Arama

Hacıyatmaz nasıl yapılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Aralık 2014 Gösterim: 9.103 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mayıs 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hacıyatmaz nasıl yapılır?
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

haciyatmaz nasıl yapılır

Pinpon topu birleşme yerinden makas veya bıçak kullanılarak ikiye ayrılır. Bir kâğıt topun çapı ölçüsünde yuvarlanıp silindir biçimine getirilir. Silindir şeklindeki kâğıdın alt kısmını topun bir yarım küresi üzerine koyup etrafı bantlanır. Kâğıdın arkasına parmak kullanılarak destek yapılır ve karton üzerine çizilebilir. Oyun hamuru yarım topun içerisine yerleştirilir. Hacı yatmaz hazır hale getirilir ve devirmeye çalışılır. Burada oyun hamurları kullanılarak hazırlanan sistemin ağırlık merkezi hacı yatmaz dik konumda duracak şekilde ayarlandığı için sistem yatmayacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen _Yağmur_; 3 Aralık 2014 15:01 Sebep: iç başlık
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Pinpon topunu ikiye ayır, birisine oyun hamuru koy.Üzerini de istediğin gibi tamamla.En güzel hacıyatmaz.
Sponsorlu Bağlantılar
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
26 Kasım 2011       Mesaj #3
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

haciyatmaz nasıl yapılır

Pinpon topu birleşme yerinden makas veya bıçak kullanılarak ikiye ayrılır. Bir kâğıt topun çapı ölçüsünde yuvarlanıp silindir biçimine getirilir. Silindir şeklindeki kâğıdın alt kısmını topun bir yarım küresi üzerine koyup etrafı bantlanır. Kâğıdın arkasına parmak kullanılarak destek yapılır ve karton üzerine çizilebilir. Oyun hamuru yarım topun içerisine yerleştirilir. Hacı yatmaz hazır hale getirilir ve devirmeye çalışılır. Burada oyun hamurları kullanılarak hazırlanan sistemin ağırlık merkezi hacı yatmaz dik konumda duracak şekilde ayarlandığı için sistem yatmayacaktır.
..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

haciyatmaz nasil yapilir video ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

hacıyatmaz ı evde yapmak istiyorum nasıl yapılır lütfennn acilll hocamız istiyor gerçi o hacı yatmazlardan değil arkadaş onun 1 küçükleri kumlu olan adını bilmediğim için öyle diyorum
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2012       Mesaj #5
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
YPASIJO37PSC8LF

Gerekli Malzemeler:
Bant
Toto
3TL
Renkli Kalemler

UM68MU8CPHMFZN5

Paraları birbirine yapıştırdık.

YSW2BX4X6D5456Y

Yapıştırdığımız parayı totonun içine yapıştırıyoruz.

A02O3UWXHBK56R4

Ve hazır. Yatırabilene aşk olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
önce hediyeli yumurta çıkan kutudan al toto kinder vb. sonra oyuncağı çöpe at ve kutusunun içine 3 tl bantlayıp içine sabitle bantla tekme atsan bile devrilmez
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
SaKLI adlı kullanıcıdan alıntı

YAHU ben aynısını yaptım dediğin hacıyatmazın ama benimki ittikçe taıyo.hep başka bi yöne yatıyo.bende hacı yatar koydum adınıMsn Happy

ama sorun üstünü kapatamamdandı herhalde.üstünü nasıl kapatçaz?
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
12 Aralık 2013       Mesaj #8
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

ya hacı yatmaz yapımını istiyorum acill yardım edin nasıl yapılıyor

https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/365195-haciyatmaz-nasil-yapilir.html
buyrun bakınız kolay gelsin
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove