders 5: Çakralarınızı Psişik Güce Aktive Edebilmeniz İçin Gizli Bir Nefes Tekniği


2001 senesinde çakralarımı aktive etmek ve özellikle psişik yetenekler için alın çakramı açmak için eski bir nefes tekniği kullanıyordum. Bu nefes yöntemini binaural beats CD’mi dinlerken günde bir defa yapıyordum.
Bir ay sonunda kendimi çok farklı bir eşzamanlılıkta buldum. Birisini düşünüyor ve hemen bir yer dikkatimi çekiyordu; ki o kişi de orada oluyordu. Duru görü ve zihin etkileme konularında da doğal olarak gelişmiştim. Bu sebeple bu nefes tekniği mutlaka öğrenilmeli diye düşünüyorum. Eğer telepati, duru görü ve zihin etkileme ile ilgileniyorsanız bu tekniği öğrenmeniz şart.

Çakralar İçin Büyük Chi Nefesi
Bu nefes egzersizi çakralarınızı harekete geçirecek, canlandıracak ve aktive edecek.

Deep Mind Ultra II
Bu egzersizde size yardımı dokunması için Xtrememind’daki arkadaşlarımız tarafından geliştirilen “Deep Mind Ultra 2” adındaki binaural beats’i dinleyebilir, bununla rahatlayabilir ve ESP’nizi geliştirebilirsiniz. Parçayı dinlerken lütfen stereo kulaklıklar kullanın.

1- Bacaklarınızı dümdüz uzatarak sırt üstü düz bir zemine yatın, gözlerinizi kapatın.
2- Yavaş ve derin nefes alırken altıya kadar sayın, üçe kadar sayarak havayı içinizde hapsedin, havayı dışarı bırakırken tekrar altıya kadar sayın. Bu nefes tekniğini uygularken, her tekrardan önce kısa aralar verin. Yedi defa tekrarlayın.
3- Tekrar nefes alırken bu defa zihinsel bir egzersiz de yapacaksınız. Bu defa nefesin bacak kemiklerinizden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine bacak kemiklerinizden dışarı verin. Bunun gerçekten olduğunu hissedin.
4- Nefesin kol kemiklerinden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine kol kemiklerinizden dışarı verin. Bunun gerçekleştiğini hissedin. Bu çok önemli.
5- Nefesin kafatasınızdan içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine kafatasından dışarı verin. Bunun gerçek olduğunu hissedin.
6- Nefesin midenizden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine buradan dışarı verin. Hissedin.
7- Başta belirttiğimiz gibi bu nefes işlemini 6-3-6 esasına göre yapacaksınız. Nefesin üreme organlarınızdan içeri girdiğini imajine edin ve sonrasında nefesinizi dışarı verin. Hissedin.
8- Nefesinizin omurganızdan içeri girdiğini hayal edin ve dışarı verin. Hissedin.
9- Nefesinizin bütün gözeneklerinizden içeri, baştan ayağa bütün vücudunuza dolduğunu hissedin. Hissedin.
Bir süre için dinlenin ve bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
10- Yedi defa yavaşça nefesinizi altıya kadar sayarak içinize çekin, üçe kadar sayarak havayı içinizde hapsedin, tekrar yavaşça altıya kadar sayarak nefesinizi bırakın.
 • Her nefes alışta hava ve Chi’nin çakralarınıza işlemesini isteyin.
 • Chi/Prana’nın çakranıza girişini görün ve bunu hareketlendirin.
 • Omurganızın altındaki kırmızı çakra ile başlayın.
 • Göbeğinizin biraz altında bulunan turuncu çakra ile devam edin.
 • Karın boşluğunuzdaki sarı çakra ile devam edin.
 • Kalbinizin etrafındaki yeşil çakra ile devam edin.
 • Boğazınızdaki mavi çakra ile devam edin.
 • Kaşlarınızın arasında bulunan çivit mavisi çakra ile devam edin.
 • Ve son olarak başınızın üzerindeki mor çakra ile bitirin.
Canlandırıcı bir enerjinin vücudunuza girişini ve bütün organlarınızı harekete geçirerek size canlılık vererek vücudunuzdan çıktığını imajine ettiğinizde egzersiz bitmiştir.
Egzersizi bu yönlendirir. Bu nefes egzersizine benzer birçok egzersiz bulunmaktadır. Buna Kundalini uyarıcısı denilir. Yukarıda bahsettiğim egzersizi başardığımda bundan birçok yarar sağlamıştım. Bu theta beyin dalganızı düzenler ki bu da sizin kolayca transa girmenizi sağlayarak derin deneyimlere yol açar.

Ders 6: Hipnoz Tekniği Kullanarak Psişik Yetenekleri Geliştirmek


Bu dersimizin konusu hipnoz tekniği kullanarak daha doğru bir ifade ile akıl programlama yoluyla psişik yeteneklerin geliştirilmesidir.
Buradaki amaç, akıl programlama yöntemiyle aklınıza yeni inançlar oturtarak psişik farkındalığın daha hızlı ve daha güçlü oluşmasını sağlamaktır. Hipnotik transa geçtiğinizde üst benliğinizle temasa geçmek için ya hiç direnç göstermezsiniz, ya da çok az bir direnç gösterirsiniz. Eğer theta transına geçebilirseniz üst benliğinizle temasa geçerek aklınızı psişik farkındalık için programlamanız çok daha kolaydır.
Sezgilerinizi ve psişik farkındalığınızı güçlendirmek için kullanılacak hipnotik senaryo Linda Roan tarafından yazılmıştır.

"Şimdi çok çok eski bir evin bahçesindeki verandaya adım atıyorsunuz. Huzurlu ve barışçıl bir yere giriş yaptığınızın bilincindesiniz… Bırakın duyularınız size yol göstersin… Tatma, koku alma, dokunma ve görme duyularınız… Hepsi sizin muhteşem hayal gücünüzü arttırıyor… Şimdi kendinizi çok büyük ve çok rahat bir sandalyede otururken, rahatça ve kolayca nefes alırken hayal edin… Her nefes alışta daha rahatlamış hissediyorsunuz…

Verandanın meşe kaplı yerlerinde seramik saksılar var… Hepsi de kıpkırmızı sardunya çiçekleriyle dolu… Ve bunun yanında krem renkli hanımelinin kokusu… Derince nefes alıyorsunuz ve rahatladıkça adaçayının ve nanenin birbirine karışmış hafif yeşil kokusu alıyorsunuz.

Önünüzde güzel bir bahçe yayılıyor… Kocaman pembe ve beyaz çiçekleriyle dolu güller… Yabani çiçekleri koruyan akağaçlar ve güçlü bir ev…
Ilık bir yaz günü ve akşam olmak üzere… Güneş ışığı yavaş yavaş solmaya başlıyor. Ağaçların ve bitkilerin renkleri sönmekte olan ışıkla birlikte yumuşuyor. Lavantaların etrafında barış içinde dolaşan arılar dışında her şey sessizlik içinde…Bir de sevdiğiniz bir evcil hayvanın nefes alışının sesini duyuyorsunuz… Bu hayvan gerçek ya da hayal ürünü olabilir… Yanınızda uzanıyor… Elinizi aşağı uzatın ve evcil hayvanınızın üzerine düşen ışığı hissedin. Elinizi onun nefes alış-verişi ile birlikte yukarı-aşağı hareket ettirerek onun rahatlamış bedenini hissedin…

Uzaklarda birkaç kırlangıç meşe ağacının içerisinden yavaşça süzülerek yükseliyorlar… Sadece kanatlarının seslerini duyuyorsunuz. Yanınızda, üzerinde çok güzel dantel bir örtüsü olan bir masa duruyor… Üzerinde pırıl pırıl, taze meyveler… Meyve tabağına uzanıp, en sevdiğiniz meyveden bir parça alın… Onu ısırın ve tadını hissedin…

