Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Aralık 2016  Gösterim: 22.602  Cevap: 2

Eski ve yeni meslekler arasındaki farklar nedir?

Misafir
29 Mayıs 2011 17:42       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eski ve yeni meslekler arasındaki farklar nedir?
EN İYİ CEVABI pesimist verdi

ESKİ VE YENİ MESLEKLER ARASINDAKİ FARKLAR


Zamanla, şartlar değiştikçe kabul gören, önemsenen meslekler de değişmiştir.
  • Kullanılan Araç ve Gereç: Kullanılan araç ve gereçler bir meslekten diğerine değişmekle beraber eski ve yeni meslekler arasındaki farklılıklarında başında gelir.
  • Yaygınlık: Eski meslekler nüfusa da bağlı olarak daha az yaygın iken, şimdi aynı mesleği yapan birçok insan bulunmaktadır.
  • Kazanç: Eski mesleklerin ustaları kendi kol gücü ile ürünler ortaya çıkarırlardı. Bu da az üretim demekti. Dolaysıyla daha az kazanç demekti. Şimdi ise makineleşme ve teknoloji sayesinde kısa zamanda çok ürün çıkarılabiliyor. Bu da daha fazla kazanç demektir.
  • Güncellik: Eski meslekler yapıldıkları zamana ait özellikler taşır. Şimdiki zamanın gerisinde kalmıştır. Yani güncel değildir. Günümüzün meslekleri ise bu zamanın ihtiyaçlarından doğmuştur. Kısacası günceldir.
  • Teknoloji: Eski meslekler ile bugünkü meslekler arasındaki farklılıklardan biri de teknolojidir. Her ne kadar eski meslekler içinde bulundukları zamanın teknolojik özelliklerini yansıtsa da bu durum şimdiki teknolojinin çok gerisinde kaldığı için farklılık oluşturur.
  • İhtiyaç: Meslekler ihtiyaçtan doğmuştur. Eski zamanlar ile şimdiki zamanların ihtiyaçları aynı değildir. Bu da eski meslekler ile şimdiki meslekler arasındaki farklılıklardan biridir.

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 15 Aralık 2016 07:16


pesimist tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
The Eniqmatic
5 Haziran 2011 13:17       Mesaj #3
The Eniqmatic - avatarı
Ziyaretçi
Eski mesleklerin ustaları kendi kol gücü ile ürünler ortaya çıkarırlardı. Bu da az üretim demekti. Dolaysıyla daha az kazanç demekti. Şimdi ise makineleşme ve teknoloji sayesinde kısa zamanda çok ürün çıkarılabiliyor. Bu da daha fazla kazanç demektir.

Meslekler ihtiyaçtan doğmuştur. Eski zamanlar ile şimdiki zamanların ihtiyaçları aynı değildir. Bu da eski meslekler ile şimdiki meslekler arasındaki farklılıklardan biridir

Eski meslekler yapıldıkları zamana ait özellikler taşır. Şimdiki zamanın gerisinde kalmıştır. Yani güncel değildir. Günümüzün meslekleri ise bu zamanın ihtiyaçlarından doğmuştur. Kısacası günceldir.
Son düzenleyen Safi; 15 Aralık 2016 07:15


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç