Arama

İntel Hd4600 ekran kartıyla fortnite kasma sorunu nasıl çözebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Aralık 2019 Gösterim: 1.904 Cevap: 3
Hakan - avatarı
Hakan
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2019       Mesaj #1
Hakan - avatarı
Kayıtlı Üye
Benim i3 3.nesil bir laptopum var. Ekran kartı HD 4600. Youtube'a baktığım zaman PUBG ve Fortnite gibi oyunları sıkıntı çıkmadan oynandığını görüyorum.

4 GB RAM var laptopta. Bunun tüm bellek miktarını kullanıyor Fortnite oynarken. İşlemci ve disk kullanımı da %100 gibi değerlerde.
Benim ne yapmam lazım? Şimdi HD 4600 sürücü güncellemesi yaptım. Harddiskte bir sorun olabilir mi?

Önceden CS:GO bile oynardık ama şimdi çok fazla işlemci ve harddisk kullanıyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Her türlü harddisk testini sizlerin yönlendirmesiyle yapabilirim. Durumum iyi olmadığı için yeni bir bilgisayar alamıyorum. Maruzatım konusunda yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Saygılar.
EN İYİ CEVABI fatihyilmaz01 verdi
Ekran kartında donanımsal bir sorun olmuş olabilir, garantiye göndermeyi deneyebilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar
fatihyilmaz01 - avatarı
fatihyilmaz01
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2019       Mesaj #2
fatihyilmaz01 - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ekran kartında donanımsal bir sorun olmuş olabilir, garantiye göndermeyi deneyebilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2019       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ekran kartı ayarlarından kısıtlama olan ayar var mı kontrol edebilirsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2019       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
O bilgisayar ile oynaman zor ne kadar denersen dene düşük fps alırsın büyük ihtimalle drop da yiyebilirsin, fortnite gibi oyunun o sistemde çalışmasını beklemek hata olur yeni çıkarılmış bi oyun optimizasyon kısmı çok iyi değil. Sana tercihim alternatif oyunlar bak can you run it ile de deneyebilirsin çalıştırıp çalıştırmadığını %100 güvenme yeni çıkan oyunlar için ama önceden söyliyeyim.