Arama

Japon balıkları ile arkadaş olunur mu?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Nisan 2018 Gösterim: 1.795 Cevap: 2
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
29 Temmuz 2013       Mesaj #1
iceslush - avatarı
VIP ETC
Ben bir japon balığı almak istiyorum eskiden de beslemiştim ama tekrar beslemeye karar verdim. Eğer onu izlersem sevgimi belli edersem beni tanır mı ? Ona zarar vermeyen birisi olduğumu anlayabilir mi? Yani japon balıklarıyla arkadaş olabilir miyiz ?
EN İYİ CEVABI hrkN verdi
Arkadaşlık konusunda emin değilim :)
Fakat eğitilebilirliği hakkında bir bilgi buldum.
Sponsorlu Bağlantılar

Yaygın Kanısına Rağmen Japon Balıklarının Hafızaları 3 Saneyide Değildir.
2003'te Plymouth Üniversitesi'ndeki Piskoloji Bölümü Tarafından Yapılan Bir Araştırma da; Japon Balıklarının En Az 3 AYLIK Bir Hafızaya Sahip Olduğunu ve Değişik Şekilleri, Renkleri ve Sesleri Ayırt Edebildiğini Gösterdi.Japon Balıkları, Karşılığında Yiyecek Kazanmak Üzere Bir Manivelayı (Manivela : Bir Ucundan Bağlı Bulunduğu Nokta Etrafında Dönen Koldur ) Hareket Ettirmek İçin Eğitildiler;Manivela Günde Yalnızca Bir Saat İşleyecek Şekilde Ayarlandığında Japon Balıkları Onu Doğru Zamanda Harekete Geçirmesini Çok Geçmeden Öğreniyordu. Bir Dizi Benzer Çalışma, Çiftlik Balıklarının Algılanabilir Bir İşarete Karşılık Olarak Belirli Zamanlarda ve Yerlerde Beslenmek Üzere Kolaylıkla Eğitilebildiğini Gösterdi.

Japon Balıkları Akvaryumun Yan Taraflarında Yüzmez; Görebildikleri İçin Değil, Yanal Çizgi Adı Verilen Bir Basınç Algılama Sistemi Kullandıkları İçin. Kör Mağara Balıklarının Bazı Türleri, Sadece Yanal Çizgi Sistemlerini Kullanarak, Karanlık Ortamlarında Kusursuz Bir Biçimde Seyredebilir.

BAKINIZ Japon Balığı (Carassius auratus)
Son düzenleyen Safi; 18 Nisan 2018 16:25
http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic813898_4.gif
hrkN - avatarı
hrkN
Ziyaretçi
29 Temmuz 2013       Mesaj #2
hrkN - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Arkadaşlık konusunda emin değilim Msn Happy
Fakat eğitilebilirliği hakkında bir bilgi buldum.
Sponsorlu Bağlantılar

Yaygın Kanısına Rağmen Japon Balıklarının Hafızaları 3 Saneyide Değildir.
2003'te Plymouth Üniversitesi'ndeki Piskoloji Bölümü Tarafından Yapılan Bir Araştırma da; Japon Balıklarının En Az 3 AYLIK Bir Hafızaya Sahip Olduğunu ve Değişik Şekilleri, Renkleri ve Sesleri Ayırt Edebildiğini Gösterdi.Japon Balıkları, Karşılığında Yiyecek Kazanmak Üzere Bir Manivelayı (Manivela : Bir Ucundan Bağlı Bulunduğu Nokta Etrafında Dönen Koldur ) Hareket Ettirmek İçin Eğitildiler;Manivela Günde Yalnızca Bir Saat İşleyecek Şekilde Ayarlandığında Japon Balıkları Onu Doğru Zamanda Harekete Geçirmesini Çok Geçmeden Öğreniyordu. Bir Dizi Benzer Çalışma, Çiftlik Balıklarının Algılanabilir Bir İşarete Karşılık Olarak Belirli Zamanlarda ve Yerlerde Beslenmek Üzere Kolaylıkla Eğitilebildiğini Gösterdi.

Japon Balıkları Akvaryumun Yan Taraflarında Yüzmez; Görebildikleri İçin Değil, Yanal Çizgi Adı Verilen Bir Basınç Algılama Sistemi Kullandıkları İçin. Kör Mağara Balıklarının Bazı Türleri, Sadece Yanal Çizgi Sistemlerini Kullanarak, Karanlık Ortamlarında Kusursuz Bir Biçimde Seyredebilir.

BAKINIZ Japon Balığı (Carassius auratus)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 18 Nisan 2018 16:37
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
30 Temmuz 2013       Mesaj #3
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Balıkların yada hayvanları büyük bir kısmı köpekler gibi değildir. Yani sizi tanımazlar fakat yaklaşabilirler. Buda sizi tanıdığı için değil sizin türünüze güvendiği için olur.