Arama

Mutlulukla ilgili kompozisyon örneği verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Haziran 2017 Gösterim: 12.523 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mutlulukla ilgili kompozisyon örneği verir misiniz?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Mutsuzluk nedir bilirmisiniz?
Mutsuzluk nedir bilir misiniz? Bana mutluluğun resmini çizebilir misin gibi klasik bir soru değil aslında...
Sponsorlu Bağlantılar
Bence mutsuzluk mutlu olunan zamanların dışında kalan mutluluğun peşinde koşmaktan yorulup her zaman uğrak yerin olan limandır bence. Mutsuzluk mutluluk gibi ender olmayan doğal bişey galiba...
Mutsuzluk belki ile başlayan sonu asla gelmeyen cümlelerdir bence. Mutsuzluk pişman olmaktır bence. Keşke diye derin bir iç çektiğimiz zamanlardır bence. Mutsuzluk Bir mektubun tamamlanmamış sözleridir bence. Mutsuzluk sebebi her şey olan bir hiçlik durumudur bence. Mutsuzluk bir sonbahar günü rüzgarın savurduğu yaprak gibi titremektir bence. Mutsuzluk kolay gibi görünen ama asla kolay olmayan işlerdirbence. Mutsuzluk söylenmek istenmiş ama bir türlü söylenememiş sözlerdir bence. Mutsuzluk insanın kendine yenildiği gündür bence. Mutsuzluk aynadaki sonsuzlukturbence. Mutsuzluk bir
bayram sabahı sahipsiz olmaktır bence. Mutsuzluk söylenmemişiki sözcüktür bence. Mutsuzluk senin yaraların değil de kanattıklarındır bence.
Mutsuzluk gecenin bir yarısı şans yıldızına dilediğin asla gerçekleşmeyecek dileklerdir bence. Mutsuzluk belki de bir hastanın son sözleridir bence. Mutsuzlukasla toplamadığın kır çiçekleridir bence. Mutsuzluk asla yardımetmek içinuzatmadığın ve senin asla uzanmayacak ellerdir bence. Mutsuzluk gece gözyaşındakaybettiğin hayallerindir bence.
Mutsuzluk çok kişiyi sevip de sevilmeyişindirbence. Mutsuzluk en zor anında attığın sessiz çığlıklardır bence.
Mutsuzluk hani hep yanı başında duran seni onu arama zahmetine hiç sokmayan sen kovsan da hani gitmeyen belki yüzü mutluluk kadar sıcak sevgi kadar masum olmayanumutsuzluklardır bence.
Mutsuzluk budur işte. Şimdi hazırsan eline bir ayna al ve bak gözlerine... Mutsuzluk asla mutlu bakamadığın bu gözlerdir bence.
Son düzenleyen Safi; 6 Haziran 2017 19:57
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
28 Ekim 2010       Mesaj #2
ener - avatarı
Ziyaretçi
KONU: "AZICIK AŞIM,KAYGISIZ BAŞIM"
Mutluluk ile ilgili kompozisyon
Sponsorlu Bağlantılar
Açıktama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
Açıklamamızın amacı, insanın elindeki az şeyle mutlu olabileceğidir Elindekilerle yetinmeyen, hep büyük şeyler isteyen, birçok şeye sahip olmak için çabalayan insanları düşününüz Gerek zorluk ve engellerden, gerekse hayatın kendisinden yakınır dururlar; hep sıkıntı içindedirler
Buna göre yazıda, aşağıdaki hususlar vurgulanabilir:
1 - İhtiras yönünden insan karakteri;
2 - Çok şeye sahip olmak için gerekli çabalar, zorluklar ve sıkıntılar;
3 - Elindekiyle yetinmenin faydası;
4 - Sonuç veya ders

ÖRNEK ÇALIŞMA:
"İnsanoğlunun büyüktedir gözü hep Elinde bulunanlarla yetinmeyi bilmez; gönlünce birçok şeye sahip olmak ister İstekler, başka istekleri doğurur ve insan ihtiyaç denizi içinde çırpınır durur Oturduğu yerde sadece birçok şey isteyip kıvranan insanlar yanında, bu yolda çaba gösterenler de vardır Bu çaba, ilhamını gereksiz tutkulardan almadığı zaman insanı mutluluğa götürme yönünde faydalı olabilir Ama insanın gözünü karartan bir tutku söz konusu olduğu zaman, kişi sonsuz mutsuzluğa sürükleniyor demektir

Türlü nedenler dolayısıyla içinde bulunduğumuz şartlan aşamadığımız zaman gereksiz bir açgözlülükle kudretimiz dışında olan şeylerin hayaline kapılıp huzurumuzu bozmamalıyız Çabalarımızın sonunda elde ettiğimiz şeylerle mutlu olabiliyorsak daha büyük şeylere de lâyığız demektir
Büyük şeylerin sıkıntısı büyük olur derler Bu sıkıntılara katlanacak durumda değilsek, niçin gözümüz yükseklerde olsun? Mücadele gerektirmeyen basit ve gösterişsiz bir yaşantı en büyük parçayı elde etme yolunda yapılan didişmelerden daha rahattır"
Son düzenleyen Safi; 6 Haziran 2017 19:58
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Mutsuzluk nedir bilirmisiniz?
Mutsuzluk nedir bilir misiniz? Bana mutluluğun resmini çizebilir misin gibi klasik bir soru değil aslında...
Bence mutsuzluk mutlu olunan zamanların dışında kalan mutluluğun peşinde koşmaktan yorulup her zaman uğrak yerin olan limandır bence. Mutsuzluk mutluluk gibi ender olmayan doğal bişey galiba...
Mutsuzluk belki ile başlayan sonu asla gelmeyen cümlelerdir bence. Mutsuzluk pişman olmaktır bence. Keşke diye derin bir iç çektiğimiz zamanlardır bence. Mutsuzluk Bir mektubun tamamlanmamış sözleridir bence. Mutsuzluk sebebi her şey olan bir hiçlik durumudur bence. Mutsuzluk bir sonbahar günü rüzgarın savurduğu yaprak gibi titremektir bence. Mutsuzluk kolay gibi görünen ama asla kolay olmayan işlerdirbence. Mutsuzluk söylenmek istenmiş ama bir türlü söylenememiş sözlerdir bence. Mutsuzluk insanın kendine yenildiği gündür bence. Mutsuzluk aynadaki sonsuzlukturbence. Mutsuzluk bir
bayram sabahı sahipsiz olmaktır bence. Mutsuzluk söylenmemişiki sözcüktür bence. Mutsuzluk senin yaraların değil de kanattıklarındır bence.
Mutsuzluk gecenin bir yarısı şans yıldızına dilediğin asla gerçekleşmeyecek dileklerdir bence. Mutsuzluk belki de bir hastanın son sözleridir bence. Mutsuzlukasla toplamadığın kır çiçekleridir bence. Mutsuzluk asla yardımetmek içinuzatmadığın ve senin asla uzanmayacak ellerdir bence. Mutsuzluk gece gözyaşındakaybettiğin hayallerindir bence.
Mutsuzluk çok kişiyi sevip de sevilmeyişindirbence. Mutsuzluk en zor anında attığın sessiz çığlıklardır bence.
Mutsuzluk hani hep yanı başında duran seni onu arama zahmetine hiç sokmayan sen kovsan da hani gitmeyen belki yüzü mutluluk kadar sıcak sevgi kadar masum olmayanumutsuzluklardır bence.
Mutsuzluk budur işte. Şimdi hazırsan eline bir ayna al ve bak gözlerine... Mutsuzluk asla mutlu bakamadığın bu gözlerdir bence.
Son düzenleyen Safi; 6 Haziran 2017 20:01
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sevgi Neşe ve Mutluluk
Sevgi, Neşe ve Mutluluk çok güzel geçinen üç arkadaştı. Yedikleri içtikleri ayrı gitmezdi. Bir gün canları sıkıldı. Yürüyüşe çıkdılar. Git git yol bir türlü bitmek bilmiyordu. Karınları aç, üstelik çok susamışlardı. Ne yapalım diye konuşurlarken karşıdan bir adamın geldiğini gördüler. Sevgi hemen atılarak..
-Amca o sırtında ki çuval da ne var?
Adam ters bir adamdı.
-Sana ne.
Sevgi şaşırdı. Yüreği sevgi dolu olduğu için böyle bir tepki beklemiyordu..
-Çok açız amca ne var söylesene? .
-Yiyecek ama ben onları eve aldım. Sizlere veremem.
Çok üzülmüştü Sevgi.
-Peki amca verme dedi.
Adam üç adım atar atmaz yığıldı yere. Yanlarına gittiklerinde adamın ölmüş olduğunu gördüler. Birşey yapamadan yollarına devam ettiler. Adamın ruhu öteki aleme doğru uçmaya başladı. Bir kapıdan içeri girdi. Beyazlar içinde bir melek onu bekliyordu.
Yollarına devam eden üç arkadaş, susuzluklarına bir çare bulamıyorlardı.
Neşe;
-Bak karşıdan bir kadın geliyor. Elinde de kocaman su güğümü var dedi. Üçü de sevinç içersindeydiler. Kadın yanlarına gelince,
-Güğümde su mu var teyze? diye sordu Neşe.
-Evet sana ne diye cevap verdi kadın.
Neşe tekrar,
-Çok susadık teyze, üçümüz de çok susadık dedi.
-Aaa.. ben sabahtan akşama kadar tarlada çalışıyorum. Size bir damla bile veremem dedi.
Üçü de şaşırmışlardı. Birşey diyemediler. Kadın yüzlerine bile bakmadan yürümeye başladı. Birden bir gürültüyle arkalarına döndüler. Bir de ne görsünler. Kadın düşmüş ve elinde ki toprak güğüm kırılmıştı. Güğümde ki sular toprağa yayılmıştı.Kadın da hareketsiz yatıyordu. Koşarak kadının başına gittiler. Fakat kadın ölmüştü. Birşey yapamadan yollarına devam ettiler.
Kadının ruhuda öteki aleme doğru uçmaya başladı. O da bir kapıdan içeri girdi. Karşısında beyazlar içinde bir melek duruyordu.
Üç arkadaş açlık ve susuzluktan bitap düşmüşlerdi. Karşıdan şarkı söyleye,
söyleye bir çocuk geliyordu. Elinin birinde ekmek, birinde de bir şişe su vardı. Mutluluk çocuğa,
-Karnımız çok aç bizlere ekmek, su verirmisin? .
-Tabi ablalarım. Cebimde param var. Ben yine gider alırım dedi. Elinde ki ekmeği ve suyu Mutluluğa uzattı. Üç arkadaş öyle sevinmişlerdi ki..
Hemen ekmeği paylaşıp suyu da içtiler. Hayretle çocuk onlara bakıyordu.
-Ablalarım çok acıkmışınız gerçekten dedi.
Sevgi çocuğa,
Herzaman yüreğin sevgiyle dolsun, sevgiyle taşsın. Karşına hep sevgi yürekler çıksın dedi.
Sıra Neşe`deydi. Herzaman neşen bol olsun. Hep neşeli ol dedi.
Mutluluk ise,
-Mutluluk hep seninle olsun. üzüntüler sana uğramasın dedi.
Çocuk teşekkür ederek tekrar eve ekmek almak için geriye döndü.
Adamla, kadın meleğin karşısındaydı. Melek önce adama dönerek,
-Bu yaşa kadar sevgi adına ne yaptın? . Hiçbirşey yapmadım. Hep çalıştım. Aileme baktım.
-Hiçdurmadan karını, çocuğunu dövdün. İçtin içtin herkese sataştın. Senin yüreğinde sevgi yok. Neşeli olamadığın gibi, mutluluğu da tatmadın. Haydi git şu kapıdan gir içeri dedi.
-Orası neresi? diye sordu adam.
-Sevgiyi yüreklerinde yaşatmayanların yeri, diye cevap verdi melek.
Sıra kadına geldi. Aynı soruları ona da sordu.
Kadında meleğin sorularını cevapladı.
-Ne yapayım. Kocam hergün kahvede, bütün gün tarlada çalıştım.
Ama sen den yardım isteyen komşularına yardım etmedin. Bol bol dedikodu yaptın. Herkesi birbirine düşürdün. Yüreğinde bir lokmacık sevgiyi barındırmadın. Haydi sen de aynı kapıdan geç diye cevap verdi.
Sevgi,Neşe, Mutluluk yollarına devam ediyorlardı. Ama gördükleri, çoğu insanın yüreğinde sevgi den eser yoktu. Sevgi olmayınca Neşe ve Mutlulukta olmuyordu.
Sevgi herzaman yüreklerinizde, Neşe ve Mutluluk sizlerle olsun.
Son düzenleyen Safi; 6 Haziran 2017 20:01