Arama

İnsanlar tekrar canlanır mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Mart 2014 Gösterim: 3.753 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ölüler canlanır mı, öldükten sonra tekrar dirilme mümkün olabilir mi?

İnsanlar öldükten sonra tekrar canlanır mı?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Belki yıllar sonra neden olmasın? Bilim her şeye çaresini buluyor. Ama herkesi canlandıracaklarını zannetmiyorum.

Ölüm her canlı için kaçınılmaz bir sondur Rabbimiz bu gerçeği Kur’an’da, “Her canlı ölümü tadacaktır.” (Âl-i İmran suresi 185. ayet) şeklinde belirtmektedir. Ölümden hiç bir canlı kaçamaz. Öldükten sonra dirilme yalnızca ahiret alemine mahsustur İnsanlar öldükten sonra sadece hesap gününde diriltileceklerdir ve hesaba çekildikten sonra sonsuz ahiret yaşamı başlayacaktır. Kısacası ölümsüzlüğe ya da canlıların öldükten sonra tekrar yaşama döndürülmesine bilimde dahil hiç kimse bir çözüm bulamaz.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen nötrino; 18 Mart 2014 12:02 Sebep: İç başlık ve soru düzeni!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Belki yıllar sonra neden olmasın? Bilim her şeye çaresini buluyor. Ama herkesi canlandıracaklarını zannetmiyorum.
Sponsorlu Bağlantılar
nötrino
Yasaklı
18 Haziran 2011       Mesaj #3
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ölüm her canlı için kaçınılmaz bir sondur Rabbimiz bu gerçeği Kur’an’da, “Her canlı ölümü tadacaktır.” (Âl-i İmran suresi 185. ayet) şeklinde belirtmektedir. Ölümden hiç bir canlı kaçamaz. Öldükten sonra dirilme yalnızca ahiret alemine mahsustur İnsanlar öldükten sonra sadece hesap gününde diriltileceklerdir ve hesaba çekildikten sonra sonsuz ahiret yaşamı başlayacaktır. Kısacası ölümsüzlüğe ya da canlıların öldükten sonra tekrar yaşama döndürülmesine bilimde dahil hiç kimse bir çözüm bulamaz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen nötrino; 18 Mart 2014 11:59