Arama

Malatya - Merkez - Malatya Spor Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 5.034 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Malatya Spor Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Tanıtım:

Malatya Spor lisesi Malatya - Elazığ karayolu 7. Km bulunan Mişmiş park girişinde ilimiz Orduzu Bahçebaşı mahallesinde bulunmaktadır.
2002 Yılında mülkiyeti hazineye ait iken Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Burs ve Yurtlar Dairesi Başkanlığına tahsis edilen 2755 nolu parselde kayıtlı 65.000 m2 saha üzerine yapılmıştır.
İl Özel İdare Müdürlüğü bütçe imkanları ile Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu Binası olarak yapımı 2002 Yılında başlatılmış ve 2004 Yılı Nisan ayı içerisinde bitirilen Kız Öğrenci Yurdu aynı yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilerek 2004-2005 Eğitim öğretim yılında Spor Lisesi olarak eğitime başlamıştır.
Okul binası Zemin üzerine iki kat olarak inşa edilmiştir.
Bodurum Kat; Duş kabinleri, çamaşırhane ve kalorifer dairesi olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.
Zemin Kat; idari odalar, yemekhane ve mutfak olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.
Birinci Kat; 12 yatak odası ve iki etüt odası olarak yapılmış, yatak odaları bakanlık onayı alınarak birleştirilip 6 derslik haline dönüştürülmüştür.

Misyon:

Öğrencilerimizin;
ØBeden eğitimi ve spor alanında temel bilgi ve becerileri kazanmaları için ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini ve başarılı sporcular olarak yetiştirilmelerini,
ØAlanı ile ilgili dünyadaki gelişmeleri dikkate alarak Türk sporunu geliştirecek ve temsil edebilecek gençler olarak yetişmelerini,

Øİş birliği içinde çalışma ve dayanışma alışkanlığı kazanarak takım ruhu ile hareket etmelerini,
ØSpor disiplini ve centilmenliğini özümsemiş, örnek bireyler olarak yetişmelerini,
ØBeden eğitimi ve sporla ilgili yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,
ØSpor alanında araştırmaya yönelmelerini;
ØBu alanda yetenekleri doğrultusunda uygulama yapabilecek kişiler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Vizyon:

Bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık,Bilim ve teknolojinin farkında olan,bilgiye ulaşan ve kullanabilen,
Ø Çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun çalışan,değişime ve gelişime açık olan,
Ø Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden ve yüksek öğrenim kurumuna hazırlanan,
Ø
Milli ve manevi değerlerini yaşayan ,yaşatan,farklı değerlere karşı hoşgörülü olabilen,farklılıkları zenginlik kabul eden,
Ø Ülke sporuna katkı sağlayacak çalışmalar yapan, uluslar arası spor yarışmalarına katılmayı hedeflemiş ve ülkemizi başarıyla temsil edebilen
ØOkul içi spor faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlayan,destek veren,diğer spor kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalışabilen,
ØKendine güvenen,yüksek morale sahip,katılımcı,kişiler arası etkileşimde başarılı,
ØKalıcı,güzel davranışlar geliştiren ve bu davranışlarıyla topluma örnek olabilen,kendini sorgulayan,özgür düşünebilen,düşündüğünü ifade edebilen,okuyan,araştıran ve Türkçeyi güzel konuşabilen,
ØAtatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,güzel ahlaklı,Vatan ve millet sevgisi ile dolu olan,
ØSporu bir uğraş değil,bir kültür ve felsefe kabul eden,Yabancı dil bilen,çağdaş,demokratik ve laik bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

İletişim:
Adresimiz:Elazığ Yolu Mişmiş Parkı Fuar Alanı Girişi Malatya Spor Lisesi Müdürlüğü/Malatya
Telefon:0422 311 23 23