Etrafınızdaki hava oldukça ılık ve rahatlatıcı. Mavi-gri gökyüzü yavaş yavaş kararıyor… Yaprakların sessiz, yavaş hışırtısını ve güllerin gece ile birlikte kapanışını dinleyin… Birkaçının küçük gölete uzanışını izleyin… Pembe-beyaz, taç yapraklarına suyu çekişini… Uzanıyor… Aşağı, aşağı, aşağı…
Şimdi bu küçük taç yapraklarının size muhteşem yaratıcılığı sunuşunu hayal edin… Verimli bilinçaltınızda, derinliklerde birçok sezgisel fikir ve çözüm süzülüyor… Şimdi size vereceğim öneriler bu verimli bilinçaltınızın derinliklerine batacak… Onların sürekli ve güçlü bir şekilde çalışmasını sağlayarak önerileri her gün biraz daha etkili hale getirecekler… Derin bir şekilde rahatlamaya devam edin… Bilinçaltınızın derinliklerini bilin, hayal dünyanızın ve bağlantılarınızın…

Sizlerin yıllar boyu deneyimlerinizden elde ettiğiniz bütün bilgileri, yetenekleri ve becerileri evren içinde barındırır… İlk doğduğunuz günden beri… Sayısız izlenim edindiniz… Size ve diğerlerine ait sayısız inançlar ve hayaller şekillendirdiniz… Ve şimdi muhteşem bir anlayış ve tecrübe halindesiniz… İçsel bilgelik… Sizinle birlikte olan olgun ruhun güçlü bilgi üssü… Ve sizin bilinçaltınızda ve hayallerinizde bulunan bütün bu bilgiler, bütün bu yetenek, beceri ve armağanlar, evren ile olan bağlantınız ve bütün bu bilgiler potansiyelinizi yükseltmek ve ihtiyacınız olan çözümlere ulaşmanız için kullanılabilir… Rahatça yapabilirsiniz… Her zaman… "

Kendi kaydınızı MP3 formatında kaydedin. Böylece artık hazırsınız. Bunu sabahları ya da gece yatmadan önce dinleyebilirsiniz. Bunu 30 gün boyunca her gün dinleyin. Bununla birlikte psişik farkındalığınız artacaktır. Ben kendi akıl programlama senaryolarımı kullanmayı seviyorum ve bunun için de Neuro-Programmer 3’ü kullanıyorum çünkü bu programla kaydın arkasına binaural beats’i de katabiliyorsunuz. Binaural beats olmadan da başarıya ulaşabilirsiniz.

Ders 7: Psişik Farkındalığı Engelleyen Direnci Kaldırma Yolları


Bir önceki dersimizde, psişik yeteneklerimizi güçlendirmek için uygulayabileceğimiz hipnoz tekniğini öğrenmiştik. Ben her zaman buna çift yönlü bakma yanlısıyım. Bir tarafta hipnoz ile kendinize yeni inançlar yüklüyor, diğer yandan psişik güçlerinizi etkileyen zararlı inançlarınızı da kaldırıyorsunuz.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, diyelim ki siz “Tanrı’nın isteğine karşı gelmek olduğundan psişik yeteneklerimi geliştiremem” diyor ama aynı zamanda da psişik yeteneklerinizi geliştirmek için güçlü bir istek duyuyorsunuz. Burada açıkladığımız hipnoz tekniğini ve diğer teknikleri kullanacak, ancak çok ileri gidemeyeceksiniz. Çünkü psişik yeteneğinize ilişkin bu olumsuz inanç sizi sabote etmektedir.

Bu sebeple sınırlayan inançlar konusu üzerinde bilinçli şekilde çalışmanın gerekli olduğunu söylüyorum. İstediğiniz psişik yeteneklere sahip olsaydınız, olabilecek en kötü şeyi kendinize sorun. Sanırım şöyle bir cevap almak mümkün; “Eğer psişik yeteneklerimi geliştirirsem ben kötü bir Hıristiyan olurum. Çünkü psişik yeteneklere sahip olmak tanrının rızası dışındadır!!” Bu örneği vermemdeki amaç, Hıristiyan inancındaki birçok insan bu olumsuz düşünceye sahip… Başka örnekler türetecek olursak; “Eğer psişik güçlerimi geliştirirsem, dışlanır ve ilişki kuramaz olurum”
Kötü korkusu,
Tanrı’nın rızasına saygısızlık etmek,
Psişik bir saldırının mağduru olmak,
Kabul edilmemek…
Bu liste uzar gider… Olumsuz inançları yok etmek için kullanılan tekniğe EFT (Duygusal Özgürlük Tekniği - Emotional Freedom Techniques) denilmektedir ve uygulanışı çok kolaydır.

Ders 8: Akıl Ya Da Düşünce Okuma Nasıl Yapılır?


Bu, Jane Roberts tarafından mevcudiyetinizi kanalize etmek için hazırlanmış egzersizdir. Bu egzersiz size alıcı olmayı öğretecek ve diğerlerinin düşüncelerini alabileceksiniz.

DEVAMI Psişik Güçler
Son düzenleyen Safi; 12 Kasım 2017 22:56
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2017       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba sanırım benim de henüz yeni farkına vardığım bir yeteneğim var. Herhangi bir zamanda durduk yere gözümün önüne örneğin bir arkadaşımın başına kötü bir iş gelirken görüyorum ve anlam veremiyorum. Bir süre sonra da bu, arkadaşımın başına geliyor ve ben bu olayı görmüştüm diyorum. Bu tam olarak nedir nasıl geliştirilir hangi dersle iyileştirilir bana yardımcı olabilir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2018       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim bu hususta bazı yeteneklerimin, güçlerimin olduğunu biliyorum. 5 yıldan uzun bir süre önce yaşadıklarımı bu konularda bilgi sahibi olan kişilere anlatmıştım. Bana bunlarla çok ugrasmamam gerektiğini daha ham olduğumu ve bunları nasıl kazandığımı anlayamadıklarını söylediler. Sonuçlarında çok kötü şeylerin olabileceğini söylediler. Kendimi geliştirdim; insanların üstünde, hayvanlarda, kendi içsel hayatımda vs. deneyimledim. Okuduğum birkaç kitaptan hipnoz olmayı, theta ve chi yönetimi tekniklerini öğrendim. Bunları artık gündelik yasantimin arasından birkaç saniyeliğine sıyrılıp yapabiliyorum. Ancak tarif edemediğim ve hiçbir yerde bulamadığım bir hissiyat var içimde. Bu konuda kendini geliştirmiş kişilere bunu danismama rağmen yardım edemeyeceklerini kendi başıma bir yol izlememi söylediler. Ancak kullandığım yöntemler dahil birçok durum bana şunu gösterdi: ilerledigim yolda bir kopukluk var ve o kopukluk sayesinde bir yerlere gelme durumum olacak. O nokta bulanık ve ilerisi karanlık içerisinde belirsiz.

Beni buna sürükleyen şeyler var ve artık o durum için hazırlık yapacak vaktim yok. Uzun zamandır bunun farkındayım ve artık pek emin olamıyorum. Bir döngünün içerisinde tekrarlıyorum. Bana yardımcı olmanızı istiyorum. Istiyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Haziran 2018       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn de gördüğüm rüyalarım bişeyle bağlantılı oluyo . rüyamda bi,şey görüyorum msela fotoğraf ama o bi kac gün sonra gercekten de cıkıyo.

Benzer Konular

18 Ağustos 2015 / Misafir Parapsikoloji
13 Nisan 2015 / Misafir Soru-Cevap
20 Temmuz 2011 / Misafir Soru-Cevap
27 Mart 2010 / Misafir Soru-Cevap
23 Nisan 2010 / LaSalle X-Sözlük