Arama

Kabile ve Doğa Dinleri - Nambalar Dini

Güncelleme: 12 Ekim 2014 Gösterim: 11.734 Cevap: 0
Mystic@L - avatarı
[email protected]
Ziyaretçi
5 Ekim 2006       Mesaj #1
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
Namba Dini

Sponsorlu Bağlantılar
Namba Dini Güney Pasifik ' te Malekula adasında yaşayan İlkel Nambalar kabilesinin dinidir. Namba ' lar kabile erkeklerinin cinsel organlarını örtmek için kullandıkları püsküle”namba” denildiğinden dolayı bu ismi almışlardır ve ilkel bir yaşam sürerler. Kabile Büyük ve Küçük Narak iki gruba ayrılırlar.

namba07

Namba ' lar, tabiat üstü güçlere inanmaktadırlar. Bunların en üstünde, her şeyin yaratıcısı ve yönlendiricisi “ Tana” adı verilen bir yüce kudrete inanmaktadırlar. Bunun yanında “iyi ve kötü ruhların” her zaman kişilerin çevresinde bulunduğu ve her davranışı kontrol ettiğine inanırlar.

namba06

Hastalık bela ve ölümlerin sebebi”kötü ruhlardır”. Kişinin hastalanması; vücuduna “kötü ruhun” girmesiyle, kabile törelerine uymamakla veya kabile reisine saygısızlıkla açıklanmaktadır. Ölüm, kötü ruhların en ağır cezası olarak değerlendirilmektedir. Ölüm törenleri sıradan insanlar ve kabile reislerine göre farklılık göstermektedir. Reislerin iskeleti gömülmeden bırakılmaktadır. Ölümden sonra yüz gün süreyle yas tutulmaktadır.


Son düzenleyen Mira; 12 Ekim 2014 18:48 Sebep: ''dunyadinleri.com - Dünya Dinleri: Namba Dini'' kaynak bilgisi eklendi.
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

26 Ocak 2007 / Misafir Din/İlahiyat
26 Ocak 2007 / Misafir Din/İlahiyat
26 Ocak 2007 / Misafir Din/İlahiyat
26 Ocak 2007 / Misafir Din/İlahiyat