Arama

Ders notlarımı nasıl yükseltebilirim? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Kasım 2018 Gösterim: 31.565 Cevap: 12
meva nur - avatarı
meva nur
Onaysız
5 Aralık 2016       Mesaj #11
meva nur - avatarı
Onaysız
bak sana bişey anlatacağım aynı benim durumumdasın benim okulum bazı olaylardan sonra kapandı ve çok üzüldüm . 6. sınıfa geçtim . ve başka okula geçtim. notlarım çok iyiydi 5. sınfta takdir aldım ama 6. sınıfta sanmıyorum takdir alacağım .
ve mesela benim ingilizcem 5.sınıfta 90 geldi sınavım , ancak 6. sınıfta 63 geldi aynı şekilde fen ve türkçe den 70 veya 85 alırdım ,
Sponsorlu Bağlantılar
türkçeden 55 fenden 57 aldım ama 2. ingilizce sınavında şöyle yaptım. bi kağıda mesela -ly adverb yazdım örnekler sonrasında sınav vakti geldi 100 bekliyorum bu arada aynen sürekli çalışyorsun çok iyi alacağım derken kötü alıyorsun .bendede öyle oldu.BİDE EĞER SINAVLARDAN DÜŞÜK ALDINIZ . MESELA FENDEN 45 DİYELİM İNGİLİZCEDEN 100 VE 95 VEYA85 ALDINIZ AİLENİZE İLK ÖNCE KÖTÜYÜ SÖLEYİN. SONRA İYİSİNİ SÖYEYİN BÖYLE DAHA İYİ OLUR BANA GÖRE BU ARADA HOCANA SÖYLE BENİM HOCAM ŞÖYLE YAPTI DERS ÇALIŞMA PROGRAMI VERDİ SANADA VERSİN ONU KULLAN.Uf
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mart 2017       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben çok iyi Çalışıyorum derslere ama sınav kağıdı gelince hepsini unutuyorum heyecandan yapmıyorum BAKIN ŞUNLARI YAPIYORUM
● defter kitapları okuyorum onlardan özet çıkarıyorum
Sponsorlu Bağlantılar
● fotokopilerdeki soruları silip tekrar yapıyorum
● test deki sorulara bakıyorum arada bakinirken bir kaçını çözüyorum
sonra da çıkarttığım özetleri hepsini okuyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2018       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğer benim fikirlerimi uygularsan sınavlardan 85 üstü alırsın;

√ Okuldayken deftere yazılan konuları problemleri v.s onları eve gidince 30 dakika boyunca çalış tekrar et.

√ Sınavlarını geç saate yada son güne bırakma eğer bırakırsan çalışacak vakitin az olur.Sınav olmadan 2-3 gün önce sınavı çalışırsan aklında kalır.

√ Kendine bir test kitabı al çünkü problem çözersen sınav günleri sana sorular çok kolay gelir.

√ Eğer sınavı çalıştıktan sonra ASLA AMA ASLA bilgisayar oyunu yada telefon oyunu oynama eğer oynarsan sınavda çalıştıkların yerler aklından silinir ama hafta sonu oynayabilirsin.

√ Sınavı çalışırken başka bir şeyle uğraşma eğer uğraşırsan dikkatin dağılır.

Benden bu kadar eğer benim taktiklerimi uygularsan sınavlardan 85 üstü alırsın iyi çalışmalar Msn Happy