Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Aralık 2017  Gösterim: 109.319  Cevap: 11

Pasaport vizesi geçmiş biri ne kadar ceza alır?

Misafir
6 Temmuz 2010 17:23       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Pasaport vizesi geçmiş biri ne kadar ceza alır?
EN İYİ CEVABI NeutralizeR verdi
Vize ihlali ile ilgili detaylı bilgiler: İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü
Alıntı

Türkiye’de 180 günde 90 gün kalma süresini tamamlamış yabancılardan sınır kapılarımıza gelmiş olanlardan ülkemize girişine mani başka bir husus yoksa giriş tarihinden itibaren ikamet izni almak üzere on gün (10) içinde yaşadıkları ildeki Yabancılar Şube Müdürlüklerine başvurmayı kabul ettiklerini beyan etmeleri kaydıyla girişine izin verilmektedir. Bu çerçevede kendisine verilen matbu formda belirtilen hususları kabul eden yabancılar için genel hükümler çerçevesinde giriş işlemlerine başlanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Vize, vize muafiyeti, çalışma izni veya ikamet izni süresini on günden fazla aşmış olmakla birlikte, hakkında sınır dışı etme kararı alınmadan çıkış yapmak üzere sınır kapılarına kendiliğinden gelen yabancılar hakkında giriş yasağı kararı alınmaktadır ancak bahse konu vize, vize muafiyet süresi, çalışma izni veya ikamet izni süresini ihlal etmiş olan yabancılar cezalı harç ödemektedir.

Son düzenleyen Safi; 19 Eylül 2016 00:55

NeutralizeR tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
19 Eylül 2016 01:15       Mesaj #3
Safi - avatarı
SMD MiSiM
30 Nisan 2015 tarihine kadar uzatılan af dolayısıyla vize ihlali bulunan yabancılar cezalarını ödeyerek Türkiye’den çıkış yaptıkları takdirde (Kıbrıs – KKTC hariç herhangi bir ülkeye) kendilerine giriş yasağı uygulanmayacaktır.

Cezasını ödeyen yabancı isterse aynı gün geri dönüş yaparak 10 gün içinde ikamet izni başvurusu yapacağına dair taahhütname imzalayarak giriş yapabilir. 10 gün içerisinde ikamet izni başvurusu yapmaz (İstanbul için randevu almaları yeterli) ise tekrar kaçak durumuna düşecekler ve yasal müeyyide uygulanacaktır.

Cezayı ödemeden çıkış yapanlar ise yine 5 yıl giriş yasağı yiyecektir.

Ödenmesi gereken ceza ise ihlal edilen süreye ait ikamet harcının 2 katı olarak hesaplanabilir. Ek olarak bazı ülkeler 372,80 TL vize harcı da ödeyeceklerdir. (ülke göre para miktarı değişir)
4 Kasım 2016 09:22       Mesaj #4
zalım - avatarı
Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

selamlar benim oturma iznim bitti 5 aydır kaçak durumundayım yakında çıkış yapıcam para cezam ne olur yada nasıl hesaplarım lütfen yardımcı olun?

Para cezası olmaz sadece sınır dışı edilirsiniz
15 Kasım 2016 19:37       Mesaj #5
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba yabanci arkadasim turkiyede daha once evlilik yapti bosandi.ulkeden deport oldu kac yil sonra ulkeye giris yapabilir

5 yıl sonra giriş yapabilirsiniz (Deport cezası 5 yıl)
Misafir
10 Ocak 2017 12:40       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yeni 6458 Sayılı Yabancıları Koruma Kanunu gereği para cezasını ödeyerek çıkan yabancılar ihlal süresine bakılmaksızın 90 sonra serbest olarak giriş yapabilirler. 90 gün beklemek istemeyenler ise Şartlı Giriş (V84) hakkını kullanarak yani sınırda 10 gün içerisinde ikamet izni başvurusu yapacağına dair taahhütnameyi imzalayarak giriş yapabilirler.
Vize ihlali yapmış olan yabancının ödeyeceği ceza ise ülkesine ve ihlal süresine göre değişir.

V84-Şartlı giriş için: V84 ile Şartlı Giriş Nedir Nasıl Yapılır - T4 Danışmanlık
Vize ihlal cezası hesaplama için: Yabancı Uyruklunun Vize İhlali Cezası - T4 Danışmanlık
Misafir
23 Haziran 2017 01:20       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben şuan bi ulkedeyim burada madur oldum gitmek istediğimi söyledim ve biraz daha kalman gerekiyor diye söylediler benimdaha kalacak isteğim kalmadı ve çok daraldim burada vizem ve giriş çıkışım yok yaklaşık 9 ay oldu buradan nasıl gidebilirim kendi yollarım ile biletimi alıp çıkmak istiyorum ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim
Misafir
28 Haziran 2017 10:12       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İyi Günler
Alman Vatandaşı, 18 yaşından küçük kıza 1 günlük vize ihlalinden dolayı para cezası kesildi. Para Cezası ödenemedi fakat sorunsuz bir şekilde Almanya' ya uçtu. Annesinin İkamet izni mevcut.
Bu durumda tekrar Ülkeye giriş nasıl gerçekleşir? Sorun çıkar mı? Şayet giriş yasağı varsa nasıl kaldırılır. Bu konuda bana Bilgi verirseniz çok memnun olurum.
Tşk.
Son düzenleyen Baturalp; 28 Haziran 2017 11:45
8 Eylül 2017 12:45       Mesaj #9
Elena - avatarı
Üye
Merhaba bir soru var,benim kız arkadaşim Türkiye'de 8 yil kaçak oldu çikmak istedı zamanında nekadar ceza odemenı gerekecek.Moldova vatandaş kendisi.Cevap verırsınız sevenerım.Teşekkürler.
Misafir
21 Ekim 2017 09:47       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba esimin annesi ukraynali. 20 nisan 17 tarihinde turkiyeye gelip 18 temmuz tarihinde geri dondu, toplamda 87 gun.
sonra ukraynada 90 gun gecirdi ve bugun tekrar turkiyeye geldi (bugun 181.gun) normalde tekrar 90 gun kalabilmesi lazim degil mi?
Pasaport kontrolde izninden fazla kaldigi icin giris izni olmadigi, 5 gun icinde tekrar ukraynaya donup vize alip gelmesi gerektigi soylenmis. Su anda Turkiyeye giris yapti ama 5 gunluk izin vermisler. Biz 180 gunde 90 gun kalabilecegini dusundugumuz icin ilk giristen sonra 181. gune bilet aldik.
Yalniz bu giriste 9 gun kalacak sadece, bu 5 gunluk izinin ustune 4 gun daha fazladan kalsa nasil bir cezai yaptirimla karsi karsiya kalacagiz? bilgi verirseniz sevinirim. tesekurler.

Daha fazla sonuç:
deport cezası hesaplama

Cevap Yaz
Hızlı Cevap

Kaynak:

paneli aç