Arama

Verilmiş olan cümleye göre düşünen birinden hangi hareket beklenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ocak 2015 Gösterim: 1.227 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mart 2013       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
'Duygularımız aklımızın önüne geçtiğinde hatalarımız da bencilliğimiz de artacaktır' şeklinde düşünen birinden aşağıdaki davranışlardan hangisi beklenir?

A) Çok borcu olmasına rağmen beğendiği pahalı bir elbiseyi almaktan kendini alıkoyamaması
B) Çok istediği bir işten teklif almasına rağmen çalıştığı yerdeki işleri bitmediği için teklifi reddetmesi
C) Kendisinden yardım isteyen kardeşine dün kalemini izinsiz aldığı için yardım etmemesi
D) Arkadaşının bir sözüne asıl maksadını anlamadan kırılıvermesi
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Söz konusu kişinin 'Kendisinden yardım isteyen kardeşine dün kalemini izinsiz aldığı için yardım etmemesi' kardeşine kızgın olduğu için bencil davrandığını gösterir. Burada hem duygusal anlamda bir kızgınlık hem de kardeşine yardım etmesi gerekirken duyguları nedeniyle sağlıklı düşünemediği için bir bencillik söz konusudur!
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen nötrino; 3 Ocak 2015 11:01 Sebep: Soru düzeni!!
nötrino
Yasaklı
3 Ocak 2015       Mesaj #2
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Söz konusu kişinin 'Kendisinden yardım isteyen kardeşine dün kalemini izinsiz aldığı için yardım etmemesi' kardeşine kızgın olduğu için bencil davrandığını gösterir. Burada hem duygusal anlamda bir kızgınlık hem de kardeşine yardım etmesi gerekirken duyguları nedeniyle sağlıklı düşünemediği için bir bencillik söz konusudur!
Sponsorlu Bağlantılar