Arama

Monarşi yönetiminin görevleri hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Ekim 2016 Gösterim: 3.737 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Monarşi yönetiminin görevleri hakkında bilgi verir misiniz?
EN İYİ CEVABI pesimist verdi
Monarşi, Monarşi - Devlet Yönetim
Monarşi bir hükümdarın devlet başkanı olduğu bir yönetim biçimidir. Bu hükümdarTürkçede kral imparator şah padişahprens emir kont oymakbeyi gibi çeşitli adlar alabilir. Bir monarşiyi diğer yönetim biçimlerinden ayıran en önemli özellikdevlet başkanının bu yetkiyi yaşamı boyunca elinde bulundurmasıdır. Cumhuriyetlerde ise devlet başkanı seçimle işbaşına gelir. “Monarşi” sözcüğü dilimize Fransızca Monarchie kelimesinden gelir. Cezalandırma ve bağışlama yetkileri sadece hükümdarın elindedir.
Sponsorlu Bağlantılar
Siyasal otoritenin genellikle miras yoluyla bir kişinin (kralimparator v.b.) üstünde toplandığı yönetim biçimidir.
Monarşi kendi dışında yerleşmiş yasal ya da geleneksel bazı kuralları dikkate almak zorunda olmasından dolayı tiranlıktan ya da diktatörlükten ayrılır.

BAKINIZ Devlet Yönetim Biçimleri - Monarşi
Son düzenleyen Safi; 26 Ekim 2016 01:25
pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
5 Mayıs 2011       Mesaj #2
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Monarşi, Monarşi - Devlet Yönetim
Monarşi bir hükümdarın devlet başkanı olduğu bir yönetim biçimidir. Bu hükümdarTürkçede kral imparator şah padişahprens emir kont oymakbeyi gibi çeşitli adlar alabilir. Bir monarşiyi diğer yönetim biçimlerinden ayıran en önemli özellikdevlet başkanının bu yetkiyi yaşamı boyunca elinde bulundurmasıdır. Cumhuriyetlerde ise devlet başkanı seçimle işbaşına gelir. “Monarşi” sözcüğü dilimize Fransızca Monarchie kelimesinden gelir. Cezalandırma ve bağışlama yetkileri sadece hükümdarın elindedir.
Sponsorlu Bağlantılar
Siyasal otoritenin genellikle miras yoluyla bir kişinin (kralimparator v.b.) üstünde toplandığı yönetim biçimidir.
Monarşi kendi dışında yerleşmiş yasal ya da geleneksel bazı kuralları dikkate almak zorunda olmasından dolayı tiranlıktan ya da diktatörlükten ayrılır.

BAKINIZ Devlet Yönetim Biçimleri - Monarşi
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 26 Ekim 2016 01:27