Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Mayıs 2018  Gösterim: 114.223  Cevap: 8

Pasaport vizesi geçmiş biri ne kadar ceza alır?

Misafir
6 Temmuz 2010 16:23       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Pasaport vizesi geçmiş biri ne kadar ceza alır?
EN İYİ CEVABI NeutralizeR verdi
Vize ihlali ile ilgili detaylı bilgiler: İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü
Alıntı

Türkiye’de 180 günde 90 gün kalma süresini tamamlamış yabancılardan sınır kapılarımıza gelmiş olanlardan ülkemize girişine mani başka bir husus yoksa giriş tarihinden itibaren ikamet izni almak üzere on gün (10) içinde yaşadıkları ildeki Yabancılar Şube Müdürlüklerine başvurmayı kabul ettiklerini beyan etmeleri kaydıyla girişine izin verilmektedir. Bu çerçevede kendisine verilen matbu formda belirtilen hususları kabul eden yabancılar için genel hükümler çerçevesinde giriş işlemlerine başlanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Vize, vize muafiyeti, çalışma izni veya ikamet izni süresini on günden fazla aşmış olmakla birlikte, hakkında sınır dışı etme kararı alınmadan çıkış yapmak üzere sınır kapılarına kendiliğinden gelen yabancılar hakkında giriş yasağı kararı alınmaktadır ancak bahse konu vize, vize muafiyet süresi, çalışma izni veya ikamet izni süresini ihlal etmiş olan yabancılar cezalı harç ödemektedir.


Son düzenleyen Safi; 18 Eylül 2016 23:55

NeutralizeR tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
19 Eylül 2016 00:15       Mesaj #3
Safi - avatarı
SMD MiSiM
30 Nisan 2015 tarihine kadar uzatılan af dolayısıyla vize ihlali bulunan yabancılar cezalarını ödeyerek Türkiye’den çıkış yaptıkları takdirde (Kıbrıs – KKTC hariç herhangi bir ülkeye) kendilerine giriş yasağı uygulanmayacaktır.

Cezasını ödeyen yabancı isterse aynı gün geri dönüş yaparak 10 gün içinde ikamet izni başvurusu yapacağına dair taahhütname imzalayarak giriş yapabilir. 10 gün içerisinde ikamet izni başvurusu yapmaz (İstanbul için randevu almaları yeterli) ise tekrar kaçak durumuna düşecekler ve yasal müeyyide uygulanacaktır.

Cezayı ödemeden çıkış yapanlar ise yine 5 yıl giriş yasağı yiyecektir.

Ödenmesi gereken ceza ise ihlal edilen süreye ait ikamet harcının 2 katı olarak hesaplanabilir. Ek olarak bazı ülkeler 372,80 TL vize harcı da ödeyeceklerdir. (ülke göre para miktarı değişir)
4 Kasım 2016 08:22       Mesaj #4
zalım - avatarı
Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

selamlar benim oturma iznim bitti 5 aydır kaçak durumundayım yakında çıkış yapıcam para cezam ne olur yada nasıl hesaplarım lütfen yardımcı olun?

Para cezası olmaz sadece sınır dışı edilirsiniz
15 Kasım 2016 18:37       Mesaj #5
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba yabanci arkadasim turkiyede daha once evlilik yapti bosandi.ulkeden deport oldu kac yil sonra ulkeye giris yapabilir

5 yıl sonra giriş yapabilirsiniz (Deport cezası 5 yıl)
Misafir
10 Ocak 2017 11:40       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yeni 6458 Sayılı Yabancıları Koruma Kanunu gereği para cezasını ödeyerek çıkan yabancılar ihlal süresine bakılmaksızın 90 sonra serbest olarak giriş yapabilirler. 90 gün beklemek istemeyenler ise Şartlı Giriş (V84) hakkını kullanarak yani sınırda 10 gün içerisinde ikamet izni başvurusu yapacağına dair taahhütnameyi imzalayarak giriş yapabilirler.
Vize ihlali yapmış olan yabancının ödeyeceği ceza ise ülkesine ve ihlal süresine göre değişir.

V84-Şartlı giriş için: V84 ile Şartlı Giriş Nedir Nasıl Yapılır - T4 Danışmanlık
Vize ihlal cezası hesaplama için: Yabancı Uyruklunun Vize İhlali Cezası - T4 Danışmanlık
Misafir
25 Şubat 2018 09:08       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İyi günler. Ben azerbaycan vatandaşıyım çocuğum bir buçuk yaşında bir senelik pasaportu vardı 27şubatda zamanı bitiyor o gün içinde çıkış yaparsam sorun yaşarmıyım?
Misafir
11 Nisan 2018 23:41       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meraba ben Azerbaycanliyim randevu aldim sisdemde hata oldu 7gundu cezaya dusdum simdi memlekete gidicem cezam ne kadar acaba?
Misafir
4 Mayıs 2018 21:49       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Pasaportumda ceza olup olmadini nasıl ogrene bilirim
Hızlı Cevap
Mesaj:
paneli aç